Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ne pali ujutro  (Posjeta: 4646 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
ne pali ujutro
« : 17 Listopad, 2011, 12:31:45 »
mojim problemima sa ovim skuterom nikad kraja..već 2-3 jutra neće da upali skuter..nakon 10-15 sekundi verglanja neće da upali..sidnem u auto i vozi..dodjem kući opet verglaj,ništa..uzmem kabele spojim na auto,i nakon opet 10 sekundi upali..tad radi malo pojačano,čak i kad je ištekan čok..nakon minutu se smiri i nakon minutu mogu dat gas..čim ga upalim par sekundi nesmim dat gas jer se gasi..poslje 20 sekundi mogu dat gas pomalo..sve je to sa ištekanim čokom..poslje minut radi ok samo više dimi..bili dim..kad uštekam čok potpuno je isto..nakon minute rada,kad se jednom mrvu ugrija cili dan pali na jedan zub..prvi..čak i kad skut leži par sati i skroz se oladi na vanjsku temperaturu..vijak smjese je na 3/4 kruga..tu oće upalit..kad ga ugrijem i stavim da bude na 1 i po krug,vozi dobro..možda milimetar i bolje nego ovako na 3/4 ka šta je sada..ali onda nema paljenja kad nije ugrijan..nikako..ni kabelima s auta..vratim na 3/4,i upali kad se rješi goriva jer je bija prisauga na 1i po krug..skut bi radija duža razdoblja uredno ali nikad na taj 1 i po krug..tu ga niko nikad nije uspija dovest..niti da ne brlja prvih minut dva vožnje..brlja,triba pumpat gas dok se ne ugrije..čok sam ispita uredan je..jedino je blokalo ono štelovanje..sad je igla minimalno 21 mm od plastike,a kad se izvuče van onda je 27mm..medjutim taj čok ka da ni ne triba..motor se sam stabilizira kad se ugrije..po ponašanju motora,svejedno je jel uštekan ili ne..na kurblu,ili na alnaser isti djava..triba pusto verglanje da upali ujutro..vani je 12-14 stupnjeva,nije -5..kolino i guma izmedju karba i airboxa,su ok..čim se mrvu ugrije,već i poslje po minute to je drugi motor..jel ikome tako bilo,šta da još pogledam??svićica je tamnija i sa 1/2 kruga odvrnutog šarafa od smjese..karb detaljno očišćen prije 20 dana..prominut vakum ventil..stavljeno opet ono "čong jung piadjo" smeće koje traje 6 miseci..valjda se ti vakum ventili preuzimaju od baotiana,jer nema zarade ako se rijetko prodaju..tako mene lagano je_ucka NRGaotian..čudi me da akumulator može okrećat skoro cili minut a nemože upalit skut,nego triba pomoć od auto baterije???

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #1 : 17 Listopad, 2011, 12:36:22 »
mojim problemima sa ovim skuterom nikad kraja..već 2-3 jutra neće da upali skuter..nakon 10-15 sekundi verglanja neće da upali..sidnem u auto i vozi..dodjem kući opet verglaj,ništa..uzmem kabele spojim na auto,i nakon opet 10 sekundi upali..tad radi malo pojačano,čak i kad je ištekan čok..nakon minutu se smiri i nakon minutu mogu dat gas..čim ga upalim par sekundi nesmim dat gas jer se gasi..poslje 20 sekundi mogu dat gas pomalo..sve je to sa ištekanim čokom..poslje minut radi ok samo više dimi..bili dim..kad uštekam čok potpuno je isto..nakon minute rada,kad se jednom mrvu ugrija cili dan pali na jedan zub..prvi..čak i kad skut leži par sati i skroz se oladi na vanjsku temperaturu..vijak smjese je na 3/4 kruga..tu oće upalit..kad ga ugrijem i stavim da bude na 1 i po krug,vozi dobro..možda milimetar i bolje nego ovako na 3/4 ka šta je sada..ali onda nema paljenja kad nije ugrijan..nikako..ni kabelima s auta..vratim na 3/4,i upali kad se rješi goriva jer je bija prisauga na 1i po krug..skut bi radija duža razdoblja uredno ali nikad na taj 1 i po krug..tu ga niko nikad nije uspija dovest..niti da ne brlja prvih minut dva vožnje..brlja,triba pumpat gas dok se ne ugrije..čok sam ispita uredan je..jedino je blokalo ono štelovanje..sad je igla minimalno 21 mm od plastike,a kad se izvuče van onda je 27mm..medjutim taj čok ka da ni ne triba..motor se sam stabilizira kad se ugrije..po ponašanju motora,svejedno je jel uštekan ili ne..na kurblu,ili na alnaser isti djava..triba pusto verglanje da upali ujutro..vani je 12-14 stupnjeva,nije -5..kolino i guma izmedju karba i airboxa,su ok..čim se mrvu ugrije,već i poslje po minute to je drugi motor..jel ikome tako bilo,šta da još pogledam??svićica je tamnija i sa 1/2 kruga odvrnutog šarafa od smjese..karb detaljno očišćen prije 20 dana..prominut vakum ventil..stavljeno opet ono "čong jung piadjo" smeće koje traje 6 miseci..valjda se ti vakum ventili preuzimaju od baotiana,jer nema zarade ako se rijetko prodaju..tako mene lagano je_ucka NRGaotian..čudi me da akumulator može okrećat skoro cili minut a nemože upalit skut,nego triba pomoć od auto baterije???
Cok nemoj istekavat,uglavnom vjerovatno ti je los aku.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #2 : 17 Listopad, 2011, 13:42:20 »
ne primjećujem nikakvu razliku kad ga uštekam..a radi..meni se motor stabilizira čim se ugrije i s čokom i bez čoka..ma čim jednom upali na 5 sekundi,onda pali svaki put na zub..postoji li mogućnost nekog prilivanja ili čepljenja auspuha prilivenim gorivom??onda nebi radija nikako a ne samo paljenje prvi put da zajebaje..samo tako mu nebi "pomoga "saraf od smjese više zategnut!!auspuh je pročačkan prije 3 dana i ok je sad..opet prilivanje bi objasnilo dim iz auspuha neko vrime kad se tek upali.. :sad3:

