Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zaustavni put skutera pri 50km/h?  (Posjeta: 1291 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Zaustavni put skutera pri 50km/h?
« : 13 Studeni, 2010, 10:28:59 »
Koliki je zaustavni put skutera od 50ccm pri 50km/h na mokroj i na suhoj podlozi? Meni je bitno na mokroj jer moram dokazivati neko sranje na sudu pa bi mi bilo kakav podatak pogotovo ko netko ima neki test iz kakvog časopisa ili neta puno pomogao  :icon_thumright:
Dobro, znam sad da ovisi o gumama, kočnicama al ne zanimaju me detalji, Plus minus dva-tri metra ne igra ulogu.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Zaustavni put skutera pri 50km/h?
« Odgovori #1 : 13 Studeni, 2010, 11:35:44 »
pa u reguli ti je za tehnicki ispravno vozilo potrebno 15-18 metara s 50 na nula odnosno 36-38 metara s 100 na nula
to ti je snaga na koju te testiraju na tehnickom testu
naravno ako imas bolje gume kocnice i optimalnu cestu da se to obavit i na manje metara.
al ako kocis pravilno znaci prva i zadnja kocnica skupa se uzima 15-18 metara na suhom
za mokru cestu ti je teze reci jer ovisi mnogo vis eo gumi  tako da ti je kocioni put oko 25-27 metara

pogledaj si kak ti pise u HAK knjizici za prometna pravila (to ti je ono iz cega se ucis teoretski dio ispita za vozacku) nutra ti sve pise
i kocioni putevi i kolko se uzima pri sudskom vjestacenju. Kostati nekih 50 kn al mozes ju posudit u knjiznici i autoskoli pa pogledat.
Ta udaljenost kaj sam ja napisal je iz 2005 godine HAK knjizice mozda je sad neka druga brojka pa zato provjeri.

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zaustavni put skutera pri 50km/h?
« Odgovori #2 : 14 Studeni, 2010, 07:35:51 »
E hvala, našao sam neku skriptu za polaganje, ima brdo zanimljivih stvari kako se računa i određuju te neke pi*darije  :icon_thumright: