Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4t auspuh  (Posjeta: 5651 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline josip208

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco agility 50
  • Moja Kaciga: keine
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #20 : 02 Rujan, 2010, 18:10:35 »
on je zadovoljan preradom

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #21 : 02 Rujan, 2010, 20:19:45 »
Gotovo sve home made prerade auspuha koje znam su rezultirale manjim ili većim gubitkom na performansama..
Čak i renomirane marke imaju problema odrzati performanse orginalnog auspuha,
a u slučaju i da dobiju pomak naprijed , tada je taj pomak vrlo mali..

Kod skutera manjih kubikaza je to sve dodatno teže..
To je tako, ne trebate se tu ništa čuditi  :frajer:

Još je bitno napomenuti da u slučaju loše napravljenog auspuha možete znatno oštetiti i samu mašinu..
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #22 : 02 Rujan, 2010, 20:26:44 »
najprije stradaju ventili :angry7:
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 20:28:15 malaguti »

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #23 : 02 Rujan, 2010, 22:04:31 »
najprije stradaju ventili :angry7:

Da, ako se radi grana po nekim zamišljenim dimenzijama. Ja sam ostavio serijsku granu jer "mislim" da su je kinezi pravilno dimenzionirali. Ja lično, kada sam probao taj spuh što sam napravio, kao da ima malo, ali sasvim malo bolji odaziv na gas.

Bio sam počeo raditi i novu granu, ali kada sam malo detaljnije pogledao literaturu, odustao sam. I sam top se radi po proračunu, ali jbg, kolega sa foruma mi je dao neke približne dimezije svog spuha.


A sa druge strane zašto da ne radi sam sebi, to je samo fora nekoliko dana, kasnije ti omrzne jer se dere ko budala i skidaš ga. Ja svoj još nisam skinuo, ima nekih mjesec dana, i kada ga skinem neću žaliti novac kao kad bih kupio novi auspuh.






Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #24 : 02 Rujan, 2010, 22:21:24 »
Da, ako se radi grana po nekim zamišljenim dimenzijama. Ja sam ostavio serijsku granu jer "mislim" da su je kinezi pravilno dimenzionirali. Ja lično, kada sam probao taj spuh što sam napravio, kao da ima malo, ali sasvim malo bolji odaziv na gas.

Bio sam počeo raditi i novu granu, ali kada sam malo detaljnije pogledao literaturu, odustao sam. I sam top se radi po proračunu, ali jbg, kolega sa foruma mi je dao neke približne dimezije svog spuha.


A sa druge strane zašto da ne radi sam sebi, to je samo fora nekoliko dana, kasnije ti omrzne jer se dere ko budala i skidaš ga. Ja svoj još nisam skinuo, ima nekih mjesec dana, i kada ga skinem neću žaliti novac kao kad bih kupio novi auspuh.






sa otvorenim auspuh,a pogotovo takvim rucno napravljeni stradavaju ventili bez obzira bila grana serijska ili ne...
takvi auspusi nikako nisu zdravi za motor...
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 22:26:35 malaguti »

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #25 : 02 Rujan, 2010, 22:43:05 »
sa otvorenim auspuh,a pogotovo takvim rucno napravljeni stradavaju ventili bez obzira bila grana serijska ili ne...
takvi auspusi nikako nisu zdravi za motor...

Neki ljudi baš pričaju o tome da je štetno, ali niko ne objašnjava zbog čega. Mislim, ako bi mogao opisati zbog čega je štetno.

Offline BilyPiton

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 1433
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Ubizec-Soft.com
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Tomos Atx e90
  • Moja Kaciga: uvjek na glavi!
  • MojSetup: Nema kite!
  • MojSpuh: MF3 Power
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #26 : 02 Rujan, 2010, 23:06:42 »
meni nije logicno da odu ventili zbog auspuha pogotovo da masina nastrada itd. logično mi je jedno da kod vrlo lose izvedbe moze doc do padanja performansi :dontknow:
Izrađujem WEB stranice! Zakup domena, hostinga... više info na pm!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #27 : 03 Rujan, 2010, 00:31:57 »
Neki ljudi baš pričaju o tome da je štetno, ali niko ne objašnjava zbog čega. Mislim, ako bi mogao opisati zbog čega je štetno.


