Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ne baca iskru  (Posjeta: 16045 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
ne baca iskru
« : 04 Rujan, 2007, 10:01:26 »
u voznji runner mi je poceo trokiati ugasio sam ga i ponovo nije htio upalit kroz auspuh mi je malo vatra isla...probao sam tri svijecice i ni jedna ne baca iskru ni malo, moze pomoc sta bi to bilo :help:


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #1 : 04 Rujan, 2007, 10:06:54 »
u voznji runner mi je poceo trokiati ugasio sam ga i ponovo nije htio upalit kroz auspuh mi je malo vatra isla...probao sam tri svijecice i ni jedna ne baca iskru ni malo, moze pomoc sta bi to bilo :help:

Odserafi svjecicu i u lulicu stavi caval/seraf/bilokaj metalno i prisloni na 1mm do sasije. ZAkurblaj, i ako ima iskre, onda je svjecica. Ako nema iskre:

Provjeri da ti nije kabel svjecice prignjecen na masu pa da se brika na masu. Ako je u redu:

Provjeri ako imas univerzalni instrument da li imas mapona na DOVODU na bobinu (da ne skuris instrument). Ako imas, onda je kihnula bobina. Ako nemas, onda:

Provjeri instrumentm da li imas ulaz u CDI. Ako imas, onda je CDI kihnuo, ako nemas, onda je pickup namot riknuo, ako imas, onda je magnet pomaknut (sto je malo vjerojatno, pa ti kut predpaljenja kasni)

Prilikom provjere instrumentom, ispravan signal mora pri kurblanju davati kratke par voltne impulse...
Provjeri svo ozicenje...
« Zadnja izmjena: 04 Rujan, 2007, 10:08:27 gozz »

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #2 : 04 Rujan, 2007, 10:18:31 »
ok hvala...samo kakav je to instrument za provijeru :dontknow:


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #3 : 04 Rujan, 2007, 10:31:28 »
ok hvala...samo kakav je to instrument za provijeru :dontknow:

Hmmm... ako ne znas, onda je naj bolje da se ne upustas u to bez nekoga tko je strucniji, jer ces mozda nesto krivo napraviti. Ako imas prijatelja, susjeda, poznanika koji se imalo u to razumije, onda provjerite skupa...

To je univerzalni mjerni instrument (ima ga svaki elektricar, ili sam svoj majstor) i mjeri medu ostlim i napone (kucni 220V, aku 12V i sl...).

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #4 : 04 Rujan, 2007, 10:34:27 »
ok hvala...samo kakav je to instrument za provijeru :dontknow:

Unimer... Voltmetar, ampermetar... sve u jednom...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #5 : 04 Rujan, 2007, 10:38:21 »
ok hvala...javi cu vam jos


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #6 : 04 Rujan, 2007, 12:24:49 »
Evo i meni je frend bas ostavio onog najnovijeg sym jeta. Ima dosta km. Isto mu je poco trokirat i stao. Ja provjerio nema iskre. Kupili novu svjecicu oped nema iskre. Skinuo ja njegovu bobinu stavio na svog baotiana. Baca iskru. Skino svoju sa baotiana stavio na njegov. Nema iskru. Znaci struja ne dolazi do bobine. Nisam mu htjeo dalje prckat jer nije moj motor a ne zelim mu nesto zeznut. Da ej moj vec bi ga skroz rasarafio. Znaci moguce je da su ovi gore problemi... Ali jl moguce da je izgorila neka od zica koje vode do bobine????

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #7 : 04 Rujan, 2007, 12:43:01 »
Evo i meni je frend bas ostavio onog najnovijeg sym jeta. Ima dosta km. Isto mu je poco trokirat i stao. Ja provjerio nema iskre. Kupili novu svjecicu oped nema iskre. Skinuo ja njegovu bobinu stavio na svog baotiana. Baca iskru. Skino svoju sa baotiana stavio na njegov. Nema iskru. Znaci struja ne dolazi do bobine. Nisam mu htjeo dalje prckat jer nije moj motor a ne zelim mu nesto zeznut. Da ej moj vec bi ga skroz rasarafio. Znaci moguce je da su ovi gore problemi... Ali jl moguce da je izgorila neka od zica koje vode do bobine????

Sama zica koja vodi od komponente do komponente nece izgoriti. Moze biti precvikana i moze biti oksidirana ali ne izgorena. Isto treba provjeriti konektore... Ako se smoce, znaju oksidirati pa zezati...
Znaci problem je ili u CDIu ili u signalu koji dolazi u CDI znaci na pickupu...

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #8 : 04 Rujan, 2007, 20:26:22 »
Ok onda cu mu aj rec da ga ljepo otpelja na servis  :toothy3:  :toothy12: . Neču ja drkat po CDI u i žicama.  :laughing7:

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #9 : 06 Rujan, 2007, 16:42:54 »
provjeri da ti nisu pukli varovi od letanja kablova na impulsatoru

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #10 : 07 Rujan, 2007, 10:27:23 »
provjeri da ti nisu pukli varovi od letanja kablova na impulsatoru
a di se to nalazi


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline SF2osk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • Lete dve ptice......a narocito ona desna.....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • moj skuter
  • Mjesto: osijek,višnjevac
  • Moj Skuter: peugeot sf2 70ccm
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #11 : 07 Rujan, 2007, 11:46:47 »
odpoji zicu bobine s svjecice i prati nju na kraju ces naci jednu kutijicu e to ti je impulsator.... :laughing7:
jedan vuk zavija a drugi odvija

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: ne baca iskru
« Odgovori #12 : 07 Rujan, 2007, 12:57:31 »
provjeri da ti nisu pukli varovi od letanja kablova na impulsatoru
a di se to nalazi

Impulsator ti je na deklu(bloku motora) kod magneta.Skines dekl magneta i nemres fulat ,posvjetli si malo sa baterijom  :icon_thumright: tak je kod mene nebi reko da je kod tebe nekaj drukcije   :icon_scratch:  :icon_thumright: