Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???  (Posjeta: 1209 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« : 30 Svibanj, 2011, 14:11:17 »
ovako radi se o motoru 70 cc na brzine i sada trenutno imam gumu 130/70/17 ali sam si kupio  gumu Pirelli Diablo Corsa III i ona je promjera 120/70/17 i zanima me koliko ce se to osjetiti i dali ce se osjetiti u ubrzanju ili u cemu ?
i kazu mi ljudi da se to osjeti pa cak da mogu reci da se time dobije 5-10 % ''snage'' motora ... pa da zato svi na trkama recimo skuter i supermoto imaju tanje gume...
dali je to istina ?
unapred hvala...  :icon_thumright:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #1 : 30 Svibanj, 2011, 15:01:00 »
sigurno da je sa uzom gumom manje trenje i samim time manji otpor pa i imas nesto osjetniju razliku na startu i malo u brzini(na kraju krajeva,bicikl sigurno imas pa kad imas gore one siroke gume-znas kako ga je tesko voziti,a sa tanjima kao violina!!!) :toothy9: :toothy10: :headbang: :hello:
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #2 : 30 Svibanj, 2011, 15:13:14 »
Ta guma skracuje getribu jer joj je i opseg manji. Kao da si stavio 2,3% kracu getribu.


Ali ono sto je (vrlo) negativno je to da ta guma kad sjedne na felgu koja je projektirana za 130mm gumu nece imati zaobljenost kakvu treba, nego ce biti tuplja i moze narusit vozne osobine. Tu mislim prvenstveno na slabiji pad u nagib (treba vise snage da bi se motor "rusio" u nagib), ali i nesto sto je potencijalno opasno - kut nagiba s tom gumom nece biti kao sa 130/70 gumom jer ce prije doci do ruba.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #3 : 30 Svibanj, 2011, 15:19:44 »
Ta guma skracuje getribu jer joj je i opseg manji. Kao da si stavio 2,3% kracu getribu.


Ali ono sto je (vrlo) negativno je to da ta guma kad sjedne na felgu koja je projektirana za 130mm gumu nece imati zaobljenost kakvu treba, nego ce biti tuplja i moze narusit vozne osobine. Tu mislim prvenstveno na slabiji pad u nagib (treba vise snage da bi se motor "rusio" u nagib), ali i nesto sto je potencijalno opasno - kut nagiba s tom gumom nece biti kao sa 130/70 gumom jer ce prije doci do ruba.

U teoriji je tako, ali u praksi baš i nije pravilo. Svi znamo da nisu sve gume iste, pa tako neka guma kojoj je širina 120 može biti zapravo ista kao i ona 130.

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #4 : 30 Svibanj, 2011, 15:39:04 »
da , al ja se ne slazem u potpunosti s vama!naime:radi se o necem sto ima 70ccm i ima 17cola kotace(kroser),..po mome misljenju on pita za tanju gumu izi razloga nekakve gradske voznje,jer po mome on ocito ne koristi taj kroser za nekakvo gustanje lugovi sume itd itd... e sad,da je to skuter pa ima 12 ili 13 cole kotace bilo bi razumno to sto govorite i u potpunosti bi se slozio s vama!nadam se da i autor razumije mane i prednosti te uze gume,i da ce po svojim nekim kriterijima odabrati izbor koji se njemu cini najbolji(tj.kojismatra da mu je potrebniji) :headbang: :hello:pozz
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #5 : 30 Svibanj, 2011, 16:56:47 »
da , al ja se ne slazem u potpunosti s vama!naime:radi se o necem sto ima 70ccm i ima 17cola kotace(kroser),..po mome misljenju on pita za tanju gumu izi razloga nekakve gradske voznje,jer po mome on ocito ne koristi taj kroser za nekakvo gustanje lugovi sume itd itd... e sad,da je to skuter pa ima 12 ili 13 cole kotace bilo bi razumno to sto govorite i u potpunosti bi se slozio s vama!nadam se da i autor razumije mane i prednosti te uze gume,i da ce po svojim nekim kriterijima odabrati izbor koji se njemu cini najbolji(tj.kojismatra da mu je potrebniji) :headbang: :hello:pozz
kroser nema 17 cola gume  :glasses9:

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #6 : 30 Svibanj, 2011, 17:00:17 »
Ta guma skracuje getribu jer joj je i opseg manji. Kao da si stavio 2,3% kracu getribu.


Ali ono sto je (vrlo) negativno je to da ta guma kad sjedne na felgu koja je projektirana za 130mm gumu nece imati zaobljenost kakvu treba, nego ce biti tuplja i moze narusit vozne osobine. Tu mislim prvenstveno na slabiji pad u nagib (treba vise snage da bi se motor "rusio" u nagib), ali i nesto sto je potencijalno opasno - kut nagiba s tom gumom nece biti kao sa 130/70 gumom jer ce prije doci do ruba.

Bas radi toga sto je motor od 50 cc i orginal ima gumu 110/70 cini mi se... pa sam ja motor kupio sa gumom 130/70 i onda je motor bio nekako '' trom'' i sada sma odlucio staviti gumu 120/70  pa je malo ''mršava'' tj. sada motor odma drugacije izgleda ali sam odlucio to napraviti rade performansa i svega toga .... jer mi je bitnije to od šminke makar i šminka je bitna ...  ;D  :headbang:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #7 : 30 Svibanj, 2011, 17:01:23 »
ako su bezzračnice nemas problema, za gumu s unutarnjom gumom pojma nemam

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #8 : 30 Svibanj, 2011, 17:04:04 »
ako su bezzračnice nemas problema, za gumu s unutarnjom gumom pojma nemam
nekuzim zasto je sada bitno dali ima zracnicu ili ne... ?
ova moja ima zracnicu i upravo sam namontirao gumu na motor...  :headbang:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #9 : 30 Svibanj, 2011, 17:12:11 »
nekuzim zasto je sada bitno dali ima zracnicu ili ne... ?
ova moja ima zracnicu i upravo sam namontirao gumu na motor...  :headbang:
zato što bi ti mogla biti prevelika  :dontknow:
za utrke znam da voze 125ccm na 110 gumi
mislim da je razlog manji otpor zraka pri većim brzinama i manja težina gume

Offline LoveStunt

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1570
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Malaguti xsm 2003 70...skuter je prodan ali ce doci brzo neki.. ;)
  • Moja Kaciga: Suomy,Airoh Full Face
  • MojSetup: Je velika i debela,masna zivotinja ...cini mi se da roni u moru ...A kit imam top performace malo naturpijani :D
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #10 : 30 Svibanj, 2011, 17:18:55 »
mislim da zracnica nema veze ako sam imao gumu 130/70 i stavim 120/70 ... nema logike...  :dontknow:
Minarelli am6 engine tuning ... !!!
Motori u dusi,mjesavina u krvi, rezonancija u srcu <3<3<3

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #11 : 30 Svibanj, 2011, 17:43:45 »
mislim da zracnica nema veze ako sam imao gumu 130/70 i stavim 120/70 ... nema logike...  :dontknow:

Guma s zracniciom je malo ispupčenija po gazištu

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 17'' Tanja guma... koliko se to osjeti ???
« Odgovori #12 : 30 Svibanj, 2011, 21:05:28 »
Bas radi toga sto je motor od 50 cc i orginal ima gumu 110/70 cini mi se... pa sam ja motor kupio sa gumom 130/70 i onda je motor bio nekako '' trom'' i sada sma odlucio staviti gumu 120/70  pa je malo ''mršava'' tj. sada motor odma drugacije izgleda ali sam odlucio to napraviti rade performansa i svega toga .... jer mi je bitnije to od šminke makar i šminka je bitna ...  ;D  :headbang:

Onda ce situacija biti bolja nego do sada.


Iako bi preporucio za ubuduce originalnu dimenziju gume