Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pirelli angel st review  (Posjeta: 7074 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17040
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
pirelli angel st review
« : 02 Svibanj, 2011, 11:14:37 »
gume:
pirelli angel st

velicina:
prednja - 120/70 17
zadnja - 190/55 17

duljina testa:
13600km / godinu i 4 mjeseca

cijena:
prednja 890kn
zadnja 1050kn

Opis:
Od prvog momenta kada su gume stavljene osjecaj je bio ugodan. Gume su radene za street touring segment odnosno da izdrze dulje puteve bez da se prebrzo potrose. Gume su veoma mekane te sam bio veoma znenaden od prvog dana. Na uspravnoj poziciji imaju jako fin grip pri kocenju i ubrzanju be da se mrve ili da bi se pregrijavale. U zavojima gume su jos i bolje, lamele se vrlo cvrsto hvataju za povrsinu te daju dosta veliku sigurnost u zavoju, dodatno k tome gume su zaobljene kako bi optimalno hvatale u zavojima te davale vecu povrsinu pri nagibu. Ono sto me je iznenadilo je kako se gume za svoju klasu ponasaju imaju veoma dobar grip za asvalt te pri tome se ne trose brzo dok se ugriju na duljim voznjama. Vozene su svakodnevno kao i malo sportski za vikend.

Finalni zakljucak:
Gume su veoma meke, ugodne i bez vibracija i zvukova pri voznji, cijena je ok  a duljinom puta koji su izdrzale sam iznenaden. Vjerojatnost ponovne nabavke je vrlo vjerojatna zbog visoke dobrocudnosti guma u gotovo svim prilikama.

ocjene:
-suho - 8/10
-mokro - 8.5/10
-potrosnja gume - 10/10
-stabilnost uspravno - 8.5/10
-stabilnost u zavojima - 9.5/10
-stvrdnjavanje gume - nema

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pirelli angel st review
« Odgovori #1 : 02 Svibanj, 2011, 11:27:28 »
Zaboravio si napisat da su trome kad rusis motor u zavoj - ali su zato stabilne na ravnom i na vecim brzinama. Tupasti profil imaju - taman za neki tourer motor.
I za razliku od konkurencije, ne koriste tehnologiju vise tvrdoca slojeva gazne povrsine nego su "single compound".


Btw, ne znam koji je motoru pitanju, ali ta kilometraza je odlicna jer te gume za razliku od Michelina (PR2 i PR3) i Bridgestona (bt023) traju krace. Meni ce izgleda PR3 zadnja trajati oko 12000-13000km kad bi profil trebao biti 1,6mm. Za sada imam 3000km i potrosio sam 1,1mm profila otraga. Prednja ce trajati duplo dulje.
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2011, 11:30:55 3alfa3 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17040
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: pirelli angel st review
« Odgovori #2 : 02 Svibanj, 2011, 13:48:18 »
gle to su sport touring singel compund gume i tako se i ponasaju
stavljene su gore nakon pirelli diablo 2, michelin pilot sport i dunlop sportsmart
i iskreno su mi puno draze jer diablo je siljata guma radena da pada masina lakse u zavoj ali zato se dosta lako mrvi pogotovo na duljim rutama dok je guma vruca. diablo je nakon 8500km bio vec mrtva guma michelin pilot je bio fenomenalna guma al to je vise za stazu i mekane su al se trose ko lude s njom je bilo oko 6000km i vec je bila pri kraju.
A osobno nista ne drzim od multicompund guma koje su u sredini tvrde a sa strane meke jer su po meni veliki zajeb
niti kocis kak treba niti su stabilne tolko a i u zavojima nije to kak bi trebalo biti.
evo ovo je najbolja guma koju sam imao vec dugo a i buraz se ne zali jer stvarno fino drzi a i traje i ne mrvi se
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2011, 13:53:47 JogFromYamaha »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pirelli angel st review
« Odgovori #3 : 02 Svibanj, 2011, 15:23:02 »
Nisam ja rekao da ta guma ne valja - dapace. JEdna od najboljih ST guma.  :icon_thumright:


A to sto nije 2 komponentna... Ta guma je tvda cijelom povrsinom skoro kao dvokomponentne po sredini. Tu je u prednosti dvokomponentna jer je meksa po rubovima. Vejrojatno bi je i ja vozio da zivim u blizini jadranske magistrale jer tamo bi je unistio po rubovima, a ne sredini.


A sto se kocenja tice... Prednje 2 komponentne gume su najcesce napravljene tako da sredina gazne povrsine bude smjesa kao bocne komponente zadnje gume, dok su joj bokovi jos meksi. Vjeruj mi da nema problema sa kocenjima niti ubrzanjima. M(eni se vise svidjaju iz razloga sto ih pravilnije trosim - guma zadrzava profil kroz cijeli zivotni vijek, a ne trosi se jace po sredini. Barem je tako u mom stilu voznje. Mozda (ali to tek trebam vidjeti) ce se prednja jace trosit u dijelu gdje se kotrlja po cesti kad sam u polunagibu jer i inace tako trosim prednje, ali to tek treba vidjeti jer ih imam samo 3000km. Ako to bude slucaj (i to jako izrazen), onda cu vjerojatno otic na kombinaciju Michelin PP naprijed i Michelin Pilot Road 3 otraga. Tako bi imao set koji se podjednako trosi i traje 11000-14000 km s tim da bi imao i agilniji motor jer je profil prednje agresivniji i lakse pada u nagib. Srecom, i zadnja Pilot Road 3 je dosta agresivna pa tako ta kombinacija nije losa i ljudi su jako zadovoljni sa njom.

Da nije Angel ST toliko tupa, vjerojatno bi joj dao sansu, ali vise volim agresivniju gumu pa sam se skrasio sa michelinkama koje imaju profil skoro kao sport gume. Cak bi rekao da lakse rusim motor u nagib nego na Dunlop Qualifieru koji je cista sport guma. A da mi je Michelin Pilot Power najdraza (koje sam vozio) od svih - istina. Ali iako kosta 40% manje od Pilot Road 3, po kilometru mi je skuplja za 40-50 % jer se brzo trosi, a ono najgore - zadnju trosim po sredini nemilice (tezak motor + mojih 100kg u opremi + volim odvrnut gas)
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2011, 15:27:14 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pirelli angel st review
« Odgovori #4 : 04 Svibanj, 2011, 13:13:09 »
A to sto nije 2 komponentna... Ta guma je tvda cijelom povrsinom skoro kao dvokomponentne po sredini. Tu je u prednosti dvokomponentna jer je meksa po rubovima. Vejrojatno bi je i ja vozio da zivim u blizini jadranske magistrale jer tamo bi je unistio po rubovima, a ne sredini.


Na ovo sam mislio kad sam napisao da se ta guma trosi jace po sredini sto ovisi i o nacinu voznje, naravno, ali moj nacin je takav da svaku gumu jece trosim po sredini osim onih koje su bitno tvrdje po sredini. A i ponavljam - nisu one toliko tvrdjepo sredini koliko su zapravo mekse na bocnim dijelovima


[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17040
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: pirelli angel st review
« Odgovori #5 : 04 Svibanj, 2011, 16:43:03 »
uuuu alfa gots chicken strips  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pirelli angel st review
« Odgovori #6 : 04 Svibanj, 2011, 16:44:29 »
uuuu alfa gots chicken strips  ;D

Ne brini, nije ovo moja guma  :icon_biggrin:


Ovo je moja guma (prijasnja pilot power koja je izrazito agresivna i dopusta stvarno velike nagibe)  ;D

Ali vecinu vremena se vozim ipak uspravno pa zato trosim sredinu puno prije nego ostatak gume.

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2011, 16:48:29 3alfa3 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17040
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: pirelli angel st review
« Odgovori #7 : 04 Svibanj, 2011, 17:02:03 »
jesi to s silikonom namazao lanac?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pirelli angel st review
« Odgovori #8 : 04 Svibanj, 2011, 17:03:38 »
jesi to s silikonom namazao lanac?


Valvoline White Syntetic Chain Lube sprej za lanac kupljen u Intersparu za 50 kuna. Zadovoljan sam, 500km se drzi na lancu prije nego ga opet stavim (ne vozim po kisi), a i velika vecina na motori.hr ga koristi i zadovoljni su. Lanac ionako u sebi tvornicki ima mast, a ovaj sluzi samo da smanji trenje izmedju lancanika i lanca i za to je odlican (a i cuva o ringove od isusivanja i habanja)
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2011, 17:06:09 3alfa3 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17040
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: pirelli angel st review
« Odgovori #9 : 04 Svibanj, 2011, 17:06:55 »
ja sam to sprobaval isto ok je samo kaj ga vise nema za kupit kod mene
ima onaj motul chain lube koji drzi mozda 200km dok se po suhom vozis a repsolov koji je bio
super i drzal isto preko 1000km na suhom isto nema vise
al sam presao na silikon za podmazivanje bicikla koji drzi dobrih 2000km i po kisi i po svemu
samo je negativna strana da se nakupi smeca od prasine s ceste pa izgleda uskoro ko kolomaz