Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pitanje za minarelli tunere - multivar  (Posjeta: 10692 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #60 : 06 Veljača, 2011, 23:08:59 »
Ja ih sebi od lima pravim, lim se lagano stanji na 0,4-0,3 s smirglom pa tako mogu kombinirat...
Ni ja nemam tu podlosku nazad i normalno sve stoji, jeli ta podloska mozda za izbacit alanser ili? Nevjerujem da bi nagurao 2mm nazad, saaf bi slabo vatao na radilicu...
evo kako je kod mene stajalo znači sa stage6 variomatom iz kojeg ne ide podloška i bukola variomata je duža za 2mm od multivara+podloška ispred varia.
ali uzmite u obzir da je ova radilica rms nešto krača od standardne i zato tako hvata:
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #61 : 06 Veljača, 2011, 23:10:27 »
de mi reci kakvu aerox ima mašinu???
i reci mi šta služe ove tri podloške???


A kaj se tak čudiš?

Pa da ja stavim iza tu podlošku, s čim bi zašrafil ventilator? Ovo su blokade, možda i je ova jedna za iza ali za aerox sigurno ne, jer ak je staviš nemreš zašrafit maticu na osovinu. Ova največa je 100% blokada a ova najtanja je možda za ventilator i bolcnu podloška a ova srednja  :dontknow: možda je slika variomata za druge mašine . Al velim na aerox to nejde gore  !

Ionak ta šajbica iza varimoata ne sudjeluje u dizanju remena, ona centrira da bude u ravnini sa zadnjim polutkama jel tak?
« Zadnja izmjena: 06 Veljača, 2011, 23:12:35 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #62 : 06 Veljača, 2011, 23:13:08 »
ove dve su za iza da, treća je blokada..
1 blokada
2 tanja podloška za standardnu minarelli radilicu(koja se stavlja iza variomata)
3 i deblja za produženu verziu minarelli radilice koje se ugrađivala za neke modele f12
lovac u mutnom team

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #63 : 06 Veljača, 2011, 23:15:06 »
okej..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #64 : 06 Veljača, 2011, 23:16:27 »
Slikal ti bum sutra maticu na osovini radilice pa budeš se sam uvjeril...jednostavno nejde matica gore ak se stavi iza variomata podloška od 2mm, ni ventilator nebi primil na zubcima sa onom zvjezdom.

Nejde iza varimoata na serijskom minarelliu 100%, bar ne na mojoj, pa znam kaj sam slagal  :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #65 : 06 Veljača, 2011, 23:21:48 »
evo kako je kod mene stajalo znači sa stage6 variomatom iz kojeg ne ide podloška i bukola variomata je duža za 2mm od multivara+podloška ispred varia.
ali uzmite u obzir da je ova radilica rms nešto krača od standardne i zato tako hvata:


Jel to drzi kako?

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #66 : 06 Veljača, 2011, 23:22:09 »
Slikal ti bum sutra maticu na osovini radilice pa budeš se sam uvjeril...jednostavno nejde matica gore ak se stavi iza variomata podloška od 2mm, ni ventilator nebi primil na zubcima sa onom zvjezdom.

Nejde iza varimoata na serijskom minarelliu 100%, bar ne na mojoj, pa znam kaj sam slagal  :icon_thumright:
a j**** ga pa več kolko stranica govorimo o MULTIVARU??nisu isti variomati seriski,malossi,polini,hebo,stage6 itd svi su različiti..
nedamise više natezat :sad1:
lovac u mutnom team

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #67 : 06 Veljača, 2011, 23:23:32 »
Jel to drzi kako?
drži več oko 7tis :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #68 : 06 Veljača, 2011, 23:24:58 »
drži več oko 7tis :icon_thumright:

Stavit cu onda isebi to, kad sam promjenio vario na luni to mi je bilo nuzno jer mi se variomat oslanjao na zubcanik iza a ne na rolice...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #69 : 06 Veljača, 2011, 23:29:24 »
Stavit cu onda isebi to, kad sam promjenio vario na luni to mi je bilo nuzno jer mi se variomat oslanjao na zubcanik iza a ne na rolice...
prije zamijene radilice je bilo normalno,ovdije se malo vidi:


EDIT:ali ovdije je podloška iza multivara 4mm+ostale jer sam imao dužu radilicu od malaguti
« Zadnja izmjena: 06 Veljača, 2011, 23:32:10 pajo »
lovac u mutnom team

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #70 : 07 Veljača, 2011, 08:08:03 »
e da se ja ubacim...sto bi ja odp trebo...yamaha aerox minarelli lc 2003 god

set up je:
polini sport
multivar
17,5
seriski remen
sve ostalo je seriski ukljucujuci i auspuh  :(

i sad stavio sam rolice 6,0 bjeli centralni i zute oprugice i motor ima start ubrzanje solidno ali mi krjanja nekak se cini manja neg sto bi trebala ici...

pa sta da radim da probam s laksim rolicama...ili ako netko zna kake i gdje te podloske da stavim...da bi to bilo ok...
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2011, 08:10:48 aprilia area 51 »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #71 : 07 Veljača, 2011, 14:09:45 »
Slikal ti bum sutra maticu na osovini radilice pa budeš se sam uvjeril...jednostavno nejde matica gore ak se stavi iza variomata podloška od 2mm, ni ventilator nebi primil na zubcima sa onom zvjezdom.

