Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NFC tehnologija kod nas  (Posjeta: 979 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
NFC tehnologija kod nas
« : 23 Lipanj, 2011, 11:01:46 »
Zanima me dal se ta tehnologija već može koristiti kod nas ili to do nas još nije došlo??? Planiram uzeti Samsunga Galaxy S II koji ima ugrađeni NFC čip pa me zanima dal ću ga moći koristiti za plačanje računa i tih nekih gluposti tu kod nas u Hrvatskoj.

Ukratko o tehnologiji...
NFC ili Near Fild Communication je kratko-dometna visoko-frekventna bežična tehnologija komunikacije između elektroničkih uređaja koji se nalaze na udaljenosti do 10 centimetara. Za NFC možemo reći i da je nadograđeni RFID standard koji kombinira funkcije čitača kartica i same kartice (smartcard). Tehnologija omogućava korisnicima da dijele sadržaje, plaćaju račune ili čak koriste svoje mobitele kao elektronske karte prilikom putovanja. Ukratko i jednostavnim riječnikom radi se o bežićnom prijenosu podataka poput Wi-Fi ili Bluetootha. U odnosu na Bluetooth NFC ima prednost brže uspostave komunikacije između dva uređaja. Umjesto ručnog konfiguriranja veze kao kod Bluetootha NFC u desetini sekunde automatski prepoznaje drugi uređaj i ostvaruje vezu sa njim. Zbog male udaljenosti na kojoj se uređaji moraju nalaziti NFC je i sigurniji od Bluetootha. Jedna od prednosti NFC tehnologije je i mogućnost komunikacije u slučaju da jedan od uređaja nije upaljen ili je ostao bez baterije. Ovo se odnosi i na neke kreditne kartice sa kojih putem NFC-a možete pročitati podatke. Near Field Communication se danas koristi većinom pri plaćanju računa, ili korištenju elektronskih karata.

« Zadnja izmjena: 23 Lipanj, 2011, 11:06:10 jprekrit »

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: NFC tehnologija kod nas
« Odgovori #1 : 23 Lipanj, 2011, 17:53:30 »
neces jos jedno 10 godina moc :)
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest