Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Spajanje instalacije - pomoć  (Posjeta: 8506 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Spajanje instalacije - pomoć
« : 05 Listopad, 2010, 23:36:55 »
Dakle, izbacio sam svu instalaciju i sad treba spojiti samo namotaje - cdi - bobinu. Koliko ja kužim po ovoj šemi, iz namotaja u cdi ide crno/bijela, crno/crvena, narančasta i zelena, a iz cdi-a u bobinu crna i crno/bijela. To bi trebalo biti dovoljno da bi maina radila, jel? E sad, kod mene iz namotaja idu 3 žute, zelena, bijela, narančasta, smeđa, crno/bijela i crno/crvena. Pretpostavljam da je bijela, smeđa i 3 žute za instalaciju, tj. da mi te ne trebaju. Druga stvar je što iz cdi-a ide crno/crvena, crno/bijela (te dvije idu u namotaje), 2 crne (one idu na bobinu) i onda imam narančastu, bijelo/zelenu i smeđu. Najviše me buni ova bijelo/zelena iz cdi-a. Jel na nju spajam samo zelenu iz namotaja ili bijelu i zelenu iz namotaja spajam na tu bijelo/zelenu iz cdi-a? I jel to uopće točno kako sam naveo na početku? Btw, di je masa?  :icon_scratch:



Ovo su žice koje idu iz namotaja


A ovo iz cdi-a


Cok, znam da znaš, ajde pomagaj  :)

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Spajanje instalacije - pomoć
« Odgovori #1 : 06 Listopad, 2010, 10:02:09 »
Zute eliminiraj jer je to za punjenje reglera(ostalih potrosaca na skuteru)
IZ namotaja

Crna sa bijelim i crna sa crvenim su ti napajanje CDIA( tu namotaji prouzvode napon za CDI)

Narancasta i zelena su ti PICK UP(signal kada CDI mora ispustiti napon na bobinu)

IZ CDIA

CRNA SA ZUTIM na prekidac(kill switch) jedan kraj drugi kraj na ramu(masu).(ona prekida radi motora ako se spoji na masu)

CRNA i CRNO BIJELA (nevazno kako spojis na bobinu) ti idu na bobinu.(crno bijelu spoji na plus ako ima oznaka na bobini) ako nema onda vrijedi prva zagrada)


BTW tek sad sam vidio da imas viska zica.
nemozes dati jednu shemu (od necega a spajat drugo nesto sa vise zica.

Cdi i bobina da bi radile(da bi skuter vozi) treba imati proizvodjaca napona(jednu spulu ispod magneta) i okidac pick up. dakle sveukupno 4 zice

spoji ovako

Crna sa bijelim i crna sa crvenim su ti napajanje CDIA( tu namotaji prouzvode napon za CDI)
Narancasta i zelena su ti PICK UP(signal kada CDI mora ispustiti napon na bobinu)

i probaj vidjet jel ima iskre. ako nema umjesto zelene spoji smedju... (jedna od tih zica ti je kill switch)


2 crne klasika na bobinu...
« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2010, 10:11:51 J.U.R.C.A »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Spajanje instalacije - pomoć
« Odgovori #2 : 06 Listopad, 2010, 10:50:54 »
Ma to je šema od toga motora samo je cdi noviji pa zato ima drugačiji raspored žica iz cdi-a.

Tako sam i mislio, samo me bunilo ovo iz cdi-a pošto nema čiste zelene. Hvala

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Spajanje instalacije - pomoć
« Odgovori #3 : 06 Listopad, 2010, 12:34:38 »
Nema iskre, a sve je spojeno kako je rečeno. Napominjem da su cdi i bobina ispravni jer sam probao staviti drugi cdi i bobinu. Btw, zar ne bi trebala biti negdje masa?

zelena na zelenu, narančasta na narančastu, siva na sivu, crno crvena na crno crvenu, crno bijela na crno bijelu i bobina na dvije crne. a iskre nema.  :'(


Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Spajanje instalacije - pomoć
« Odgovori #4 : 06 Listopad, 2010, 14:21:04 »
Probao s drugim namotajima ali opet nema iskre. Znači da ipak nije dobro spojen cdi s namotajima.... Ajde električari  ;D

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Spajanje instalacije - pomoć
« Odgovori #5 : 06 Listopad, 2010, 19:19:11 »
Probao s drugim namotajima ali opet nema iskre. Znači da ipak nije dobro spojen cdi s namotajima.... Ajde električari  ;D
CDI ti se ocito puni ali jebe te pick up. skini deklo i poglredaj koje su ti zice pick upa...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Spajanje instalacije - pomoć
« Odgovori #6 : 06 Listopad, 2010, 19:25:00 »
Ma nije ni on jer sam i njega mijenjao kad sam mijenjao namotaje  :'( Zelena i narančasta su pick up

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Spajanje instalacije - pomoć
« Odgovori #7 : 06 Listopad, 2010, 19:59:00 »
imas multimetar?
stavi na izmjenicnu struju i spoji tamo di ti se treba puniti CDI(crno crvena i ova pored) i zakurblaj(mora biti do 200 volti max a minimalno 10 15)(onda ces znati dali su ti namotaji od cdia dobri(punjac cdia)