Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Remen vs centralna opruga  (Posjeta: 1171 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Remen vs centralna opruga
« : 07 Kolovoz, 2018, 11:40:24 »
Pratim vec neko vrijeme ponasanje ove 2 komponente u prijenosu na vise skutera, i dosao sam do zakljucka da vise problema rari centralna opruga (pad okretaja) nego remen, i to znatno vise.


Mekane centralne opruge su sklonije popustanju okretaja, jedni vrijeme rade ok, ali ne zadugo...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6076
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Remen vs centralna opruga
« Odgovori #1 : 07 Kolovoz, 2018, 11:50:34 »
Slazem se sa tvojim misljenjem...
Malo je i do remena ali svakako i do centralne opruge..upravo to osjetim na masini od sp 180..

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Remen vs centralna opruga
« Odgovori #2 : 07 Kolovoz, 2018, 11:58:11 »
Imao sam dosta situacija, evo da izbacim par na brzaka:

1. Stavio novi remen, ljubicasta centralna. Sve superna ravnom,otisao na sljeme pad okretaja za 2000rpm. U brdo katastrofa,na ravnom super.

2. Opcenito na tripovima s ljubicastom i zelenom imam pad okretaja, manje je izrazeno s novim remenom

3. Stavim polovan remen i tvrdju centralnu od ljubicaste, SAVRSENO, nema pada okretaja na tripovima

4. Na Nexusa 250 stavio novi remen,rolice... ali centralni nisam, pad okretaja u Gorskom Kotaru za 2500rpm. Skuter se vukao ko crkotina, s pedesetkom bi bolje isao. Staviojovi centralni i preporod.


Novi remen u pocetku tolerira oprugi,skuzio sam dok je onako full elastican pa se sam vraca na vrh remenic bez njohovog okretanja (situacija kadstisnes remen u polutke oa ga pustis aon sesam brzo vrati do vrha jerklizne)kasnije kaddobije gripa onda remen vise "ne pomaze" centalnoj opruzi i nju treba pojacatu ili zamjeniti s tvrdjom....
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<