Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pitanje u vezi varenja getribe..  (Posjeta: 1239 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
pitanje u vezi varenja getribe..
« : 14 Svibanj, 2010, 01:17:59 »
Prije neki dan mi napukla getriba kod otvora za vijak, mislim da je za to kriv dihtung getribe.
Kada sam mijenjao remen, postoje dva vijka koja vežu poklopac dekla, kućište getribe i veliki blok motora, i svaki put kada se ti vijci stežu vrši se i pritisak i na dihtung. U mom slučaju on je na tom mjestu postao tanji i samim time pritisak usljed stezanja nije isti na svim površinama.

Kod otvora za vijak, ima jedan oštri prelaz bez zaobljenja, i baš na tom mjestu je napukla getriba (došlo je do savijanja materijala zbog neravnog dihtunga).
Veoma mi je čudno kako je uspjelo pući jer su svi vijci bili ravnomjerno stezani (po osjećaju). Riječ je o kineskoj kopiji GY6, a mislim da se ovo kod drugih poznatijih proizvođača ne bi smjelo desiti, i tako se zakomplikovalo mjenjanje remena.

Eh sada, to je sve sređeno, zavareno, ali imam pitanje u vezi varenja.
Naime majstor je samo brenerom zagrijao taj dio i dodao još aluminijuma, pa me zanima koliko je to ispravno. Zavar je urađen sa unutrašnje i vanjske strane.



Takođe imam još i pitanje u vezi ležaja, da li sam ih trebao vaditi. Poslije varenja su ostali po meni ispravni, nema zapinjanja, lufta, normalno se okreću i sl.

Sada da vas čujem.  :glasses9:




[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2010, 01:20:17 b_l_a_c_k »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: pitanje u vezi varenja getribe..
« Odgovori #1 : 14 Svibanj, 2010, 09:58:08 »
Ako ulje ne curi, posao je dobro obavljen, lezajima ta temeperatura vjerovatno nesmeta, al se semerinzi mogu okrutiti i slabo dihtati...

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: pitanje u vezi varenja getribe..
« Odgovori #2 : 14 Svibanj, 2010, 10:50:17 »
Ako ulje ne curi, posao je dobro obavljen, lezajima ta temeperatura vjerovatno nesmeta, al se semerinzi mogu okrutiti i slabo dihtati...

semerinzi su izvađeni,ubačeni novi Corteco, ulje ne curi, mislim da je ok