Nejde iza varimoata na serijskom minarelliu 100%, bar ne na mojoj, pa znam kaj sam slagal  :icon_thumright:

Nije ti isto na Hebo variomatu i Malossi multivaru.. Nemoj pričat napamet.. Dobro ti pajo govori  :icon_thumright:
U paketu s multivarom dobiš tu šajbicu i ona MORA ić..
Kod Hebo NG ne ide ta šajbica..

Šajbica ide da bi polutke i variomat bili u centru i kako se remen nebi trošio previše il da nebi došlo do pucanja!

Imam ja tih šajbica, onaj TOP-ov paket cijeli..  :hello:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #72 : 07 Veljača, 2011, 14:43:10 »
Jep skužil sam, valjda je multivar tanji, ima krću bolcnu ili kaj...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #73 : 07 Veljača, 2011, 19:33:10 »
evo kako je kod mene stajalo znači sa stage6 variomatom iz kojeg ne ide podloška i bukola variomata je duža za 2mm od multivara+podloška ispred varia.
ali uzmite u obzir da je ova radilica rms nešto krača od standardne i zato tako hvata:


Ovo ti ne valja ali to i sam znas!

Ako ti je remen u liniji onda nemas izbora nego voziti ovako dok ide (vjerujem da nece biti previse problema jer su relativno male sile u igri) ako nije onda maknes onu podlošku ispred variomata ili staviš tanju, ali koliko vidim ti imaš dobrih 5mm manjka navoja na radilici :)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #74 : 07 Veljača, 2011, 20:48:41 »
Ovo ti ne valja ali to i sam znas!

Ako ti je remen u liniji onda nemas izbora nego voziti ovako dok ide (vjerujem da nece biti previse problema jer su relativno male sile u igri) ako nije onda maknes onu podlošku ispred variomata ili staviš tanju, ali koliko vidim ti imaš dobrih 5mm manjka navoja na radilici :)
znam da :icon_thumright:
iza variomata nema podloška jednio između variomata i ventilatora oko 1-1.5mm
ali naknadno sam našao i zamijenio ovu podlušku na slici di sam dobio koji mm.
nadam se da sad razumijete kolko je ova radilica krača?
lovac u mutnom team

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #75 : 07 Veljača, 2011, 23:41:58 »
jel mogu ja dobit pomoc na ono pitanje sto sam postavio...

koje bi rolice trebo dali su ok te 6,0g...danas sam probavo s podloskama i rolicama to drkat...i nez ali motor mi koda ujvke isto ide male razlike u ubrzanju a kjranja mi se cini uvjek ista...probo sam sa podloskom 1mm izmedu ventilvara i blocne varia i 6,0 rolicaama pa sam probo sa 6,0 rolicama i podloskom od 2mm iza varia pa sam ubacivo rolice 4,0g  pa sam probo 3 od 6 g i 3 odg 4 g da vidim oce biti razlike...i ujvke motor skoro isto ide kazem samo nianse u ubrzanju...

sad sta vi predlazete koje rolice i gdje i kaku podlosku da stavim...kako bi bilo najbolje...

Offline cupavi

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 287
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SR-mat black
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #76 : 14 Veljača, 2011, 22:56:37 »
Bok ! :hello:
 Evo da se i ja ubacim u temu.. ;D Znači nakon 5000km multivar se jako pogoršao tj rubovi kanala su se poglodali na jednoj strani,neznam kak,  i poglasnio se jako,odlučio sam nabaviti stage 6 variomat.
Variomat mi je preko slowa stigao jako brzo (HVALA SLOW :notworthy:) Čim sam ga otvorio vidi se razlika u dužini bočnih stranica kanala naspram multivara..moram malo hvaliti jer stvarno izgleda puno kvalitetnije,
 e sad me zanima pošto sa njim nisam dobio nikakvu šajbicu ovu od multivara maknem ili da je ostavim?
 Navoja na radilici imam dovoljno i sa šajbicom i bez nje?? Kad sam s multivarom vozio bez te šajbice iza,
 remen se trošio više na jednoj strani ali ništa zabrinjavajuće. Druga stvar ovo kaj pišete da je kalota od s6 duža naspram multivara kod mene nije slučaj?? Jel moguće? Ikaj sad Sa šajbicom ili bez nje?? :dontknow: :dontknow:
Skut je  benelli minareli lc mašina

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #77 : 14 Veljača, 2011, 23:05:45 »
Vjerojatno ako nisi dobio nikakve šajbice uz variomat onda ni nejdu šajbice. Sa multivarom su išle u pakovanju pa ih je trebalo stavit zbog samog variomata i zadnjih polutki.

Probaj bez ičega pa nakon par desetaka km provjeri remen i stanje.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #78 : 15 Veljača, 2011, 07:45:35 »
uz multivar dođe jedna šajbica 2mm koja ide iza a ova druga je za onaj firefox 12...
našao sam ovu za iza koji tip koji je montirao nije stavio... bila je pod sicem :icon_tongue:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pitanje za minarelli tunere - multivar
« Odgovori #79 : 15 Veljača, 2011, 16:44:46 »
čudno mi malo da nisi dobo sa s6 sport pro variomatom podloške??trebale bi biti u paketu dvije od 0.5mm
i neznam kako nije razlika u dužini bukole??jer kad sam mijerio točno je 2mm
jedino ako posto neki drugi stage6??
lovac u mutnom team