Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Reparacija skutera  (Posjeta: 2054 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Reparacija skutera
« : 10 Ožujak, 2011, 21:46:59 »
Pozdrav svima! Imam par pitanja pa bih zamolio one koji su radi da odgovore, da to i ucine.

Hteo bih da pred sezonu sredim svoj skuter (koji je inace u uzasnom stanju). Rec je o `99 MBK Booster 49ccm, klip je 40.5mm, radilica je standard, karburator je 12 Teikei Japan sa diznom 84 i nedostatkom bilo kakvog airbox-a, oko kvacila je sve standard (boje centralne i federa kvacila ne znam, jer je sve crno od ulja u deklu), auspuh je standard, manje vise sve je standard. Ono sto planiram da zamenim: karike, komplet dihtunga, prirubnicu, sve postojece lezajeve i semeringe, remen, regler, opruge kvacila, centralnu oprugu kvacila, rolnice i airbox. Pitanja su sledeca:

1. Usled nedostatka bilo kakvog airboxa na karburatoru, sta bi bilo najpametnije uciniti, kupiti gljivu ili originalan airbox? Iz ranijih pisanja na forumu receno mi je da je dizna 84 prevelika pa me zanima koja bi bila odgovarajuca po vasem misljenju (koji broj dizne u slucaju originalnog airboxa i koji broj dizne u slucaju gljive) ?

2. Nisam siguran oko centralne opruge i federa kvacila, koje bi bilo najbolje staviti za neku normalnu voznju i brzinu(ne planiram tjunirati skuter, vec samo da bude kako je i bilo, standard)

3. Lezajevi i semerinzi, sta uciniti sa njima u vezi sa dimenzijama i brendom (da li ih skinuti pa pogledati ili se to znaju neke dimenzije unapred) ? Moram ih promeniti jer skuter zvecka kada se startuje, cisto preventivno.

Hvala unapred svima na cenjenom misljenju.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Reparacija skutera
« Odgovori #1 : 10 Ožujak, 2011, 22:16:44 »
voznja bez airboxa je vjerojatno nastetila cilindru zbog ulaženja kojekakvog smeća

prvo montiraj airbox, u kakvom je stanju cilindar? ako stavljas nove karike nebi bilo loše honovat cilindar  :icon_thumright:

gljivom neces postici nikakve performanse na serijali

jesi siguran da su ležajevi otišli, može zveckat i ako su rolice potrošene ili klizači poklopca variomata
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Reparacija skutera
« Odgovori #2 : 10 Ožujak, 2011, 22:34:42 »
Cilindar je dobar, ne mogu da budem 100% siguran ali ako bude trebao da se busi, nije problem.

Sto se tice gljive mene performanse i ne zanimaju, zanima me samo da li je ok ugraditi gljivu umesto kutije za filter, to je sve.

Sto se tice zveckanja, to zveckanje je jako cudno, jer doslovno dolazi sa svih strana skutera, i sa strane dekla i sa strane auspuha, tako da nisam siguran sta bi moglo biti. Receno mi je da se mozda kataliz. u auspuhu raspao pa da mozda on zvecka, ali to sam proverio sa auspuhom je sve ok. Obzirom da je skuter bio u vlasnistvu vise klinaca i da su blokovi vareni vise puta i da su plastike polupane pa varene, dobro on jos i ide, nagura do 55 bez problema  :)  Sve blokade su skinute, provereno.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Reparacija skutera
« Odgovori #3 : 10 Ožujak, 2011, 22:42:21 »
honovanje nije isto sta i bušenje cilindra, honovanje bi laički rečeno bilo poliranje, to ti treba odraditi strugar, ako vec sve mjenjaš promjeni i igličasti ležaj bolcne klipa

stavi original airbox  :icon_thumright:

ako je vec tako razjahan, trebalo bi onda dobru generalku napraviti
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Reparacija skutera
« Odgovori #4 : 10 Ožujak, 2011, 22:48:35 »
Radim na tome da ne bude vise tako razjahan  :) Uz vasu pomoc, naravno, mada najvise problema mi pravi karb, moram da nabavim onaj kit za reparaciju karburatora ali ozbiljno razmisljam i o drugom karburatoru, jer je postojeci ''samostelujuci''...
Ne valja onaj amortizer plovka ponekad zaglavi, receno mi je da je dizna 84 prevelika i trebalo bi odraditi nivelaciju plovka.

Moram da cujem jos neko misljenje oko prenosa i tih ostalih stvari unutar dekla pa da kupim delove.

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Reparacija skutera
« Odgovori #5 : 11 Ožujak, 2011, 10:26:38 »
orginal airbox....
centralnu oprugu možeš ostavit serisku,male šušte ako je serijala mogu isto ostat seriski,ili eventualno bijeli,ako stavljaš neki spuh tipa zx ili tako nešto staviš žute(malossi),plave (polini)....
a za lagere i semeringe je najbolje skinut i vidit dimenziju,a ne kupovat i nagađat napamet,kad ih sve skineš,zapiši oznake(dimenzije) i javi se članu "LAGEROS" i preko njega možaš uzet sve šta ti treba.... :icon_thumright:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Reparacija skutera
« Odgovori #6 : 15 Ožujak, 2011, 21:41:50 »
Ima li jos nekakva misljenja?