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #3 : 17 Listopad, 2011, 14:03:00 »
zaboravih dodat da je na karbu dizna 64,ostala iz dana dok je bija arrow,na njemu..sad je serijski,od novijeg nrg-a..jel to original dizna ili je prevelika?

Offline Zokaaa

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 438
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orahovica
  • Moj Skuter: Batina BT49QT-12
  • Moja Kaciga: Okrugla
  • MojSetup: 80cc
  • MojSpuh: Protočni DIY
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #4 : 17 Listopad, 2011, 16:11:11 »
Vakum ventil?
Probaj povući goriva u karb pa onda upaliti.


Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #5 : 17 Listopad, 2011, 16:24:45 »
stavi barem 6-8 brojeva manju diznu
Piaggio Zip 50 2t

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #6 : 17 Listopad, 2011, 18:18:11 »
Vakum ventil?
Probaj povući goriva u karb pa onda upaliti.


ima mu misec dana..zadnji mi je traja godinu..

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #7 : 17 Listopad, 2011, 18:27:40 »
stavi barem 6-8 brojeva manju diznu
  diznu 56-58??tako bude na delortu??koja je original??kako sam isika auspuh,sad ide ka blesav,nebi tija da mi puno gubi ubrzanje..ali bi da mrvu ubrzanja za normalno paljenje,na ladno..evo danas leži cili dan i upali na zub..ujutro će opet bit kabela,i monadi s njima..na kurblu bi triba palit normalno,ne pali ni na kurblu..kad ujutro upali na kabele,i na kurblu dalje pali na zub..šta će bit kad stvarno zaladi??kupit autoakumulator za ispod sica??da nije kacige nebi bija problem.. :sad1:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #8 : 17 Listopad, 2011, 18:54:51 »
probaj ga na hladno zatvoriti rupu na kutiji filtera zraka ako tad upali, imaš neispravan čok

na alnaser ne drzi dulje od 5 sekudni, izgorit ce ti
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #9 : 17 Listopad, 2011, 21:03:56 »
probaj ga na hladno zatvoriti rupu na kutiji filtera zraka ako tad upali, imaš neispravan čok

na alnaser ne drzi dulje od 5 sekudni, izgorit ce ti
pokušava sam..čok je neispravan ali samo onaj navoj kojim se šteluje..2mm je zatvoreniji-izbačenija igla od idealnog..ovdi di sam ja u dalmaciji,tako bi i mora bit pošto mi neće ni služit na temperaturama ispod 5 stupnjeva..čok je provjeren više puta,svaki put se uredno izvuka i uvuka kad se oladija..

Offline fleky911

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1360
  • Spol: Muški
  • ok?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aerox 180
  • Moja Kaciga: Premier Monza
  • MojSetup: hell of BB has come ;)
  • MojSpuh: Fabrizi
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #10 : 17 Listopad, 2011, 22:53:20 »
pali ga navečer  :toothy12:
nemojte zamjerit  :)

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #11 : 18 Listopad, 2011, 14:47:42 »
sav sam benzin ulija u rezervoar..koje dizne idu na serijale u delortovim karburatorima?na kojem mistu je igla,gledano odozdal?jesu sve igle iste ili i njih ima različitih u delorta?

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #12 : 21 Listopad, 2011, 18:46:41 »
serijska dizna u Dell PHVA 17,5 ti je 53, i igla ti je spuštena do kraja
Piaggio Zip 50 2t

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: ne pali ujutro
« Odgovori #13 : 23 Listopad, 2011, 14:51:55 »
dakle moguće je da nemogu uštelovat karb zbog 64 dizne??sad mi radi super,leti,ali tek otprilike,nakon prijedjenog kilometra.. ka da moram gasom izbit priliveno gorivo iz auspuha!!!ne trokira,nego jednostavno linije vuče,većinom dok ga prvi put ne zavarim gas na 3-4-5 sekundi..tad se odčepi i poslje sluša gas samo tako..nije toliki problem,samo su mi rute većinom od kilometra,ili 2, pa se svaki put dok vozim za-ebajem s tim..nekad na semaforu ne povuče baš kako triba.(60%).po 5-6 sekundi..glupa situacija,staneš na semaforu isprid auta i onda se guzlaš,"nećeš da voziš"..5-6 sekundi,i onda odeee..nije velik problem samo malo jxbucka..koju diznu preporučuješ??original ili koji broj veću??spuh nema kat,i otvoreniji je dlaku od standardnog..preradjen standard..(zadovoljan sam s njim,bolji mi je čini mi se, od nekadašnjeg arrowa)..variomat i kumplug su standardni od runera iz 08 ili 09,godine..