Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par pitanja oko SF2...  (Posjeta: 4799 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #20 : 18 Srpanj, 2010, 14:40:39 »
mislim da ne trebas dirat nista ako to nije jako izrazeno, znaci da osjetno izgubi snagu ili nesto. karburator trebas stelat jedino u slucaju gusenja/trokiranja itd.

taj prijelaz i ja osjetim sa 50 km/h preko, poslije toga ubrzava malo slabije ali to nije nikakav problem, barem meni, nije to nesto jako osjetno, mislim da je to normalno.

odvidaj svjecicu pa pogledaj koje je boje, to ce ti priblizno pokazat kvalitetu smjese/postelanost karburatora, ona bi ti morala bit smedje boje cak i malo tamnije jer je bolje da ti je malo jaca nego slabija smjesa, kazem malo, ne da trokira.

ako ti je siva znaci da je presiromasna, a crna prejaka, to znas...

ler ti mora bit postelan tako da radi mirno, bez preskakanja i sl, a ne previsok bez razloga. to stelas sve na topao motor.

jos pogledaj i variomat, ne znam da li si ga prao u zadnje vrijeme ali mozda je pun prljavstine pa to smeta rolicama, otvori ga pa ga operi u benzinu dobro dok se skroz ne sjaji.
« Zadnja izmjena: 18 Srpanj, 2010, 14:52:44 sqt_driver »

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #21 : 18 Srpanj, 2010, 15:49:25 »
Variomat nisam prao nikako, moguce da i to ima svog udjela. To cu uraditi sutra, a u jedno cu promjeniti i klizace na variomatu. Rolice sam mjenjao prije mjesec dana.

Svijecicu cu uslikati pa cu postaviti sliku, ali juce kad sam gledao boja je bila OK.

Mozda bi rjesenje bilo tvrdji centralni feder kvacila, ili lakse rolice od serijskih?

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #22 : 18 Srpanj, 2010, 16:50:35 »
a to za centralni ne bih znao rec jer ne znam koji setup imas, je to sve serijski ili... masa rolica je naravno u korelaciji sa auspuhom, federima kvacila, itd. mozes se probat igrat s tim ali ako je sve serijski on je pogodjen kako treba sto se tice prijenosa.

mozda ce netko tko ima vise iskustva u tome znat rec, ali ja mislim da tvrdjim centralnim ne bi rijesio problem.  :dontknow:

a da li je ta rupa u ubrzanju izrazena jako ili?
jer ako je jako mozda nesto nije u redu sa variomatom, kod njega se znaju javit rupe u ubrzanju, cak i serijski imaju neke sitne nedostatke pa neki stave malossi multivar i slicno.

dobro ti to operi u benzinu jer se znaju nakupit i zalijepit cestice ostataka od remena, i ako nemas izbuseno deklo (poklopac) to bi trebao napravit zbog boljeg hladjenja remena i da ta prasina od remena ide vani a ne ostaje unutra.

ja sam to napravio davno i sad kad god otvorim deklo sve je cisto a ono sto je ostalo samo se malo otpuse kompresorom i to je to.

najbolji i najjeftiniji tuning koji mozes napravit je da odrzavas vozilo kako treba, uvijek ce bolje i duze ic kad se o njemu brines. kad nemas sta za radit ocisti variomat, operi karb, ocisti kvacilo, deklo iznutra itd. uvijek ima posla.  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #23 : 18 Srpanj, 2010, 17:59:26 »
serijski variomat imas, a i centranni feder se na ekih 45-50 kmh malo brze stiska i dobivas pad okretaja... stavi multivar i sve ok...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #24 : 24 Srpanj, 2010, 18:48:28 »
Pasu li na SF2 zvono i remenice od Malagutia F15 (minareli blok)?

Znaci imam komplet kvacilo od F15, ali kvacilo bih ostavio svoje posto je u dobrom stanju. Kod ovog malagutia je malo koroziralo jer je izgleda dugo stajao motor. A i komplet masina je sva u izuzetno losem stanju, uzas zivi, imam par slika pa koga interesuje da pogleda kako se neodrzava motor rado cu ih postaviti...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #25 : 24 Srpanj, 2010, 20:03:01 »
ne pase
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #26 : 24 Srpanj, 2010, 21:55:32 »
Nista od navedenog?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #27 : 24 Srpanj, 2010, 22:00:01 »
ne, to ti pase od piaggia , ali od minarelija ne pase nista
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #28 : 25 Srpanj, 2010, 01:24:56 »
Ok, hvala.

