Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian 9-ka  (Posjeta: 1214 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sveky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian BT50QT-9
Baotian 9-ka
« : 12 Srpanj, 2011, 19:08:04 »
Pozdrav, novi sam na ovom forumu, a definitivno i u svijetu skutera.
Zbog nedavnih loših financija, a odluke za kupnju skutera odlučio sam kupiti 9-ku, 2007 godište, bila je očuvana, dok je ja nisam dobio u ruke  :headbang:
nema ni sad još 4000km.Prvo sam samo vozio nekoliko tjedana, uz mali pad motora (ne mene,pao je na pod, slučajno :D )oštetio sam ljevu bočnu plastiku.
Sljedeča, je bila sajla od brzinomjera, pukla je  :(
Nakon toga pao je i ljevi retrovizor, ostao mi samo desni  :toothy9: :D

evo ovdje su slike motora kad je još bio očuvan, i kacige koje imam :)
http://imageshack.us/g/824/baotianitalscooterqt949.jpg/
Tretnutno je bez zadnjeg kučišta ("bunkera" il kako bi već to nazvao),zadnjeg blatobrana, ovog iza željeza šta se suvozač može primiti, bez okvira za tablicu, i već navedenog ljevog retrovizora, zadnji dio sam maknuo jer mi se ovako čini ljepši, a i izgleda viši.

Razlog obračanja Vama, iskusnjim korsnicima skutera, iskusnijim vozačima  :notworthy: , mehaničarima, električarima je sljedeći: želim srediti motor, više styling nego sam tuning jer mi motor ide dobro.
Dakle zanima me vaše mišljenje o ovome što sam maknuo zadnji dio, dal je bolje bez njega, (nemam slike bez zadnjeg djela, ali si pokušajte zamisliti kako to izgleda) ili nije.
Dalje, staklo od "armature, kak bi se reklo staklo iznad cajgera :D " , tepih za noge, ručice na volanu, i čep od rezervoara su poprimile žutu boju, prijatelj kaže da je to od sunca, osim čepa za rezervoar koji je poprimio boju hrđe od benzina vjerojatno.Koji su prijedlozi za žute djelove od sunca?
I dali je moguće napraviti ovo od čepa, sa brusnim papirom, naletio sam na sliku na forumu :)
http://imageshack.us/photo/my-images/855/1003348.jpg/

Dalje, kako umetnut diode u armaturu, kakve diode kupit da se nespale?
Za kojih mjesec dana ću ga i "prešpricat", pofarbat, to mi susjed može sa kompresorom, pa me zanima kakva boja mora bit, i koji su postupci, odmašćivanje, pa šmirglanje ili?I kakva je razlika između bojanja glatkih i grubih plastika?I ako možete predložit neku ljepu kombinaciju dviju boja za baotiana :) i dali farbat felge?
Zračni filter, kakav stavit?Čujem da gljivu treba puno čistit, neznam jesu li to gluposti ili.
Zanima me kakve gripove stavit na ručke, di kupit retrovizor za njega?
Kako podignut motor, da bude viši, sportskim amortizerom ili?
Napravit undertail?jedini izbor mi je od kante od jupola  :toothy10:
Kakav auspuh nabaciti, kako srediti bolji zvuk, nekakva jeftinija varijanta :) (i da se brzina ne mjenja u minus)
Koje rolice kupit?
Kakve diode kupit za farove, nešto kao audi stil bi stavio okolo više dioda, jel postoji još ono što sam čitao da se preko neke stranice nabave besplatne diode?
Ima li iko da izrađuje naljepnice ovdje?
Kakav tepih za noge stavit, di ga kupit, možda kupit metalnu ploču pa prešrafit?


Molim Vas da odgovorite na što više pitanja možete, te da mi date i svoje prijedloge za "renoviranje i styling mog boatiana"
Unaprijed zahvaljujem skuteraši! :)

EDIT:Ima ko neki dobar dashboard za devetku?



« Zadnja izmjena: 12 Srpanj, 2011, 19:13:52 Sveky »

Offline MP Tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • MPT Beast
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovići,Vitaljina
  • MojSpuh: MPT AnMante
Odg: Baotian 9-ka
« Odgovori #1 : 13 Srpanj, 2011, 20:34:30 »
e da sam ja na tvom mjestu učinio bih ovako:
1.ispolirao bih deklo.gradacije vodobrusnih papira moraju biti:P360,P400,P600,P800,P1000,P1200,P1500 i P2000.Na kraju poliranja,uzmes polir pastu i pamučnu krpu i natrljaš nekoliko puta,a nakon toga kupis bezbojni lak i obojas deklo da ne oksidira.

2.plastike osmirglaj vodobrusnim papirima:P360,P400.onda lijepo bacis primer (primer nabacis samo ako se plastike bojaju prvi put),a nakon toga špric kit,da popunis crtice.nakon toga izaberes boju i farbaj.ja bih na njega nabacio plavo bijelu kombinaciju,vise plave,manje bijele ;)

3.to za undertail nije lose,samo obojaj

4.stavi gljivu stage 6 double layer ili malossi e 5,gljiva se treba odrzavat tj prat u benzinu,ali samo kad se nakupi prasine :)
MP TUNING :)

Offline Sveky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian BT50QT-9
Odg: Baotian 9-ka
« Odgovori #2 : 13 Srpanj, 2011, 21:00:37 »
e da sam ja na tvom mjestu učinio bih ovako:
1.ispolirao bih deklo.gradacije vodobrusnih papira moraju biti:P360,P400,P600,P800,P1000,P1200,P1500 i P2000.Na kraju poliranja,uzmes polir pastu i pamučnu krpu i natrljaš nekoliko puta,a nakon toga kupis bezbojni lak i obojas deklo da ne oksidira.

2.plastike osmirglaj vodobrusnim papirima:P360,P400.onda lijepo bacis primer (primer nabacis samo ako se plastike bojaju prvi put),a nakon toga špric kit,da popunis crtice.nakon toga izaberes boju i farbaj.ja bih na njega nabacio plavo bijelu kombinaciju,vise plave,manje bijele ;)

3.to za undertail nije lose,samo obojaj

4.stavi gljivu stage 6 double layer ili malossi e 5,gljiva se treba odrzavat tj prat u benzinu,ali samo kad se nakupi prasine :)
Ok, hvala ti na pomoći, barme netko :)  :angry7: