Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Master 500 - problem  (Posjeta: 7021 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #40 : 03 Rujan, 2011, 21:14:58 »
50kn goriva, 45km :D jebeno
..::4T Powaa::..

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #41 : 03 Rujan, 2011, 21:38:29 »
preko 10l.... nesto mora bit sa strujom jer je potrosnja abnormalna
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #42 : 04 Rujan, 2011, 00:59:24 »
jesi provjerio senzore temperature.?

zaljeva ti ga gorivom.
🙈

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #43 : 04 Rujan, 2011, 12:06:25 »
a kak da ga provjerim??? nemam ga gdje nabavit, a opet i da ga nabavim, ispustat antifriz pa ulijevat pa odzračivat pas mater


posto su mi mnogi rekli da zbog auspuha sere, danas sam stavio seriski auspuh i isto radi... isto puca, krepaje na leru itd...
jedino sta dosta osjetno bolje ide

i eto, auspuh isto eliminiran kao mogući uzročnik ''kvara''
..::4T Powaa::..

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #44 : 04 Rujan, 2011, 12:26:05 »
daj potrazi po netu vrijednosti otpora senzora i probaj izmjerit sa multimetrom otpore..
provjeri sve kontakte jer ovo je nevezano uz to ciscenje kaj si napravio..

master 500 prve generacije je isti ko i ditech glup komp koji radi po zadanim paramterima i jedino kaj ocitava je temperatura i kolko je otvoren gas.. a velis da si mjenjo senzor polozaja gasa tj. cijeli usis sa diznom i svim znaci on je ispravan i onda je ili problem u senzorima temp. ili u kontaktima negdje ili ti je komp zgubil mapu odnosno krepal komp i sad ga zaljeva. probaj otpojit sve senzore temperature pa vidi dal ce ga bacit u safe mode tj. po defult mapi radit. ak nece onda ga nema i radil bu ti isto.

jer ak dobiva krivi info o temperaturi tj. ak misli da je hladan on ga zaljeva gorivom kao da je pod "čokom" stalno.
🙈

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #45 : 04 Rujan, 2011, 14:06:28 »
cim otpojim neki senzor odma upali lampicu check engine

kad otpojim senzor temp usisa valjda onda radi skoro pa isto na leru, a steper motor kad otpojim isto radi opet, a ovaj od položaja zaklopke onda kad mu dam gasa pocne trokirat jako
morat cu jos probat ovaj od temp rashladne tekucine otpojit pa da vidim kak je onda
..::4T Powaa::..

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #46 : 04 Rujan, 2011, 15:59:56 »
možda je pronađen krivac....

otpojim sad senzor temperature antifriza i upalim motor, radi prekrasno, mirno, na stalnim okretajima, neguši se, neće krepat, nepuca iz auspuha kad mu dam gasa, jedino sta svijetli check engine lampica

priključim senzor, obrtaji skacu, neradi lijepo, zatrokirava s vremena na vrijeme, puca, opet otpojim radi super
tako da vjerojatno onda on zeza?? a otpore sam na njemu mjerio i otprilike od ''oka'' sta procjenim temp vode približno točno otpor pokazuje

dali se mogu vozit s njim otpojenim?? jel je onda on kad ga istekam i motor radi dobro? valjda se baci u neki svoj safe mode i radi po nekim zadanim vrijednostima i ok je onda?
..::4T Powaa::..

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #47 : 04 Rujan, 2011, 16:05:15 »
da to ti je krivac, eto kaj sam ti reko baci ga u safe mode i to je to. mozes se tak vozit nece imat max sangu i min potrosnju.

kupi novi i vozi. da si me odma poslusal skratil bi si dva dana muke i 50 kn benge  :toothy12:
🙈

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #48 : 04 Rujan, 2011, 16:27:15 »
da to ti je krivac, eto kaj sam ti reko baci ga u safe mode i to je to. mozes se tak vozit nece imat max sangu i min potrosnju.

kupi novi i vozi. da si me odma poslusal skratil bi si dva dana muke i 50 kn benge  :toothy12:

sad zovem kolegu automehanicara i pitam ga i kaze da to nemora bit da je taj senzor u kur*u jel dok je otpojen, baci ga u safe mode i onda on uopce negleda ni jedan senzor nego radi samo po zadanim parametrima tako da ipak nakraju moze biti nesto drugo... neki drugi senzor
..::4T Powaa::..

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #49 : 04 Rujan, 2011, 16:30:33 »
otpoji senzor temp usisa i radit ce ti idalje sjebano jer idalje misli da je motor ful hladan a temp zraka baca po defultu na cc-a 15°
isto tak da imas lambdu bi bacio u defult na lambda = 1
uzicaj nekog nek ti posudi senzor ili izvuci komplet zicu drugu i provjeri stopicu i senzor izvadi i probaj ga sjebat neznam baci ga pod auto  :drunken_smilie:
🙈

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #50 : 04 Rujan, 2011, 17:38:22 »
dok istekam druge senzore isto upali check engine, ali nemirno radi jako i hoce krepat, a ovo dok je iskljuceno od vode onda bar nece krepat
malo sam se sad vozio i dalje puca i malo variraju okretaji, al bar ajd nekrepa..


izvuci komplet zicu drugu i provjeri stopicu i senzor izvadi i probaj ga sjebat neznam baci ga pod auto ovo te majke mi nist nisam skuzio
..::4T Powaa::..

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #51 : 04 Rujan, 2011, 18:41:40 »
ja bi reko da ti je zelio reci da istekas da bude u sef modu a za senzor temerature provuces nove zice  :dontknow:

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #52 : 04 Rujan, 2011, 19:24:18 »
dok istekam druge senzore isto upali check engine, ali nemirno radi jako i hoce krepat, a ovo dok je iskljuceno od vode onda bar nece krepat
malo sam se sad vozio i dalje puca i malo variraju okretaji, al bar ajd nekrepa..


izvuci komplet zicu drugu i provjeri stopicu i senzor izvadi i probaj ga sjebat neznam baci ga pod auto ovo te majke mi nist nisam skuzio

zurilo mi se pa nisam pisao bas smisleno.

provjeri komplet instalaciju tj. vod od senzora temperature motora. od senzora do centrale.
ako su zice oke, provjeri kontakte sve komplet kontakte provjeri. ako su oni oke onda nekak senzor probaj shebat, izlupat ili neke jer ubiti njemu nemas kaj napravit.
🙈

Offline zich

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 859
  • Spol: Muški
  • Propali profesor
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: Master 500 - problem
« Odgovori #53 : 08 Travanj, 2012, 14:03:18 »
Dizem staru temu, ali jesi uspio skuziti di je problem?
There is no replacement for displacement

Offline andrej899

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera nexus 500
Odg: Master 500 - problem
« Odgovori #54 : 19 Travanj, 2016, 13:33:31 »
jel ko rijesio problem ler gasa i pucanja na nexusu 500 ? imam isti problem