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #29 : 28 Srpanj, 2010, 18:40:11 »
Evo jedn tuznu vijest da javim.

Danas mi je zaribao motor. Najvjerovatnije se to desilo danas kad sam ga prao motor i filter zraka. Izgleda da je upao neki kamencic kroz karburator, dosao do cilindra i dalje se zna.

Srecom nije strasno, pa ce se najvjerovatnije cilindar morati samo malo umiti (ili minimalno busenje), dok ce klip morati ici novi.

Promjer cilindra je sada 39.8 mm. Da li je to standard ili je vec jednom buseno, i da li da ga i ja jos busim?

Radilici nije nista bilo, koliko sam uspio da vidim, lezajevi ce ici novi.

Svaki savjet, sta je najbolje raditi, je dobro dosao.

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #30 : 28 Srpanj, 2010, 18:47:26 »
ako pricamo o serijskom cilindru tu nema busenja,brusenja itd jer je aluminijski,tj nikasiliranje bi te doslo nekoliko puta vise nego da uzmes drugu termogrupu,ako nije jako osteceno stavi karike i vozi

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #31 : 30 Srpanj, 2010, 19:26:44 »


Da li se na ovoj pumpi moze povecavati dotok ulja i kako?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #32 : 30 Srpanj, 2010, 19:42:36 »


Da li se na ovoj pumpi moze povecavati dotok ulja i kako?
ne može se, to je pumpa bez potenciometra gasa... dobra je samo za 50ccm, ako voziš 70 kubika, dodaj još 1% ulja u rezervaor..
tu lijevo di je ovaj plastični čep naranđasti, inače ide potenciometar kod drugog modela..

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #33 : 30 Srpanj, 2010, 21:10:16 »
Zbog nje mi je zaribao motor, nije bacala ulje.

Sad moram praviti sam mjesavinu.

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #34 : 16 Kolovoz, 2010, 14:22:06 »
Evo napokon sam i ja sastavio motor, legao je novi klip i karike, cilindar je samo honovan i prociscen, ali...

Uvijek ima to ali. Kad je motor hladan i kad ga upalim gusi se, nece krene. Malo ga pustim na leru da odradi i onda sve OK. I tako tokom voznje ide bez problema, mada ponekad zna kad je ostra krivina, ili semafor, pa moram da stanem zna se zagusiti. Napominjem ponekad ne uvijek. Znaci to se desava na samo malim obrtajima.

Isto tako i kad motor ostavim oko pola sata-sat, pa kad ga opet palim javlja se to gusenje prilikom kretanja.

Vijak za zrak je na 1,5 krugova. Sam pravim mjesavinu i sad je pravim na oko 3-4% dok sve ne legne i ne razradi se kako treba (mozda je i zbog toga), a uljnu planiram da izbacim, sad se okrece na prazno (zbog nje mi je motor i zaribao), pa bi mi dobro dosao savjet sta da stavim umjesto nje da zacepim onu rupu!?

E sta sad raditi? Igla je na srednjem zubu, cok ne znam ni da li radi (ne da mi se raskopavati plastike da dodjem do onog dzeka da ga skinem pa kopcam na acu). Kod mene je na coku ona igla skroz dole i prstom se moze pomjerati prema unutra, tj. moze se gurati a ne izvlaciti. Da li tako treba?

Uglavnom ja mislim da je do karburatora, ali sta da cackam. I da filter je standardni sa onim tunelom.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #35 : 16 Kolovoz, 2010, 14:24:42 »
zvuči ko da ostane bez goriva ili povuče falš zrak.. makar se zna zagušiti i zbog previše ulja, al 3-4% bi još moralo bez problema..

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #36 : 16 Kolovoz, 2010, 14:30:04 »
Pa ono karakteristicno booooo. Ako mu drzim gas do kraja onda se ugasi, ako ga drzim na 1/4 onda radi na malo vecim obrtajima al se ne gasi i posle par minuta sve normalno bude.