Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc oko karburatora???  (Posjeta: 3391 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Pomoc oko karburatora???
« : 21 Rujan, 2007, 22:25:02 »
Evo ovako vrag mi nije dao mira i nesto sam prckao po karburatoru i primjetio sam jedan zlatni kao malo deblji saraf i upalio sam motor i malo ga zavijao i odvijao i kako sam ga vrtio u lijevo gas je sve jace radio i onda sam odvijo dva puta i probao sam ga voziti i kad sam dao gasa malo je zastopao i bio je veci gas ali kad bi ga pustio on bi sam radio i motor bi isao bez da ja upravljam gasom i tako se davao i smanjivao. onda sam ga opet vratio nazad u desno dva kruga i cini mi se da je gas sad malo manji ali cini mi se da brze ide i da ima bolji start nego je prije imao. i lako krene kad samo malo dirnem gasa sto mi se prije nije desavalo i cini mi se da malo ima bolji start....i u leru radi malo jace gas a prije nije.jel to ok? druga stvar Speed mi je rekao kako sam digao blokade i nsam stavljao vecu diznu trebao bi neki saraf u vezi goriva odvit prema lijevo 1 i pol krug,i taj mali crni plosnati saraf sto je zarezan sa strane isao sam odvijat lijevo i kako sam to radio iz male cijevcice ispod je pocelo curit gorivo i onda sam ga zavio  nazad prema desno ali neznam jel je vraceno kako treba jer mi se cini da jos malo curi iz nje... i sad jel tako treba biti kako je jos malo ostalo ili sta? a navodno sam cuo od Speeda da taj saraf trebam odvit nazad Jedan i pol krug za bolji dovod goriva...I jos jedna stvar malo lijevo sam nasao jednu crnu malu cijevcicu sto ulazi u jedan mali tanki dio i u tom dijelu di se spaja skroz je pukao pa ima lufta...molim vas recite mi u cemu je rijec jer se bojim da nisam sjebao nesto u vezi gasa i goriva...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #1 : 21 Rujan, 2007, 22:33:40 »
slikaj to...

inace imas sve objasnjeno u mojskuter.com servisu  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #2 : 21 Rujan, 2007, 22:40:17 »
Onaj sarafic koji si odvrnuo za dva kruga pa ti je u leru radio jace i poceo trokirati, e o tome saraficu ti je speed govorio, taj je za stelanje smjese goriva i zraka. Sto se tice onog drugog sarafica koji si odvrnuo pa je curilo gorivo, to ti je sarafic za ozracivanje casice gdje se nalazi plovak tako da kad ostanes bez goriva ne moras puno verglat da povuce gorivo.

Pozdrav.

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #3 : 22 Rujan, 2007, 10:27:57 »
Onaj sarafic koji si odvrnuo za dva kruga pa ti je u leru radio jace i poceo trokirati, e o tome saraficu ti je speed govorio, taj je za stelanje smjese goriva i zraka. Sto se tice onog drugog sarafica koji si odvrnuo pa je curilo gorivo, to ti je sarafic za ozracivanje casice gdje se nalazi plovak tako da kad ostanes bez goriva ne moras puno verglat da povuce gorivo.

Pozdrav.
Da ali Speed je govorio o plosnatom koji je urezan sa strane i njega kad sam odvijao pocelo je curit gorivo i jutros sam pogledao i jos malo curi....mogu li to ikako srediti? a onaj zlatni saraf sad sam gledao i skuter ima jako lud start i cini mi se da ide brze ali kad sam ga stavio na nogare i upalio tocak se malo sam okrecao i jace je radio u leru...pa jel ga mogu tako ostaviti jer stvarno ima dobar start ili da ga malo sredim zavijanjem jer sam ga malo odvijo....

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #4 : 22 Rujan, 2007, 10:59:16 »
dirao sam i ja taj sarafic za gorivo,pa mi jos curi,i dirao sam taj saraf za gas pa su mi govorili da sam neku iglu iskrivio,jeli ti se gasi skuterkad ga upalis?

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #5 : 22 Rujan, 2007, 11:54:14 »
dirao sam i ja taj sarafic za gorivo,pa mi jos curi,i dirao sam taj saraf za gas pa su mi govorili da sam neku iglu iskrivio,jeli ti se gasi skuterkad ga upalis?
Pa nije samo sto mi sada u leru radi jace i malo se sam okrece tocak i kako ga vise odvijam slabije se vrti i manje se cuje u leru onda sam ga tako i ostavio samo sto m isada malo jace radi u leru nego obicno i ima jaci start. a za to gorivo neznam sta cu i neznam kako da ga vratim nazad i jel se tako ista sjebalo...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #6 : 22 Rujan, 2007, 11:59:16 »
dirao sam i ja taj sarafic za gorivo,pa mi jos curi,i dirao sam taj saraf za gas pa su mi govorili da sam neku iglu iskrivio,jeli ti se gasi skuterkad ga upalis?
Pa nije samo sto mi sada u leru radi jace i malo se sam okrece tocak i kako ga vise odvijam slabije se vrti i manje se cuje u leru onda sam ga tako i ostavio samo sto m isada malo jace radi u leru nego obicno i ima jaci start. a za to gorivo neznam sta cu i neznam kako da ga vratim nazad i jel se tako ista sjebalo...
ajd poslikaj to,nije ti trebalo curit od tuda gorivo

