Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?  (Posjeta: 5005 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bongo_vk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Peugeot SF2 wrc 2002
  • MojSetup: -nema
  • MojSpuh: serijski
Bok svima, pratim vec dosta dugo ovaj forum i tako da sam otprilike neke informacije vec saznao ali mi treba ipak jos koji savjet. Stvarno nisam neki lumen u ovom tako da ak bude glupih pitanja sorry  :binkybaby:

Evo ovako, kod skutera (SF 2 wrc) su poceli problemi,a to su da na pocetku vise ne prima gas kao prije. Kada se da gas do kraja on ne krene odma vec ima sada neka mala vremenska odgoda i onda krene pa do 10 km/h koda ide u nizim okretajima a malo prije 10 km/h opet krene ubrzavati i tako do 50 km/h. Znaci od 0-50 Km/h treba cca 11 sek. Od 50-60 km/h treba mu cca 5 sek i tako što dalje idemo brzina opada sa vremenom ali sve vise od 60km/h pa nadalje stvarno sporo vuce. Treba mu stvarno jako puno do krajnje brzine praktički 1,5km a prije je u cca 300-400m postigao max brzinu koja je po satu bila 85 Km/h. Sada ima dosta propada u brzini i nekak se tromije vlada. Ponekad se dogodi da samo u voznji brzina pocne propadati prema dole kao da nema goriva (to se dogada kad je vani toplije) ali skuter i dalje ide samo kao da su okretaji pali na minimalne moguce da se pokrece.

E sad,imate li vi kakvih savjeta, sto mislite da treba uraditi? Ja ne znam kada je i dali su pravljeni servisi,znam samo da je zadnji bio prije dvije god,a ja sam u god.dana prešao svega cca 2500 km

U prilogu video ubrzanja do cca 60km/h

http://www.youtube.com/v/FUlYVMNSjKA&hl=en&fs=1

------------------------------------------------------------------------------
Par slika od remena i kvačila. Nisam skroz rastavio nego samo da provjerim u kakvom je stanju remen i koje su boje opruge kvačila i centralna.

REMEN

Sl.1


Sl.2


Sl.3

1.a) Remen: Bando Vs Belt Peugeot MTC - Koji je to tip remena? (Sl.1) Dali je to serijski ili?
      (Sl.2) Tip remena: 11 729 171 00 755 18 30 SP

1.b) Dali je remen za promjeniti?
Onoliko koliko ja vidim mislim da je,ne kuzim se bas tako da jos jednom sorry na glupim pitanjima. Unutar dekla je bio sve crni talog pretpostavljam od trosenja remena. A vidi se u gore navednoj slici da mu je širina svega oko 1,7 cm.(Sl.3)
------------------------------------------------------------------------------
OPRUGE KVACILA, Centralna opruga

Sl.4- opruge kvacila


Sl.5- centralna opruga


Sl.4- koliko se vidi opruge kvacila su žute boje (ne znam koji tip)
Sl.5- centralna opruga je isto žute boje

KVACILO

Sl.6


Sl.7


Sl.6- koliko vidim to je serijski tip kvacila ili bar mislim,uglavnom ima oznaku Peugeot
Sl.7- variomat nisam otvaro pa ne znam sto se krije unutar njega,koji tip valjcica (mislim da je isto serijski)

------------------------------------------------------------------------------

SVJECICA

Sl.8


Sl.8- tip svjecice BR7HS
------------------------------------------------------------------------------

Na kraju ovog pomalo dugog posta malo pitanja  :)

Napomena: Skuter treba ostati sto vise serijski, znaci na njemu ostaje njegovo orginalni spuh i ostalo(Korekcija na spuh,moguce u buducnosti stavljanje Leovnice RR). Kao sto ste ako ste citali post otpocetka skutom se otprilike prelazi 2500km godisnje (relativno malo) tako da bi da mi predlozite sto kvalitetnije i dobre proizvode (ali opet ne preskupe) koji ce dugo izdrzati. Skuter se ne "naganja" previse jer koristim vise auto.