Zasto dodje do pada performasni , takodjer zanimljivo pitanje  :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline josip208

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco agility 50
  • Moja Kaciga: keine
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #28 : 03 Rujan, 2010, 00:52:39 »
ako se ostavi grana, ventili ne stradaju,ali ako se i grana skine moze doci do toga ta ispusni ventil zapravo uvuce tog prasnjavog zraka i osteti motor, tako nekako sam ja cuo, i sad pad performanski dolazi jer valjda pravi auspuhi stvaraju neki podtlak tj, da se taj zrak nemoze nikako vratit unutra...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #29 : 03 Rujan, 2010, 03:21:44 »
kolega malaguti, daj nam objasni razlog zasto se motor moze pokidati sa protocnim auspuhom? decki na 4t forumu su sami radili auspuhe na taj nacin koji sam ja opisao i svi su zadovoljni. zasto svi koji imaju 4t motore uzimaju protocne auspuhe? eventualno bi taj tlak koji ostaje u auspuhu mogao dobiti stavljanjem db killera na kraj auspuha...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #30 : 03 Rujan, 2010, 09:06:27 »
kad kazem da nije zdravo za masinu onda onda ne mislim da ce krepat nakon mjesec dana nego se jednostavno skracuje vijek trajanja i to je iskljucivo slucaj kod homemade auspuha koji su napravljeni svi na istu foru bez obzira dal se radi o 125ccm ili 600ccm,svaki auspuh mora imati svoje mjere,sa takvim homemade auspuhom se mijenja sve pa tako dolazi do onog nenormalnog pucanja iz auspuha koje je nemoguce u potpunosti uklonit stelanjem karburatora,smjesa ne sagorijava kako treba pa stradaju/gore ventili,a to povlaci sa sobom i klip pa sve dalje po redu...

mislite da je isti auspuh leovince od 2500kn i auspuh slozen od kante za smece,vune sa tavana i zice od metle kako bi vi radili?

Offline BilyPiton

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 1433
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Ubizec-Soft.com
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Tomos Atx e90
  • Moja Kaciga: uvjek na glavi!
  • MojSetup: Nema kite!
  • MojSpuh: MF3 Power
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #31 : 03 Rujan, 2010, 12:06:08 »
pa nije isti znas kaj oni naplacuju: brend,puno kvalitetniji materijal,zastitu,lincencu,naljepnicu,granu,lonac,top kaj sve ne  sve to kosta  + na svaki dio ide vec cijena jel je to brendirana roba + pdv=leo vince da i moraju si naplait  testiranja,istrazivanja itd
Izrađujem WEB stranice! Zakup domena, hostinga... više info na pm!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #32 : 03 Rujan, 2010, 12:55:31 »
ma i ostali protocni auspusi su na istu foru, malo je sira cijev koja ide kroz sredinu auspuha, druga vuna i drugaciji zavrsetak auspuha da lici na nesto. neki imaju neki nemaju db killer i to je to... ti auspusi su prejednostavni da bi tu bilo neke kemije, mozes mijenjati debljinu unutrasnje cijevi pa time i mijenjati glasnocu i tlak u auspuhu..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #33 : 03 Rujan, 2010, 15:04:51 »
ma i ostali protocni auspusi su na istu foru, malo je sira cijev koja ide kroz sredinu auspuha, druga vuna i drugaciji zavrsetak auspuha da lici na nesto. neki imaju neki nemaju db killer i to je to... ti auspusi su prejednostavni da bi tu bilo neke kemije, mozes mijenjati debljinu unutrasnje cijevi pa time i mijenjati glasnocu i tlak u auspuhu..
bravo,ma kakav akrapovic i yoshimura,vi ste znate bolje,oni samo nabijaju cijenu na ime i kvalitetniji materijal,a ostalo je sve isto  :angry7:

