Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox nece da ide  (Posjeta: 4251 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Aerox nece da ide
« : 23 Rujan, 2006, 17:24:40 »
Evo ljudi stvari stoje ovako: imam Aerox-icu race repliku 2002. god. Da prijeđem na problem: dok je skutač hladan ide dosta OK, kad se ugrije ne slusa ni pet f... posto. Pri startu digne nešto iznad 7000 okretaja (govorimo o ugrijanom skutu), dobro vuče do oko 30km/h a zatim padne na 6000 pa sad zamislite koji je to jadan moment a da za vožnju uzbrdo i ne govorimo. Dvije osobe za vuć je čista smrt i sramota na cesti. Uglavnom  :angry5:  :BangHead:  :sad2:Prošla je 12 000km i zamijenio sam valjčiće... remen mi izgleda dosta ok. Očistio sam karb i pošteleo ga. Sumnjam na centralni feder da je postao slab ali nisam siguran jer sam novi u ovom svemu. Ako tko sumnja i na remen mogu staviti sliku pa da ga pogledate jer nisam bas pri crvendaćima (čitaj novčanice od sto na-ku) da bi ga davao u servis jer mislim da su me zaje... par puta i više nikom ne vjerujem. Uglavnom ljudi helpajte plz.  :help:
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #1 : 23 Rujan, 2006, 20:33:25 »
12000km je puno previse za zamjenu centralnog i onih manjih opruga na kvacilu...
Zamijeni to dvoje a i remen bi trebao... Kod remena su bitne bocne strane jer one ostvaruju trenje!!!
Sve mozes sam promijeniti... Imas upute na ovom forumu pod manuali i prirucnici...
Ako gdje zapne javi se na pm ili icq ili mail...

BTW: koje si rolice stavio??? ako je sve serijski onda stavi i serijske rolice, 5,5 grama...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline wyeshtitza

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 425
  • Spol: Ženski
  • will turn U into a frog ]:)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zgB
  • Moj Skuter: olD nrG & Gs 250
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #2 : 23 Rujan, 2006, 21:21:11 »
na 12 k bi ti rodjo mogo i karike pogledat, remen, rolice, federe, kvačilo,. propuhat frgu. svečka....

nekakva mini generalka...
:vjestica:

dezhurnO zayebawalO =)
 :vjestica:  :vjestica:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #3 : 23 Rujan, 2006, 23:02:22 »
Sve na skuteru je serijski, stavio sam mu nove serijske rolice (morao sam ih mijenjati jer su stare bile brutalno ne-okrugle). Recite mi sto se treba pogledati kod glavnog i ona tri mala federa (koje su naznake da ih treba mijenjati) i jedno pitanjce: what the f... su karike???   ???  Auspuh cu ocistiti sutra sa provjerenom metodom 'sajle i bušilice'.  :icon_biggrin:
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #4 : 24 Rujan, 2006, 11:27:07 »
opruge su izgubile krutost i premekane su... to definitivno mijenjaj!!!
Ako su sve serijski dijelovi onda ih zamijeni sa serijskima... (eventualno stavis krucu centralnu oprugu)
i ocisti karburator... (propusi sa kompresorom)

remen + centralna + komplet malih opruga = cca. 400 kn
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #5 : 24 Rujan, 2006, 15:53:45 »
opruge su izgubile krutost i premekane su... to definitivno mijenjaj!!!
Ako su sve serijski dijelovi onda ih zamijeni sa serijskima... (eventualno stavis krucu centralnu oprugu)
i ocisti karburator... (propusi sa kompresorom)

remen + centralna + komplet malih opruga = cca. 400 kn
Koji krući centralni feder mi preporučaš i koliko je skuplji u odnosu na serijski? I reci mi sto su KARIKE i što treba kod njih pogledati??? Znam dosadan sam ali pitam jer ne znam  :sad3:
Who's looking for punishment ??

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #6 : 24 Rujan, 2006, 23:25:36 »
Vidis u ducanu od malossija koji ima veci k - koeficijent krutosti... (npr. malossi zuti)
karike su ti brtvila koja ti djeluju poput kartona i kada se stisnu onda se plasticno deformiraju i osiguravaju nepropusnost...
Izmjeri kompresiju ako je iznad 10 onda je o.k. (mislim da je minimalno oko 7.5 da bi motor palio, nemoj me uzeti za rijec)
Thx za malossi - raspitat ću se  :icon_thumright: Ako ti nije problem reci mi di se te karike nalaze da provjerim njihovo stanje (ako je moguće) i kako se mjeri kompresija  :dontknow:
Who's looking for punishment ??

Offline Lovre

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 229
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: se po blatu i šumi
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #7 : 24 Rujan, 2006, 23:45:05 »
Karike su ti po naški prsteni.  ;D  Nalaze se na klipu. bilo bi najbolje da ga  odneseš nekome ko se razumi u to , pa da ti ga pogleda !
-KTM 625 SMC
-YAMAHA YZF 450

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #8 : 25 Rujan, 2006, 15:55:39 »
aaa gasi li se na leru?
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #9 : 25 Rujan, 2006, 17:27:26 »
aaa gasi li se na leru?
Kad se skut ugrije (ako si na to mislio) ne ne gasi se. Ako sam dobro skužio na svakih 10 000km se mijenjaju rolice, remen, centralni i one tri male oprugice (po potrebi i prije). Rolice sam zamijenio jer su bile definitivno potrošene. Sad stvarno ne znam u vožnji mi se čini kao da centralni ne steže remen dovoljno jer mi nakon 30km/h skut drži na 6000 okretaja čak i niže. Ali remen mi još i izgleda OK. Reci ako ima vidljivih naznaka da se treba mijenjati nov sam u ovome i stvarno mi treba :help:. To sa slabijim potezanjem je počelo izvoditi nakon jednog dana kad je jebeno padala kiša a nisam bio doma... poslije nije htio nikako upalit. Odvezem ga kod 'majstora' kaže da je karb bio pun vode  ??? Samo znam da mi je za čišćenje opalio 120 na-ku i to napravio za sat vremena. Kad sam ja pročitao kako se karb čisti porastavljao sam cijeli skut da bi došao do karba i totalno ga očistio (trebalo mi je malo puno više od jednog sata), osim ako nije majstorček samo skinuo dovod zraka od filtera i propuhao ga zrakom. Da nije možda navodni majstor skužio da se ne kužim pa me oderao i još raštimao karb pa da mu postanem stalnija mušterija.  :sad3: nadam se da se nisi umorio od čitanja... Zaključak: STILL NEED HELP... plizić
Who's looking for punishment ??

Offline Lovre

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 229
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: se po blatu i šumi
Odg: Aerox nece da ide
« Odgovori #10 : 25 Rujan, 2006, 23:36:25 »
Prića san danas sa ovim frendom o tom problemu , i on kaže da bi mogli biti prsteni. A triba vidit , neznam ovako napamet ništa...
-KTM 625 SMC
-YAMAHA YZF 450