Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox 50 problem  (Posjeta: 2331 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Aerox 50 problem
« : 04 Siječanj, 2011, 17:19:53 »
Nadam se da sam odabrao dobru rubriku..

Naime radi se o aeroxu od stare, kupio smo polovnog i ima nekih problema ali ok, to ću sve riješit, samo me muči frga..na motoru je dellorto phbn12 sa diznom 72..ovako laički bi rekao da taj karb nije original od tog motora jer sam na yamahama susretao mikuni, a i ovaj ima grijanje koje nije spojeno, i čini mi se da je dizna prevelika za serijski motor?

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #1 : 04 Siječanj, 2011, 17:47:05 »
To je original frga i original dizna.zasto grijanje nije spojeno na glavu cilindra?
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #2 : 04 Siječanj, 2011, 17:54:04 »
grijanje karba ti nije ni potrebno tj nesmeta nista ako nije spojeno,nekuzim se bas u minareli ali mi se to cini prevelika dizna da bi bila standardna
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #3 : 04 Siječanj, 2011, 21:19:18 »
Pa točno to, čini mi se prevelika dizna ali ok, ak je original neka stoji..neznam zašto nije spojeno grijanje karba, ali nije bilo čak ni kratko spojeno crijevom nego samo otvoreno..

Btw na speedfightu mi je dizna bila 48 ili 56 original pa mi se ovo učinilo preveliko..ali ok

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #4 : 04 Siječanj, 2011, 21:21:21 »
E i da pitam još dali je moguće el.čok ugradit na njega, to područje mi je strano..

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #5 : 04 Siječanj, 2011, 21:38:16 »
moguce je

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #6 : 04 Siječanj, 2011, 22:27:19 »
Gore je i bil EL ćok mislim, a onaj ko je prije tebe prčkal ga je ljepo uzel a crijeva kad je prčkal po karburatoru nije spajal. No to nije problem, to ti čak ni ne treba samo zaštopaj ili kupi crijeva pa si sam spoji...

Nego je problem kak je zaštopal rupe na cilindru koje su predviđene za grijanje karba, pogledaj tam da nije nekaj sfušano? Dizna je oriđiđi i pusti ju ak je serijala.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #7 : 04 Siječanj, 2011, 22:35:12 »
pa da zato sam i pitao zasto nije grijanje spojeno jer mi nije jasno kako onda je rjesena glava cilindra???zastopano necim ili je glava cilindra od neceg drugog gore!?? :dontknow:ako nemas elektricni cok gore znaci da je dobio noge!!!ali imam ja 1 visak!!! :headbang:
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #8 : 05 Siječanj, 2011, 00:44:41 »
Navodno je bio ručni čok gore, a ručica čoka ispod lijeve ručke upravljača..ali je sajla puknuta i čok je sada ispod sica šta je totalno nepraktično..

Scoot je serijala, jedino auspuh neki drugi. Karb imam još jedan doma i u njemu dizna 86, ostavit ću onda 72 i moram nabavit el.čok. Di se on spaja na instalaciji? Koji dio.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #9 : 05 Siječanj, 2011, 07:43:03 »
moj savjet ti je da osposobiš ručni čok, jer kad zatopli nećeš ga najčešće uopće trebati a sa električnim se nitko nije usrećio...
nabavi sajlu i ručkicu od čoka, to ne može biti više od 100 kn..

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #10 : 05 Siječanj, 2011, 12:13:16 »
Gle slažem motor za staru, a ona nezna niti želi povlačit čok svaki put kad se bude išla vozit..stavit ću el čok i super, tak sam imao na speedfightu i nikad problema, neznam zašto svi to skidaju..

Btw skinuo posudu ulja i vidio da je grijanje karba kratko spojeno na glavi, to ću samo onda uzet crijeva pa pospajat..

I ide mi još tamo preko posude ulja jedna žica sa faston stopicom pa me zanima dali je ona od el čoka ili nečeg drugog?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #11 : 05 Siječanj, 2011, 12:22:18 »
na skuter koji tvornički ima ručni čok ti stavljaš električni, i onda pitaš zakaj ga skidaju... ručni čok je bolji za općenito funkcioniranje motora, a električni se stavlja radi lakšeg manipuliranja, i imaš pravo, za žensko je stvoren  :icon_thumright:
čok dobiva struju od kontakta, pa svaka žica koja ima napon kad daš kontakt je ona prava.. a druga ide na masu..

