Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: peugeot polini karburator pomoc  (Posjeta: 1830 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mitarlowrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • ako vozim na zadnjem tocku ne znaci da sam budala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Yamaha Aerox,Peugeot TKR Brcko one wheel
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot trk
  • Moja Kaciga: road star
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: leo vince TT
peugeot polini karburator pomoc
« : 24 Ožujak, 2011, 19:34:56 »
Peugeot tkr  :help:
 stavo sam polini cilindar,klip 70 ccm,leo vince TT ostalo je vise manje serisko rolnice i oprugice leo vince
a najveci problem mi je karburator
na pezou je karb standardni 12mm ja mislim barem mi tako kazu svi, a to je premalo za 70 ccm
nasao sam dellorto 17,5 phva to bi mi odprilike odgovaralo(ili bi trebao 19),e sad imam problem za postavljanje
neznam da li mi odgovara taj karb da li ima sve potrebne prikljucke(za gorivo ulje vakum i sta jos ima)da li je potrebno da mjenjam usisne ventile(cuo sam da bi trebao) takodje na mom karbu se zavrce a na ovom je potrebno da mijenjam tj da napravim novu pridubnicu to sam vec rijesio,jedan od problema je sto je na mojoj pridubnici prikljucak za vakum,a neznam da li na ovom karbu sto uzimam to ima(da li se prikljcuje vakum na karb ili pridubnicu)??   :icon_scratch: :help:  
svaka pomoc dobro dosla,ako je neko to vec radio i da ima slike da moze postavit to bi najvise volio,ili barem da znam da li uopste moze taj karb se postaviti  
evo slike karba dellorto:http:
//img688.imageshack.us/i/slika431092011021298474.jpg/    http://img163.imageshack.us/i/slika431092011021298523.jpg/
http://img839.imageshack.us/i/slika431092011021298530.jpg/

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 24 Ožujak, 2011, 20:02:17 mitarlowrider »
ako vozim na zadnjem tocku ne znaci da sam budala nego da sam majstor. ;)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: peugeot polini karburator pomoc
« Odgovori #1 : 24 Ožujak, 2011, 20:13:12 »
vakum imaš na prirubnici.. prirubnicu treba na ulazu malo preraditi, unutarnji promjer na 18mm a vanjski poturpijati tako da ostane zub da nabiješ gore gumeno crijevo unutarnjeg promjera oko 20mm i sa šelnama stegneš.. s druge strane ubaci karb i stegni šelnom također..

Offline mitarlowrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • ako vozim na zadnjem tocku ne znaci da sam budala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Yamaha Aerox,Peugeot TKR Brcko one wheel
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot trk
  • Moja Kaciga: road star
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: leo vince TT
Odg: peugeot polini karburator pomoc
« Odgovori #2 : 24 Ožujak, 2011, 20:25:57 »
vakum imaš na prirubnici.. prirubnicu treba na ulazu malo preraditi, unutarnji promjer na 18mm a vanjski poturpijati tako da ostane zub da nabiješ gore gumeno crijevo unutarnjeg promjera oko 20mm i sa šelnama stegneš.. s druge strane ubaci karb i stegni šelnom također..
znaci ovaj karb bi mi pasao,i na njemu nema prikljucak za vakum?? imaju cetiri prikljucka za sta ce ih toliko,je li karb za vodeno hladjenje pa imaju dva viska ili su to odusci i za sta je koji ako mozda znas????
a za pribudnicu je sad problem ako na ovom karbu nema za vakum prikljucak jer sam ja nasao pridubnicu,pase mi od kymko skutera(a one nemaju za vakum prikljucak a karb se ne zavrce nego sa gumom i selnama) kod mene je ovakva pridubnica   http://www.pedparts.co.uk/ekmps/shops/thebikeshop/images/peugeot-derestricted-intake-manifold-5851-p.jpg  
a na nju bih onda napravio kao nastavak manji koji se zavrce na pridubnicu ovako na ovaj fazon http://www.webgradnja.hr/katalog/velika/prirubnica-s-grlom-cijevni-sustav-vodovod-plinovod-1888.jpg
i na taj nastavak da navrnem gumu sa selnom i na nju karb??? malo zvuci komplikovano  :happy8:
« Zadnja izmjena: 24 Ožujak, 2011, 20:30:14 mitarlowrider »
ako vozim na zadnjem tocku ne znaci da sam budala nego da sam majstor. ;)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: peugeot polini karburator pomoc
« Odgovori #3 : 24 Ožujak, 2011, 20:53:37 »
kompliciraš bezveze.. ostavi serijsku prirubnicu samo usis preradi malo i proširi prirubnicu da bude fi 18mm..
ostalo kak sam napisao.. vanjski gornji dio prirubnice poturpijaj da ti paše crijevo gore.
na karbu su pipci za grijenje karba to možeš ostavit slobodno..
idealno bi bilo usis stage6 ili bgm uzet novi je 40€


Offline mitarlowrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • ako vozim na zadnjem tocku ne znaci da sam budala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Yamaha Aerox,Peugeot TKR Brcko one wheel
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot trk
  • Moja Kaciga: road star
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: leo vince TT
Odg: peugeot polini karburator pomoc
« Odgovori #4 : 24 Ožujak, 2011, 21:25:49 »
kompliciraš bezveze.. ostavi serijsku prirubnicu samo usis preradi malo i proširi prirubnicu da bude fi 18mm..
ostalo kak sam napisao.. vanjski gornji dio prirubnice poturpijaj da ti paše crijevo gore.
na karbu su pipci za grijenje karba to možeš ostavit slobodno..
idealno bi bilo usis stage6 ili bgm uzet novi je 40€


hvala ti puno,ima jos par stvari nisu mi jasne koje je koji pipak za sta i gdje gumu ovakvu da nadjem kao na slici,kako da prosirim unutrasnji dio na fi 18 al skontacu nesto hvala u svakom slucajno,najbitnije mi je da znam da se to moze "upasovat" da ne bacam pare dzabe
a da li kompletna "rupa" od pridubnice treba bit fi 18(da li bi to bilo bolje) ili samo dio jedan na ulazu? nesto mi moja pridubnica izgleda previse izvijena,nezz da li i to smeta?
ps. nisam nikad petljao sa karbovima pa sam slab po tom pitanju :D
ako vozim na zadnjem tocku ne znaci da sam budala nego da sam majstor. ;)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: peugeot polini karburator pomoc
« Odgovori #5 : 24 Ožujak, 2011, 21:27:49 »
ona je oko 18mm po sredini, samo prvu polovicu treba proširiti.. crijeva reko sam ti, veliko je za benzin, malo za ulje a ova dva paralelna zanemari to je od vode..

Offline mitarlowrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • ako vozim na zadnjem tocku ne znaci da sam budala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Yamaha Aerox,Peugeot TKR Brcko one wheel
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot trk
  • Moja Kaciga: road star
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: leo vince TT
Odg: peugeot polini karburator pomoc
« Odgovori #6 : 24 Ožujak, 2011, 22:03:09 »
ona je oko 18mm po sredini, samo prvu polovicu treba proširiti.. crijeva reko sam ti, veliko je za benzin, malo za ulje a ova dva paralelna zanemari to je od vode..
hvala ti punoo  :notworthy:
ako vozim na zadnjem tocku ne znaci da sam budala nego da sam majstor. ;)