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #7 : 22 Rujan, 2007, 12:06:51 »
dirao sam i ja taj sarafic za gorivo,pa mi jos curi,i dirao sam taj saraf za gas pa su mi govorili da sam neku iglu iskrivio,jeli ti se gasi skuterkad ga upalis?
Pa nije samo sto mi sada u leru radi jace i malo se sam okrece tocak i kako ga vise odvijam slabije se vrti i manje se cuje u leru onda sam ga tako i ostavio samo sto m isada malo jace radi u leru nego obicno i ima jaci start. a za to gorivo neznam sta cu i neznam kako da ga vratim nazad i jel se tako ista sjebalo...
ajd poslikaj to,nije ti trebalo curit od tuda gorivo
Ok pokusat cu slikati ali koliko sam vidio vise ne curi a i malo sam ga zavio udesno ali cini mi se da vise trosi goriva a onaj zlatni saraf sigurna sam da ima jaci start a i da moze imat veci i ja mislim da je taj saraf kao spojen s onom iglicom sto kontrolira gas i ja sam ga znaci sad malo odvijo i on malo jace radi u leru i zavio sam ga de se ne okrece puno tocak na mijestu...i ta sam sarafe nasao kod filtera zraka jer tamo viri karburator i malo dolje u desno je taj plosnati sa strane urezan saraf i malo iznad njega je taj zlatni...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #8 : 22 Rujan, 2007, 12:24:16 »
dirao sam i ja taj sarafic za gorivo,pa mi jos curi,i dirao sam taj saraf za gas pa su mi govorili da sam neku iglu iskrivio,jeli ti se gasi skuterkad ga upalis?
Pa nije samo sto mi sada u leru radi jace i malo se sam okrece tocak i kako ga vise odvijam slabije se vrti i manje se cuje u leru onda sam ga tako i ostavio samo sto m isada malo jace radi u leru nego obicno i ima jaci start. a za to gorivo neznam sta cu i neznam kako da ga vratim nazad i jel se tako ista sjebalo...
ajd poslikaj to,nije ti trebalo curit od tuda gorivo
Ok pokusat cu slikati ali koliko sam vidio vise
 ne curi a i malo sam ga zavio udesno ali cini mi se da vise trosi goriva a onaj zlatni saraf sigurna sam da ima jaci start a i da moze imat veci i ja mislim da je taj saraf kao spojen s onom iglicom sto kontrolira gas i ja sam ga znaci sad malo odvijo i on malo jace radi u leru i zavio sam ga de se ne okrece puno tocak na mijestu...i ta sam sarafe nasao kod filtera zraka jer tamo viri karburator i malo dolje u desno je taj plosnati sa strane urezan saraf i malo iznad njega je taj zlatni...

taj zlatni saraf ti je za stelat ler gas,njega ne moras dirat ako ti skut dobro radi na leru,a ovog plosnatog ako ces izvadit moras dkinuti karb dolje

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #9 : 22 Rujan, 2007, 14:02:23 »
plosnati šaraf je štelanje zraka na leru, treba ga nekako odvinuti (ja sam uspio malim odvijačem, koji sam zabio u ovaj kosi zarez i malo po malo odvinuo)
kad je vani onda se stegne u škripac lagano, i sa pilom za željezo napravi se žlijeb na glavi poput običnog vijka, da stane normalni odvijač unutra..
onda se može štelati zrak..
francuzi su to nepotrebno zakomplicirali..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Pomoc oko karburatora???
« Odgovori #10 : 22 Rujan, 2007, 14:05:31 »
plosnati šaraf je štelanje zraka na leru, treba ga nekako odvinuti (ja sam uspio malim odvijačem, koji sam zabio u ovaj kosi zarez i malo po malo odvinuo)
kad je vani onda se stegne u škripac lagano, i sa pilom za željezo napravi se žlijeb na glavi poput običnog vijka, da stane normalni odvijač unutra..
onda se može štelati zrak..
francuzi su to nepotrebno zakomplicirali..
ja sam ga odvinuo spicangama i zarezao taj zarez da ga mogu stelat