1.Zanima me konkretno što se može poduzeti da skuter dobije ravnomjernije ubrzanje i da bolje krene a ne da kad se da gas do kraja da on prakticki nakon cca 1,5 sekunda povuce.

2.Koji remen preporucate?

3.Koje opruge kvacila i koji centralni? (Na forumu sam bar mislim procitao da je kod Peugeot-a bijeli centralni, kod mene žut..to me malo buni)

4.Koje rolice staviti?  (Vidio sam na forumu da su moje 16x13 i da preporucate za serijski 8,5 ili 9g)

5.Dali navedena svjecica odgovara?

I na kraju dali je potrebno to sve promjeniti ili samo pojedine djelove? Ili Npr. samo remen koji je koliko vidim istrošen.

Pošto ne znam i "znam" kad je napravljen zadnji servis obnovio bi potrošne djelove zato tolika pitanja  :help:




SVI PRIJEDLOZI DOBRODOSLI  :icon_thumright:
Hvala, sry na dugom postu




« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2009, 15:31:23 bongo_vk »

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #1 : 03 Kolovoz, 2009, 16:22:33 »
Ovako

Svjecicu promjeniti za novu. To je investicija od 20 ak kuna a skoditi ne moze!

nadalje.Remen bi trebalo promjeniti jer nigdje ne spominjes koliko kilometara ima svekupno motor!

sto se tice ovih rupa u ubrzanju problem je u remenu plus u federu kontrasta!

Moj savjet je sljedeci
Novi serijski remen
Novi Bijeli feder kontrasta od malossija pod ovim kodom 2912658.W0
i male  malossi federe kvacila pod ovim kodom 29 9605 i iz tog seta staviti zelene!!


problem sa neravnomjernim ubrzanjem i variranjem okretaja bi trebao biti rjesen!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #2 : 03 Kolovoz, 2009, 16:27:15 »
Bas to...
I rolnice nove stavi, posto kad se one malo potrose znaju se pojavljivati rupe u ubrzanju...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #3 : 03 Kolovoz, 2009, 17:06:04 »
remen isti taj, samo novi, nove klizace i rolice, feder centralni seriski i federice kuplunga nove serijske... znaci sve stavi serisko samo novo, jedino rolice oko 7-7.5 grama.. u mene je sve tako, auspuh je gotovo kao seriski, remen je malo manje potrosen, rolice 7 grama, ide mi do 85 kada normalno stojim, do slova T kada legnem, a ubrzanje je skoro kao sa leo vince tt auspuhom..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #4 : 03 Kolovoz, 2009, 17:35:33 »
remen, rolice i svječicu i vozi..
normalno je da po vrućini slabije prima gas i vuče se, budeš vidio kad zahladi vani kak bude živnuo :-)

Offline bongo_vk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Peugeot SF2 wrc 2002
  • MojSetup: -nema
  • MojSpuh: serijski
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #5 : 04 Kolovoz, 2009, 22:56:34 »
Hvala svima na brzim odgovorima, probat cu prekosutra nabaviti dijelove pa da vas još
pitam neke sitnice.

@J.U.R.C.A -
Citat:
Remen bi trebalo promjeniti jer nigdje ne spominjes koliko kilometara ima svekupno motor!
ej da budem iskren ne znam ni ja koliko je presao sa ovim trenutnim remenom.Motor je `02 .g. i sveukupno je presao oko 14 k km
Citat:
sto se tice ovih rupa u ubrzanju problem je u remenu plus u federu kontrasta!
to sam i ja pretpostavio ali nisam ja bas na ti sa tim stvarima pa sam odlucio ipak potraziti savjete iskusnijih ;) thx


@Drnda-1 -Kakvi su serijski federi centralni i kuplunga kod SF2?Pitam jer pretpostavljam da je centralni bijeli...a kod mene je zuti pa da znam što trebam nabaviti ;) Planiram uzeti ove sto je "J.U.R.C.A" savjetovao a vidim da i ti imas SF2 pa najbolje znas
Citat:
Novi Bijeli feder kontrasta od malossija pod ovim kodom 2912658.W0
i male  malossi federe kvacila pod ovim kodom 29 9605 i iz tog seta staviti zelene!!

@ivanm -Koje rolice mislis da je najbolje uzeti?Planiram Polini ili malossi jer vidim  na forumu da ih se hvali na veliko a i gledao sam malo karakteristike i vidio da peugeot-ove orginalne imaju zeljeznu jezgru i da su losije...
I sto mislis dali staviti rolice od 7.5 grama kao sto predlaze"Drnda-1" ili da stavim nesto visu gramazu (kod mene je u pitanju stari serijski auspuh kao ovaj na slici a i imam zablokirani CDI)


remen ide novi serijski jer vidim da svi savjetujete to,i nova svjecica isti tip koja je i bila.
kad nabavim to krecemo sa zamjenom pa ce vjerojatno biti jos pitanja,hvala na odg.i savjetima  :icon_thumright:

« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2009, 23:17:10 bongo_vk »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #6 : 04 Kolovoz, 2009, 23:04:13 »
seriski federi neznam koje su boje, u mene nema boje na njima.... seriski centralni je crvene boje, ali nemoj uzeti malossi crveni nego seriski bas... bando remen novi, dobar je..serijske rollice su 7.9 graa i jako je trom skut , tako da bi ja stavio izmedju 7 i 7.5 grama, brzinu ocekuj oko 85 kmh, uz odlicno ubrzanje i odrzavanje brzine uzbrdo, u mene je tako, sa 2 osobe na uzbrdici  mislim da je 7 ili 9% ide 55 kmh....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #7 : 04 Kolovoz, 2009, 23:08:01 »
e sam da velim svaka cast za ovako detaljno objasnjenje a ne ko neki samo natuknice stave  :notworthy: :notworthy:
 :icon_thumright:

Offline bongo_vk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Peugeot SF2 wrc 2002
  • MojSetup: -nema
  • MojSpuh: serijski
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #8 : 04 Kolovoz, 2009, 23:16:01 »
seriski federi neznam koje su boje, u mene nema boje na njima.... seriski centralni je crvene boje, ali nemoj uzeti malossi crveni nego seriski bas... bando remen novi, dobar je..serijske rollice su 7.9 graa i jako je trom skut , tako da bi ja stavio izmedju 7 i 7.5 grama, brzinu ocekuj oko 85 kmh, uz odlicno ubrzanje i odrzavanje brzine uzbrdo, u mene je tako, sa 2 osobe na uzbrdici  mislim da je 7 ili 9% ide 55 kmh....

thx ;)  :icon_thumright: rolice onda idu 7 ili 7,5 grama ovisno koje ce biti dostupne u trgovini

Offline mr_krhac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Söderhamn
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50cc
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: Serija IMA GLUPU BLOKADU
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #9 : 05 Kolovoz, 2009, 00:44:50 »
svi su ti vecinom pravilo rekli promijeni rolnice ja sam imao taj problem na vivacity peugeot i krajnja mi je opala za 10 km/h  rolice promijenio sve super znaci rolnice,remen mislim da ne trebas mjenjati kod mene je 17mm vec duuugo vremena i super ide i svjecicu promijeni  :laughing7:
Make lowe,not war =)

Offline palmers

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: SP2
  • Moja Kaciga: uvex ...
Odg: Peugeot SF2 - par tehničkih pitanja i problema,prijedlozi?
« Odgovori #10 : 17 Lipanj, 2010, 00:36:25 »
thx ;)  :icon_thumright: rolice onda idu 7 ili 7,5 grama ovisno koje ce biti dostupne u trgovini

sorry sto otvara mstaru temu ali ja sam prilicno novi..
mozes li reci kako se motor ponasao sa rolicama od gramaze koju si stavio?! kako prije njih kako poslije, u cemu ti je bila razlika..?!

hvala