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #12 : 05 Siječanj, 2011, 12:34:46 »
Reko sam da neznam za to, dečko je gore napisao da je tvornički bio el čok pa sam mislio da je to žica od čoka, jer nije nigdje spojena..ali ok, idem po instalaciji pa ću vidit od čega je..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #13 : 05 Siječanj, 2011, 12:47:12 »
do 2003. su imali ručne čokove, a od 2004-2006. kombinirano, od 2006. na dalje samo automatski.

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #14 : 05 Siječanj, 2011, 14:44:26 »
ivanm jesi li siguran???taj frgic u originalu ima ele.cok vidis da covjek kaze da je sajla svukuda provlacena i da je zavrsila pod sicom na kraju!dolje kod instalacje pogledaj dali imas slobodan (djek)bijele boje bi trbao biti i ako g nadjes kad gledas u njega treba unutra imati 2ulaza zice su boje zuta i crna!!!ako ga nadjes znaci da se tu steka ele.cok i naravno po tome zakljucujes da bi ga trbalo biti!inace ja nisam nikada osobno imao problema sa ele.cokovima a na kraju krajeva ima ekipe a imam ga i ja preko koje ga kupis bez problema za 50tak kuna i teraj!rucni nikad nisam imao i koristio ali malo si prati forum i rubrike tehnicka pitanja problemi tu sam ja osobno nasao poprilicno dosta toga vezano za rucne cokove pa sam malo skptican.ne nagovaram te na nista sam donesi odluku!pozz
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #15 : 05 Siječanj, 2011, 15:24:47 »
ludi dragster@vjeruj mi rucni cok je orginal i istina je sto je ivanm rekao

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #16 : 05 Siječanj, 2011, 16:52:48 »
Za 2004-2006 nisam siguran za ručni čok, možda su i bile kombinacije. Ali ono kaj sam barem ja siguran je da su do 2003.(možda i malo prije) bili ručni čokovi a od 2006. g el. čokovi. Ispod ljeve ručke je bila ručkica plastična koja se potezala na starijim aeroxima!

Iskreno ni ja nemam problema sa EL čokom, radi uredno i nemam ga potrebno mijenjat, nakon 3-4 min sad po zimi spusti okretaje za 1000 i to je to. Po ljeti za par sec!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #17 : 05 Siječanj, 2011, 17:51:19 »
Ma stavio bi el.čok zbog stare koja ni nezna koristit ručni a i nema potrebe za tim..aerox je 00.god i bila je ručkica ispod ali je potrgana i sajla smotana ispod sica šta je sve samo ne praktično..za jack nisam gledao ali pronjušit ću, u svakom slučaju ću stavljati el.čok, a ručni ako netko hoće ide na prodaju.

Trebam još i prirubnicu frgića, danas sam išao po dućanima ali treba naručit i čekat 2 mjeseca.. :nono:, i ak netko ima airbox kompletan original to bi isto uzeo..

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #18 : 05 Siječanj, 2011, 18:28:11 »
Prirubnicu frgica imas u vel.gorici u motormaniji kosta ti 79kuna i trenutno imaju 2komada na stanju,pa ih nazovi da ti sutra posalju  i dobijes je u petak.potrazi na googlu motomike i nazovi ih-dogovori se.sad me bas zanima oces naci djek,ako ga ne nadjes a zelis ele.cok morat ces po struji cackat
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline smoki

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Generalski Stol
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 200 '06.
  • Moja Kaciga: Shoei XR-900
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Aerox 50 problem
« Odgovori #19 : 05 Siječanj, 2011, 19:50:08 »
Evo skinuo mašinu dolje, imao sam još par stvari za provjerit i promijenit..nema jack-a za čok, a ona žica koja je visila je od senzora temperature..pa evo ovim putem molim ekipu koja zna od kuda idu žice za čok da mi pomogne, ili ak se može gdje skinut shema instalacije od modela s el.čokom

Da, vidio sam da u motor maniji imaju prirubnicu, ali već sam naručio ovdje kod mene, 51kn košta..