Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight2 - pregaranje zarulja  (Posjeta: 4777 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Speedfight2 - pregaranje zarulja
« : 05 Srpanj, 2010, 15:37:54 »
Imam jos jedno pitanje sto se tice mog sf-a, u zadnje vrijeme se vise vozim po mraku i stalno mi krepavaju zarulje, najvise dugo svjetlo, u tjedan i pol sam promijenio tri HS1 zarulje razlicitog proizvodjaca, jednu zadnjeg stop svjetla koja ima dvije niti i pregorila je samo ona od svjetla, kocnica je ostala.

zasto se to dogadja, kad mi je drugi put krepala zarulja od svjetla, instrument ploca mi je pocela nenormalno jako svijetlit i popregarale su sve zaruljice na njoj, te sam vec kupio. pa nije valjda da je to sve spojeno u seriju i kad pregori jedna, ostale dobiju vise struje?

te zarulje od dugog svjetla su 35/35w, mogu li stavit od auta H4 55/60w, hoce li nesto drugo pregorit ili preopteretit?

Offline Blesavi_skuteras

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • Speedfight 2 70ccm-nekad bio
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Cipelcug i Megane coupe
  • Moja Kaciga: Arc
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #1 : 05 Srpanj, 2010, 16:38:49 »
Imam jos jedno pitanje sto se tice mog sf-a, u zadnje vrijeme se vise vozim po mraku i stalno mi krepavaju zarulje, najvise dugo svjetlo, u tjedan i pol sam promijenio tri HS1 zarulje razlicitog proizvodjaca, jednu zadnjeg stop svjetla koja ima dvije niti i pregorila je samo ona od svjetla, kocnica je ostala.

zasto se to dogadja, kad mi je drugi put krepala zarulja od svjetla, instrument ploca mi je pocela nenormalno jako svijetlit i popregarale su sve zaruljice na njoj, te sam vec kupio. pa nije valjda da je to sve spojeno u seriju i kad pregori jedna, ostale dobiju vise struje?

te zarulje od dugog svjetla su 35/35w, mogu li stavit od auta H4 55/60w, hoce li nesto drugo pregorit ili preopteretit?
Probaj stavit od auta , i ja sam stavio jednom od auta i Nijedna mi do sad nije pregorila , ni kratko ni dugo svijetlo...

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #2 : 06 Srpanj, 2010, 09:50:17 »
Probaj stavit od auta , i ja sam stavio jednom od auta i Nijedna mi do sad nije pregorila , ni kratko ni dugo svijetlo...

tako ce i bit, vec sam stavio H4 55/60w, a ove na instrument ploci sam promijenio, sad sve radi.
steta za HS1, jer svijetle ful jako i ne smanje se kad stisnem kocnicu, a ove od auta se smanje valjda zbog stop svjetla kad se  upali.
nadam se da nece prejaka zarulja uzrokovat neki kurslus.

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #3 : 06 Srpanj, 2010, 14:21:53 »
Serijska je 35/35W a ti stavio 55/60W  :nono:
Ne valja ti to nikako.. Ne mogu namotaji ni regler to da izdrze! Kupi neki kvalitetniju halogenu 12v 35/35w pa da vidis kako lepo svetli, a ne vuce nista vise struje nego serijska sijalica.

Offline Dunlop

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50, yamaha aerox 70, tgb 303r 50, gilera nexus 250
  • Moja Kaciga: nolan n83
  • MojSetup: malossi
  • MojSpuh: leovince tt, polini, serijala
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #4 : 06 Srpanj, 2010, 14:26:48 »
cekaj jesi mozda prcko po skutu? jer mozda nije do zarulja... ako je spojeno serijski onda cim jedna pregori ove ostale dobiju jaci napon.. mora sve bit paralelno spojeno.. aj kupi kvalitetniju zarulju pa cemo vidit dalje...

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #5 : 06 Srpanj, 2010, 17:29:47 »
Serijska je 35/35W a ti stavio 55/60W  :nono:
Ne valja ti to nikako.. Ne mogu namotaji ni regler to da izdrze! Kupi neki kvalitetniju halogenu 12v 35/35w pa da vidis kako lepo svetli, a ne vuce nista vise struje nego serijska sijalica.

zapravo je H4 60/55w, a nemam drugog izbora, stalno mi izgaraju, bacio sam vec brdo para na te zarulje jer su skupe do bola, da ima kupio bih ja kvalitetnije 35/35, ali jedva sam nasao i ovaj fus koji sam stavljao, jako su rijetke. citao sam i da na peugeotovim autima znaju cesto pregarat zarulje. da mogu nac bosch kupio bih njih vec prvi puta ali ih nema nigdje.

i jos ove koje sam kupio su dosle samo u kutijici bez zastite na staklu, ne znam ni da li su ih dirali prstima jer su okrenute glavom gore u kutijici, cak sam zadnju obrisao alkoholom jer su mi to savjetovali.

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #6 : 06 Srpanj, 2010, 17:36:20 »
cekaj jesi mozda prcko po skutu? jer mozda nije do zarulja... ako je spojeno serijski onda cim jedna pregori ove ostale dobiju jaci napon.. mora sve bit paralelno spojeno.. aj kupi kvalitetniju zarulju pa cemo vidit dalje...

nisam nista dirao, sve instalacije su netaknute, mislio sam da mozda nije tvornicki spojeno u seriju, ali onda kad pregori jedna zarulja ne bi radile ni druge tako da je to iskljuceno. vjerojatno je kad mi je jedna od tih pregorila doslo do nekog kratkog spoja u njoj pa sve drugo riknulo. :dontknow:

sad sam promijenio sve sto je izgorilo, one male na instrument ploci, stopove, sad sve radi ali u kombinaciji sa H4 zaruljom, ona traje vec par dana i ne gori, za razliku od ostalih koje su riknule nakon 10 min.

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #7 : 06 Srpanj, 2010, 17:38:13 »
Serijska je 35/35W a ti stavio 55/60W  :nono:
Ne valja ti to nikako.. Ne mogu namotaji ni regler to da izdrze! Kupi neki kvalitetniju halogenu 12v 35/35w pa da vidis kako lepo svetli, a ne vuce nista vise struje nego serijska sijalica.

ne trabunjaj, u mene je sf2 2001god, i obe zarulje su 12v 60/55w i sve radi normalno, s takvim zaruljam sam ga kupio i jos nije crkla
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #8 : 06 Srpanj, 2010, 17:41:19 »
ne trabunjaj, u mene je sf2 2001god, i obe zarulje su 12v 60/55w i sve radi normalno, s takvim zaruljam sam ga kupio i jos nije crkla

sta si ga novog kupio s takvim ili?

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #9 : 06 Srpanj, 2010, 18:09:26 »
sta si ga novog kupio s takvim ili?

slobodno ti stavi 60/55 i miran si
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #10 : 06 Srpanj, 2010, 18:28:18 »
to mi je vec vise njih reklo, bit ce te gore bar dok ne naletim na neke 35/35 koje su malo bolje kvalitete.

valjda do tada nece nista zagorit. :icon_biggrin:

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: Speedfight2 - pregaranje zarulja
« Odgovori #11 : 06 Srpanj, 2010, 21:37:49 »
to mi je vec vise njih reklo, bit ce te gore bar dok ne naletim na neke 35/35 koje su malo bolje kvalitete.

valjda do tada nece nista zagorit. :icon_biggrin:


imas na svakoj benzinskoj kupit H4 12V 60/50W
nisu skupe, uzmi i stavi, vidit ces da ce sve biti uredu
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama