Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Propala kocnica  (Posjeta: 3483 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Propala kocnica
« : 21 Srpanj, 2010, 15:24:17 »
Pozdrav, prednja kocnica mi je popustila, jos koci, ali nema vise onu napetost ko prije, mogu je sad puno dublje stisnut.

1.) http://img708.imageshack.us/i/dscf1833q.jpg/

2.) http://img714.imageshack.us/i/dscf1835a.jpg/

3.) http://img94.imageshack.us/i/dscf1836z.jpg/

4.) http://img706.imageshack.us/i/dscf1837o.jpg/

Na drugoj i trecoj slici se vidi da mi je kod ove cijevi proslinilo, masno je malo. Sta je ta cijev, moze li se zamijeniti, kako se zove i tako to?

Skuter je star 2 godine, 6 tisuca km. Da mijenjam ulje u kocnicama? Na 4.) slici se vidi taj dio, dajte mi oznacite di se sipa, di ispusta ulje i di se odzracuje?

Hvala.  :help:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Propala kocnica
« Odgovori #1 : 21 Srpanj, 2010, 15:44:49 »
kolega slini ti di ti je sajla za mjerenje brzine, znaci na desnoj strani dok sjedis na skutu ti je dole sajla kaj mjeri brzinu, u kotacu ti je puz, ja bar tako brijem a na ljevoj ti je disk i ostalo od bremze...pogledaj dal su ti plocice potrosene, ili ti fali u posudici ulje uk4 za bremze...kod poluge za bremzanje ti je to di si i sam poslikao, odsarafis poklopac, 2 sarafa i nadotocis, zasarafis natrag, i pumpas jedno 30sekundi malo brze, stisnes bremzu do kraja i odsarafljivas dole kod celjusti tam di je ko neki pipak gumeni, to maknes i ispod ti je mali saraf di odzracujes, znaci pumpas 30 sekundi negdje, stisnes bremzu do kraja i tamo odzracis/ odsarafis i kad izlete van ko neki mjehurici opt zasarif al cijelo vrijeme drzis bremzu do kraja, nesmijes pustiti jer ce ti zrak povuc dok odrzacivas dole...

nadamse da si me shvatio... ;D

Offline tr_franjo

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 276
  • Spol: Muški
  • Ako poštuješ sebe,nosi kacigu!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Dubrava
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: NITRO N1420VX
  • MojSpuh: Zx
Odg: Propala kocnica
« Odgovori #2 : 21 Srpanj, 2010, 16:38:35 »
SERVIS I POPRAVAK DVOTAKTNIH I ČETVEROTAKTNIH SKUTERA! ZAGREB (ISTOK)! VRLO POVOLJNO!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Propala kocnica
« Odgovori #3 : 21 Srpanj, 2010, 18:57:22 »
http://img143.imageshack.us/img143/733/dscf1837o.jpg

evo, ja ti označio!

pa ulje ispustis tamo gdje i odzracujes, nema potrebe na kraju lajtunga ispustati ulje.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Propala kocnica
« Odgovori #4 : 21 Srpanj, 2010, 20:30:54 »
tebi treba, skinuta celjust i pola litre ulja, prvo ispusti staro ulje i gore ocisti posudicu (ulje ispusti dole na sraficu za ozracivanje) zatim kad ocistis posudicu (pazi da ti ulje ne kapne na plastike jer voli boju pojbt) zatim ulij ulje i pazi da ti gore u posudici ne nestane ulja, kad viids da dole curi ulje, pusti nek iscuri pola posudice, zatim nek ti neko gore natoci na vrh a ti zasrafi srafic za ozracivanje i stavi samo poklopac na posudicu bez gumice, i pumpaj par sekundi, onda nek ti ovaj gore stisne bremzu i drzi dok ti ne otpustis srafic za ozracivanje i kad njemu gore rucica propadne do kraja ti ga stegnes i on polako pusti rucicu, i tako ponovis dok ne ispraznis pola posudice i onda nakon toga bi trebala bit tvrda kocnica, ako nece bit ponovi postupak toliko puta dok nebudes imao zadovoljavajucu kocnicu

( kad ces ozracivat, stavi celjust na vilicu i disk, fixiraj ju dobro, stavi srafic za ozracivanje te na njega mali PROZIRNI srafic da vidis kad ce pocet ic novo cisto ulje bez mjehurica, (nesmije bit mjehurica dole), i nesmije ti doc ulja na plocice niti na disk)

kad to napravis imas novo ulje i ozracneu kocnicu.
🙈

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Propala kocnica
« Odgovori #5 : 21 Srpanj, 2010, 21:45:38 »
Hvala svima na odgovorima, iznenadili ste me.  :icon_thumright:

Evo jos par:

1.) Koje ulje da kupim (na posudici pise dot3 ili dot4) , koja kolicina i kolika je cijena cca?
2.) Kako se skida čeljust? Par šarafa i gotovo?
3.) Kad već sve to radim, da uzmem i nove pakne prednje? Imaju 6k km, neznam u kakvom su stanju.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Propala kocnica
« Odgovori #6 : 21 Srpanj, 2010, 21:51:23 »
Silkolene ulje, dot4, cca 50kn pola litre (treba ti možda dcl.). Čeljust, 2 sarafa, ključ 13 ako se ne varam. Uzmi nove pločice jer tvorničke često budu tvrde i nekvalitetne, a takve su da bi na oko duže trajale.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Propala kocnica
« Odgovori #7 : 21 Srpanj, 2010, 22:28:28 »
Ok hvala.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Propala kocnica
« Odgovori #8 : 22 Srpanj, 2010, 22:41:57 »
mozes kupit obicno inino uka-4 malu bocicu to ti je i previse ulja..
🙈

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Propala kocnica
« Odgovori #9 : 23 Srpanj, 2010, 18:38:33 »
mozes kupit obicno inino uka-4 malu bocicu to ti je i previse ulja..

cist ok, ionako nece nista osjetiti na takvom kocionom sistemu  :icon_thumright: