Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner vx - problem sa potencijalnom snagom  (Posjeta: 2926 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aspire1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GILERA runner 125 vx 2003g.
runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« : 02 Listopad, 2010, 14:04:31 »
poštovanje
vlasnik sam gilere runner vx 125 2003 g.(prošao oko 9000km). polovno kupljen kod poznanika, nikad padano, vlasnik žena koja ga rijetko vozila, tj. stajao je u garaži.
inace, dobro radi(izmjenjeno ulje i filter ulja, remen i rolice su sasvim u redu). treba dosta da se zagrije, pogotovo kad je hladnije(uzimajuci u obzir da sam na mediteranskom otoku i nema baš neke zime). akumulator isto sasvim ok radi. međutim, imam još jednu runnericu isto 125 vx iz 2005 godine i primjetio sam, da na ovo iz 2003 godine(o kojoj se radi) slabo reagira gas, tj dodavanje gasa. naime skuter vozi normalno 100-110 i sve je to ok, samo kad recimo vozim 40kmh i naglo dam gasa, treba dosta vremena da zaista potegne kako treba(tj počinje kao vuč malo jače i onda tek nakon nekog vremen zaista potegne, što nije normalno), kao da mu treba zaleta da bi poceo vući(na ovu runnericu iz 2005 se moze normalno dodavati gas i u tren povuče, tj reagira na dodavanje gasa bez podužih čekanja)
ocistio sam filter zraka, to mi je jedino nekako moglo biti, sad nemam pojma...mozda karburator ili nesto?imate koji prijedlog? ???

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« Odgovori #1 : 02 Listopad, 2010, 15:04:51 »
prvo ga razvozaj dobro, a onda ako nece biti bolje pocisti karburator i promjeni remen jer ti moze do njeg bit.
🙈

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« Odgovori #2 : 02 Listopad, 2010, 15:13:10 »
Počisti karb, provjeri stanje remena ( na 12tisuca se mijenja po knjizi ), provjeri stanje prirubnice i membrane. Od stajanja moze puknuti pa vuci zrak.

Offline aspire1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GILERA runner 125 vx 2003g.
Odg: runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« Odgovori #3 : 02 Listopad, 2010, 15:25:03 »
okej, hvala vam na odgovorima. potrudit cu se da ga prvo razvozim, a onda cemo krenut na karburator i remen.... ;D

Offline aspire1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GILERA runner 125 vx 2003g.
Odg: runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« Odgovori #4 : 02 Listopad, 2010, 19:37:05 »
evo samo da postavim jos jedno pitanje, s tim da ne otvaram novu temu bezveze:
naime, imao sam malo cudno iskustvo sa svojom zadnjom gumom na gilery vx 125 2003 godine. krenuo ja sa prijateljem i vozim se ono, brzinom hoda nekih 40 metara i na jednom se guma naglo ispuše (u roku od sekunde je bila do poda i ono, stegne se. dogurao ja skuter do kuce(sva sreca blizu) i napušem ja s pumpom i sad to tako stoji i ne ispuhuje se. i iskreno receno, nije mi jasno, a mene strah vozit da mi se to ne dogodi ponovno u bržoj vožnji(što bi završilo loše). imam namjeru zamijeniti za novu gumu(što traje malo duže, pošto treba skidati dio kostura da bi došao do gume, pa sad, imate li vi ideju kako i zašto se to dogodilo i što napraviti da se to ne dogodi više?šta smo bili pre teški, a guma pre tvrda?nije mi jasno?

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« Odgovori #5 : 02 Listopad, 2010, 19:58:50 »
evo samo da postavim jos jedno pitanje, s tim da ne otvaram novu temu bezveze:
naime, imao sam malo cudno iskustvo sa svojom zadnjom gumom na gilery vx 125 2003 godine. krenuo ja sa prijateljem i vozim se ono, brzinom hoda nekih 40 metara i na jednom se guma naglo ispuše (u roku od sekunde je bila do poda i ono, stegne se. dogurao ja skuter do kuce(sva sreca blizu) i napušem ja s pumpom i sad to tako stoji i ne ispuhuje se. i iskreno receno, nije mi jasno, a mene strah vozit da mi se to ne dogodi ponovno u bržoj vožnji(što bi završilo loše). imam namjeru zamijeniti za novu gumu(što traje malo duže, pošto treba skidati dio kostura da bi došao do gume, pa sad, imate li vi ideju kako i zašto se to dogodilo i što napraviti da se to ne dogodi više?šta smo bili pre teški, a guma pre tvrda?nije mi jasno?

možda nije bilo dosta zraka a bili ste dvojica pa se ispuhala  :dontknow:

Offline aspire1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GILERA runner 125 vx 2003g.
Odg: runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« Odgovori #6 : 02 Listopad, 2010, 20:22:28 »
kako?što onda samo napušem i to je to?

Offline runner_zd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zadar
  • Moj Skuter: Gilera runner 200 vxr
Odg: runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« Odgovori #7 : 04 Listopad, 2010, 09:47:19 »
Prika ja imam 200 vxr-a,2003 godiste,jedino ti moze biti membrana ili remen,sve ostalo mozes minjati al neces nista postici.  8)

Offline aspire1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GILERA runner 125 vx 2003g.
Odg: runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« Odgovori #8 : 04 Listopad, 2010, 21:13:09 »
to je onda crna membrana koju se uoci cim se digne onaj kao "zlatni" poklopac karburatoa(ispod njega feder i igla)???ako je, pogledao sam, sasvim je ok i nema nikakve greške. ali kad stignem cu zamjeniti membranu sa onom iz onog drugog skutera(isto vx 125 koji je prošao  25000km, kod kojeg sve normalno ide) pa cu vidjeti da li je do toga. ako nije ocito treba razvoziti remen ili promijeniti ga

Offline runner_zd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zadar
  • Moj Skuter: Gilera runner 200 vxr
Odg: runner vx - problem sa potencijalnom snagom
« Odgovori #9 : 07 Listopad, 2010, 12:50:27 »
da to je ta membrana,ako ona nije nigdi popucala onda ti nije do nje,mos pogledati:remen,valjke,variomat...  ;D