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #34 : 03 Rujan, 2010, 15:22:44 »
kad kazem da nije zdravo za masinu onda onda ne mislim da ce krepat nakon mjesec dana nego se jednostavno skracuje vijek trajanja i to je iskljucivo slucaj kod homemade auspuha koji su napravljeni svi na istu foru bez obzira dal se radi o 125ccm ili 600ccm,svaki auspuh mora imati svoje mjere,sa takvim homemade auspuhom se mijenja sve pa tako dolazi do onog nenormalnog pucanja iz auspuha koje je nemoguce u potpunosti uklonit stelanjem karburatora,smjesa ne sagorijava kako treba pa stradaju/gore ventili,a to povlaci sa sobom i klip pa sve dalje po redu...

mislite da je isti auspuh leovince od 2500kn i auspuh slozen od kante za smece,vune sa tavana i zice od metle kako bi vi radili?

Da, sve to stoji što kažeš, samo moram reći da kod mene nije još NIJEDNOM PUKLO niti pri stajanju, niti naglom oduzimanju gasa i sl.


kolega malaguti, daj nam objasni razlog zasto se motor moze pokidati sa protocnim auspuhom? decki na 4t forumu su sami radili auspuhe na taj nacin koji sam ja opisao i svi su zadovoljni. zasto svi koji imaju 4t motore uzimaju protocne auspuhe? eventualno bi taj tlak koji ostaje u auspuhu mogao dobiti stavljanjem db killera na kraj auspuha...

Ja sam ga napravio prvenstveno radi zvuka, a da sam imao viška novca kupio bih gotovog.


« Zadnja izmjena: 03 Rujan, 2010, 15:30:39 b_l_a_c_k »

Offline BilyPiton

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 1433
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Ubizec-Soft.com
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Tomos Atx e90
  • Moja Kaciga: uvjek na glavi!
  • MojSetup: Nema kite!
  • MojSpuh: MF3 Power
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #35 : 03 Rujan, 2010, 16:00:58 »
bravo,ma kakav akrapovic i yoshimura,vi ste znate bolje,oni samo nabijaju cijenu na ime i kvalitetniji materijal,a ostalo je sve isto  :angry7:

pa nekad tvorničko neznači  da je i optimalno...oni  ne cijene samo rad i materijal nego i testove i ostalo kaj sam reko jel oni za svaki auspuh koj naprave imaju i brojke koje opisuju njegov rad a papiri tj. te brojke su najskuplji dio istrazivanja
Izrađujem WEB stranice! Zakup domena, hostinga... više info na pm!

Offline josip208

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco agility 50
  • Moja Kaciga: keine
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #36 : 03 Rujan, 2010, 16:14:56 »
sad neznam ocu li ga pravit ili necu

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #37 : 03 Rujan, 2010, 16:50:23 »
jel imas yamahu r6 ili kymco agility? neces nista puno dobit nit nista izgubit, motor je slab i imat ces domino efekt da to bolje ide jer bolje zvuci i nista vise...
@malaguti, veca bi budala bio da narucujes akrapovica za skuter neg da sam napravis auspuh... koda je bitno covjece, ovdje pricamo o 50cc motoru
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #38 : 03 Rujan, 2010, 18:57:41 »
ja sam za da radis spuh ali barem po nekakvim dimenzijama i da to lici na nesto

Offline josip208

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco agility 50
  • Moja Kaciga: keine
Odg: 4t auspuh
« Odgovori #39 : 04 Rujan, 2010, 02:55:09 »
ma j*****s to , ja jos jedni od frendova vozam skutera i to 50-tka...... iduce sezone uzimam krosera....... :glasses9: