Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: tehnika voznje  (Posjeta: 4458 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: tehnika voznje
« Odgovori #20 : 03 Listopad, 2007, 20:38:27 »
toje vespa klub i oni su da prostiš otpadnici iskoristili su dobročinstvo našeg velikog meštra eladia
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: tehnika voznje
« Odgovori #21 : 03 Listopad, 2007, 22:20:43 »
No, da se vratim na tehniku vožnje, odnosno sigurnost u istoj (a da ne tražim neku drugu temu)...

Nastojte se čuvati ovakvih "pravokutnika" na asfaltu:






To je ograničenje brzine, iscrtano na kolniku, dugo je nekih cca 2,5 m (izduženo zbog pogleda iz vozačke-niske perspektive) i široko nešto ispod 2 m... u našoj (riječkoj) ulici XIII divizije, sam ih izbrojio na 6 mjesta...
Moje viđenje:
Pozitivno: tko još mari svu onu šumu vertikalne signalizacije (znakova na stupovima)... na kolnik izravno pazimo najveći dio vremena provedenog u vožnji i po tom pitanju, ovo je praktički najučinkovitije "naglašavanje" pažnje...
Negativno: ma, što još neće smislit za ugrozit skuteraše/motoriste... 8 kvadrata čiste klizavice... to se i na refleks svjetlosti presijava... koliki je grip kad je mokro ??? ...
I to ovako, pred raskrižje... Npr. vozite iza nekog po glavnoj, (gdje je znak nacrtan), i netko njemu izleti iz ove sporedne (koji se priključuje s lijeve strane)... u praksi, dođe vam da kočite taman na mjestu znaka...  :( ::) :toothy3:

Može, takvo nešto nije loše kao ideja(znak na kolniku), ali ne da se riješava na ovaj način: lak bojom...
Nemam pojma o materijalima, kako bi se drukčije izvelo, ali ovo nije riješenje za sigurnost prometa !...
Live to ride, ride to live

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: tehnika voznje
« Odgovori #22 : 05 Listopad, 2007, 22:01:38 »
danas sam jednog bikera pitao što misli o ovim "slikama" na cesti...
Rekao mi je da bi nekoga, ko je to izmislio, optužio za pokušaj ubojstva !...  :icon_biggrin: :icon_biggrin: :laughing7:
A ja se oduševio izrazom...  :laughing11:
Live to ride, ride to live

Offline Yamaha_spy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novo ?i?e - Velika Gorica
  • Moj Skuter: Yamaha spy
Odg: tehnika voznje
« Odgovori #23 : 05 Listopad, 2007, 22:32:16 »
Ovako danas kada sam stunto na pisti onda je doso neki frajer star ko ja negdje 15-16godina sa kymco isto na zadnji se vozit. Kaze da je sutra dakle subota 6.10.2007. neki meet u Velikoj Gorici. Ali sada mjesto da ga j. nemrem se sjetit. Mislim da na Radniku. Nemojte me drzat za rijec. Od kada do kada nemam pojma nista, uglavnom misle se vozit na zadnjem i malo obilazit sa skuterima okolo.    :happy6: :happy6: :happy6: :happy6:
Yamaha-Spy

Offline zaprudanec

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 397
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Tuono 1000R
Odg: tehnika voznje
« Odgovori #24 : 06 Listopad, 2007, 14:07:19 »
Ideja je i te kako pohvalna. Mislim na okupljanje povodom pokazivanja tehnika vožnje.
Svi koji misle da im to ne treba neka samo bace poglen na crne kronike u dnevnim novinama. Treba imati na pameti da motorista ne mora biti kriv da bi stradao. Da ne spominjem broj stradalih u smislu: " ... vozač i SUVOZAČ stradali na skuetu zbog prevelike brzine i izgubili nadzor..., ... sletili sa ceste, ..."
Koliko nas je svjesno suvozača i odgovornosti o njegovoj sigurnosti? Kako se ponaša skuter sa vozačem i suvozačem? Dali su iste reakcije i ponašanja skutera od 50, 125, 200, 250 ccm,...
Nijedno tuđe pozitivno iskustvo nikada nije na odmet!

Imam 23 godine vozačkog auto - iskustva i vjerujte da se još uvijek može nešto naučiti :headbang: :notworthy: :headbang: :notworthy:
AKTON communications
www.akton.hr
info@akton.hr
+385 91 286 46 88

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
Odg: tehnika voznje
« Odgovori #25 : 07 Listopad, 2007, 03:34:47 »
Pogledaj ovdje malo, ima dobrih clanaka o tome. (rubrika savjeti)

www.motori.hr
www.motorcyclecruiser.com
www.motorcyclistonline.com

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: tehnika voznje
« Odgovori #26 : 07 Listopad, 2007, 09:49:53 »
a ovak to radi japanska policija ;D
vec je bio neko stavio na forumu al davno pa evo link da se prisjetite malo
voze na hondama vfr800p i to josh po mokrom!..meni inace super motorčić  :toothy10:
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078