Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: konverzija s ac na lc  (Posjeta: 1211 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
konverzija s ac na lc
« : 06 Siječanj, 2010, 16:18:44 »
imam pitanje u vezi el pumpe vode. od cega je ta pumpa vode? moze biti od nekog starog auta pumpa benzina? i na kojem principu radi ta pumpa? dal stvara jači pritisak vode nego obicna pumpa? kako se spaja el pumpa? bio bih zahvalan na odogovorima iskljucivo onih koji su to radili na svom skuteru  :icon_thumright:
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #1 : 06 Siječanj, 2010, 16:21:54 »
elektricna pumpa vode tipa bosch..mercedes i golf milim kosrite to koristili...

iz hladnjaka crijevo u pumpu iz pumpe u lulicu od vode kod bloka...tjera jace vodu od seriske normalno...

spaja se ima đek..2 pipca u sebi..spojis prek zica 1 na plus drugu minus i na jednu stavis prekidac da mos palit i gasit...jer nemres da ti stalno radi!! ..mislim mos al kaj ujutro ces ga upalit niakd se nebude zagrijal...

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #2 : 06 Siječanj, 2010, 16:31:07 »
to znaci kad se zagrije skut, ukljucis ju  i ona stalno radi? ako je direktno na aku, sta se nece s vvremenom sprazniti aku? znaci nemoze ici pumpa benzine sa nekog starog auta? koliko kosta takva el pumpa?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #3 : 06 Siječanj, 2010, 16:35:55 »
upalis ujutro skut i kad se amlo zagrije..nemoj odma onda upalis kad se vozis stalno je upaljna...kad ugasis ostavi jos malo i onda ugasi...
nova je 800-900kn bošova

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #4 : 06 Siječanj, 2010, 16:42:34 »
koju ces ti staviti? jer to frend razmišlja staviti na stalkera i ima LC blokove samo je skinuo pero od vodene, inace bi mogao normalno preko ove serijske imat pumpu. moze se izvuc komplet pumpa vode iz bloka a da se blokovi ne otvaraju, i obratno npr da nema pumpe u bloku dal se moze ubaciti s propelerom u blok a da se ne rastavljaju blokovi?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #5 : 06 Siječanj, 2010, 16:45:40 »
ne..propel mos stavit tek kad rastavis blokove..i izvadit također...

ja cu bošovu uzet...

pa ak ima lc blokove sta je iso vadit..nece valjda high end vozit??

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #6 : 06 Siječanj, 2010, 16:51:50 »
to je pumpa grijanja kabine... polovna bosh oko 100-200 kn, bilo je i u ms oglasniku par na prodaju
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #7 : 06 Siječanj, 2010, 16:54:20 »
a bezveze ju je isao vaditi(tj samo je propeler skinuo,tako da sada razmišljamo o soluciji ili el pumpa ili rastavljanje blokova, al za naturpijani due+ mislim da mu nije potrebna el pumpa..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #8 : 06 Siječanj, 2010, 16:56:05 »
ak nije rastavio blokove kak je skinuo propeler??? il sam ja nes propustil??

kaj novi due kupil...?

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #9 : 06 Siječanj, 2010, 17:09:38 »
kad je prvi put slagao skut nije skuzio da je puknut blok kod lezaja radilice na velikom bloku, i tu je puštao benz, onda je to skuzio i ja sam mu nabavio lc blokove i on si je skinuo propeler, i sad bi mu jako dobro dosao taj propeler.
due nije nov, usisni kanali su šireni,kao i ispuh(takav sam ja kupio), ja sam vozio na runneru taj kit i imao je dosta snage da izvuce i duzu getribu, koju nisam stigao montirat jer sam prodao skut..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #10 : 06 Siječanj, 2010, 20:29:05 »
ja sam izbacio serisku vodenu pumpu i slozio si na el pumpu od golfa al nisam se dugo vozio..
 cilindar se prebrzo hladi i prekalis ga pogotovo kad ju palis i gasis jer kad je pumpa ugasena cilindar se brzo zagrije  i onda upalis pumpu voda brzo procilkulira i prekali cilindar i onda lagano skines cilindar s blokova otvoris kantu za smece i bacis ga unutra

to ljudi slazu samo na skutere koji su natunirani za utrke dakle highend cilindri itd... base i ostala kompanija cilidara nepostize toliku temperaturu da ih nemoze hladit staandrdna vodena pumpa :icon_thumright: s tim onda samo problemi i sranja
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: konverzija s ac na lc
« Odgovori #11 : 06 Siječanj, 2010, 21:41:00 »
onda ce izgleda ici serijska, nego nakon sta se rastave blokovi jel potrebno opet promjeniti lezajeve jer imaju 100 km?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak