Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli polutke - dimenzije?  (Posjeta: 1913 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Minarelli polutke - dimenzije?
« : 04 Lipanj, 2010, 13:57:57 »
Pozdrav ljudi.
Trebale bi mi dimenzije minarelli zadnjih polutki, evo sve je oznaceno na slici.

Broj 1: promjer osovine na koju ide polutka
Broj 2: sirina polutki od ruba do ruba, kad su zaklopljene do kraja, znaci pozicija " )( "
Broj 3: promjer polutki



Plan je ovakav:
Imam malossi torque driver (pomicnu polutku) koja ima unutarnji promjer 34mm.
To mi ne pase na moj CPI aragon, jer imam 33mm promjer. Zato me zanima dali mogu stavit nepomicnu polutku od minarellija + pomicnu malossi na moju osovinu i dali ce trebat radit kakve distancere.
 :help:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #1 : 04 Lipanj, 2010, 15:34:19 »
Resi problem malo drugacije-kupi minarelli polutku sa novijih modela[fi-34] i montiraj malossi ....osovina je ista....

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #2 : 04 Lipanj, 2010, 16:14:22 »
Kako mislis malo drugacije? Pa ponovio si sad ono sto sam ja napisao.  :icon_tongue:

Tip iz Rijeke ce mi posudit na probu polutke od aprilie sr racing 99god. LC pa cu probat.

Na SIP-u kaze da bi pasalo sa aprilie sr racing proizvedene do 2000-te godine, koliko sam skuzio ovdje:
http://www.sip-scootershop.com/main/base/Details.aspx?ProductNumber=M619223&ProductName=Speed%20drive%20MALOSSI%20Aprilia&_language=EN&Producer=APRILIA#APRILIA

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #3 : 04 Lipanj, 2010, 16:27:03 »
Ovako-razlika pomicnih polutki -do 96'  fi 33 i ima samo dva kanala[ko i na tvom kinezu] od 96-fi 34 i dva kanala...tj. duplo vise na tuning polutci jer imas mogucnost stelovanja na dva ugla...da ne bi dao tu koju imas upola cene-kupi lepo mina polutku[polovnu] koja ide uz nju i pici....U potpunosti odgovaraju mere...ja sam menjao i stavio mina jer je isti precnik osovine primara...doduse uz jednu sajbnu od 0.5mm...
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2010, 22:01:46 cvele60 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #4 : 04 Lipanj, 2010, 16:38:39 »
morala bi odgovarati minarelli polutka, ali opet, kinezi koriste siri remen, po nekoj teoriji morala bi se vise rasiriti kineska polutka.


a sto se tice tih promjera koji rade probleme, sve je isto osim promjera 33mm i 34mm. A 33mm se pojavljuje na novijim godistima, od 2000. god., ima cak i na starijim skuterima..... 34mm je uglavnom od  9x godine. Nije mi jasno zasto su to radili i sto su dobili sa tim.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #5 : 04 Lipanj, 2010, 17:00:35 »
Ovako-razlika pomicnih polutki -do 96'  fi 33 i ima samo dva kanala[ko i na tvom kinezu] od 96-fi 34 i tri kanala...tj. duplo vise na tuning polutci jer imas mogucnost stelovanja na dva ugla...da ne bi dao tu koju imas upola cene-kupi lepo mina polutku[polovnu] koja ide uz nju i pici....U potpunosti odgovaraju mere...ja sam menjao i stavio mina jer je isti precnik osovine primara...doduse uz jednu sajbnu od 0.5mm...

Sad opet nista ne kuzim. Kazes da fi34 ima 3 kanala. Bome ova malossi polutka koju imam je fi34 i ima 2 kanala po uglu (ukupno 4).
Ali bitno mi je da mi pase minarelli polutka na moju osovinu i da su dimenzije jednake, a ovo cu isprobat kroz par dana dal pase, odnosno dali ta polutka ima 2 ili 3 kanala.  :icon_thumright:

@Slow
Na mom kinezu je remen 788 - 17mm.
Koliko je minarelli remen širok? 16mm ili 16.5mm?

To bi znacilo da bi ugradnjom minarelli polutke trebao dobit bolji start jer ce remen stajat vislje u polutkama, a manju krajnju, jer remen nece moc propast skroz u polutke zbog sirine.
« Zadnja izmjena: 04 Lipanj, 2010, 17:04:35 Aleks »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #6 : 04 Lipanj, 2010, 17:06:27 »
zaboravio sam reci, sve ti imaju 2 kanala, odnosno 2 ona stifta okrugla sto vode pomicnu polutku, ako je rijec o orginalnim polutkama 33 i 34mm, jedino torq ima 2 vodilice vise, sveukupno 4 radi podesavanja zeljenog kuta sirenja, jedan par vodilica predstavlja 36° a drugi 38°.

Malossi overrange polutke od 128mm imaju 3 kanal po jednom kutu sirenja, odnosno 6 kanala ukupno.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #7 : 04 Lipanj, 2010, 17:15:20 »
E hvala, dobro da ne moram jos i provjeravat dal polutka ima 2 ili 3 kanala.  :icon_biggrin:

Evo jos jedna stvar,gledano na ovoj slici:
http://img688.imageshack.us/i/dscf1800l.jpg/

Ako su kanali vise " \ " , onda je to 38°.
Ako su kanali vise " - " , onda je to 36°.

Tocno?

Koliko sam uspio skuzit, uglavnom se stavlja 38°, 36° je vise za drag utrke i jake setupove.  :confused5:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #8 : 04 Lipanj, 2010, 18:18:02 »
Onaj koji je vise vertikalan \ je 38° jer je kraca putanja i polutka se brze siri. A onaj koji je blazeg nagiba je malo dulji i to je 36°. Najcesce se koristi 36° jer ce sa 38° stalno imati rupu u ubrzanju jer remen prebrzo tone u zadnje polutke.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #9 : 06 Lipanj, 2010, 21:32:22 »
Kupio sam polutke od aprilie sr racing 99.godište, namontirao malossi pomicnu polutku gore i divnim cudom, sve pase na moju osovinu. Stavio sam pod onim blazim nagibom, 36°.

Serijski centralni mi nije isao na polutke  :o (preuzak je za njih, ide, ali jako na knap), pa sam stavio bijeli centralni. Roline nisam dirao (4.1g su unutra).

Prvi dojam:
Kod kretanja se odmah culo da nema ono da krene, pa dernjava, pa se onda ustabile okretaji, nego se fino dizu. No, dosao sam na uzbrdicu i nije mi se mogao razvrtit gore i vozao sam se 20km/h. Stavit cu 3.5g roline pa vidjet sutra, jer sam si sad poremetio prijenos sa zamjenom centralnog.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #10 : 07 Lipanj, 2010, 14:07:59 »
Stavio sam zuti centralni i 4.1g roline, i dalje mi skuter ne moze povuć pristojno u brdo, nemože okretaje uhvatit. Dali da stavljam 3.5g roline, ili da probam onu drugu, 38° zakrivljenost?

Sa serijskom polutkom mi je sa zutim i 4.1g pristojno isao u brdo.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #11 : 07 Lipanj, 2010, 15:31:03 »
trebaju lakse rolice ili tvrdji centralni sa torqom.... koliko si siguran da si pogodio pravi kut? Isprobaj drugi, ali jedan ce definitivno ubijati masinu.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #12 : 07 Lipanj, 2010, 15:37:43 »
Evo koliko sam skuzio, ovo je tocno:

http://img193.imageshack.us/i/polutkekutevi.jpg/

Stavio sam polutku na ove klizace lijevo, polozenije, 36° . Uglavnom, nisam zadovoljan, nadam se da sam fulao nesto.  :icon_biggrin:


Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #13 : 07 Lipanj, 2010, 15:42:09 »
Evo koliko sam skuzio, ovo je tocno:

http://img193.imageshack.us/i/polutkekutevi.jpg/

Stavio sam polutku na ove klizace lijevo, polozenije, 36° . Uglavnom, nisam zadovoljan, nadam se da sam fulao nesto.  :icon_biggrin:



dobro je tako kako jest, ali probaj drugi kut da vidis promjenu (na jos gore)

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Minarelli polutke - dimenzije?
« Odgovori #14 : 07 Lipanj, 2010, 15:46:11 »
A neznam, probat cu jos stavit 3.5g roline, pa ako onda ne ide, cekam kit i polini variomat, pa cemo onda vidjet stanje.
Mozda mi je stvarno masina preslaba da bi izgurala ove polutke.  :confused5: