Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: snaga motora  (Posjeta: 3386 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: snaga motora
« Odgovori #20 : 20 Prosinac, 2009, 16:41:54 »
zanima me konacni zakljucak. koja je tocno snaga aeroxa na kotacu i na radilici?
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: snaga motora
« Odgovori #21 : 20 Prosinac, 2009, 16:47:40 »
zanima me konacni zakljucak. koja je tocno snaga aeroxa na kotacu i na radilici?

Sumnjam da je ijedna točna. Ako je 2kW onda je na kotaču vrlo vjerojatno  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline stuntadict

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: unknown
  • MojSpuh: simonini custom
Odg: snaga motora
« Odgovori #22 : 20 Prosinac, 2009, 16:52:50 »
meni u knjizicu od roxa pise 4.3 kw,to nije tacno :D ali tako stoji u knjizici,mogu i da slikam ako neko hoce

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: snaga motora
« Odgovori #23 : 20 Prosinac, 2009, 18:44:41 »
ovako ćemo da vas riješim muke

Runneri 1998/1999, dakle stare mašine prije neg je hiper2pro izašao i DiTech iz 2001. su najbrži serijski skuteri bili.

Sad nek proizvedu runnera iz 1999 i stavi novog iz 2009 ovaj iz 1999 će ga naprat u svim režimima.

E sad, postavlja se pitanje knjižice vozila, tu se radi o tome da ti podaci nisu točni, tj oni vam u snagu nekad upišu kilovate, a nekad konje. Tako da npr može vam pisat 5kw a to je zapravo 5 konja (3kw ja mislim) jer je greškom upisano, tako da nemojte uzimat zdravo za gotovo.

Po meni koliko sam uspio vidjet najjače mašine danas su piaggio, jer dok se vozim kroz grad sa skuterom serijski piaggio bez blokada mi djeluje jači i brže me stigne od minarelija bez blokada. Moje mišljenje a mislim da će se i drugi složit.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: snaga motora
« Odgovori #24 : 20 Prosinac, 2009, 20:02:23 »
ovako ćemo da vas riješim muke

Runneri 1998/1999, dakle stare mašine prije neg je hiper2pro izašao i DiTech iz 2001. su najbrži serijski skuteri bili.

Sad nek proizvedu runnera iz 1999 i stavi novog iz 2009 ovaj iz 1999 će ga naprat u svim režimima.
E sad, postavlja se pitanje knjižice vozila, tu se radi o tome da ti podaci nisu točni, tj oni vam u snagu nekad upišu kilovate, a nekad konje. Tako da npr može vam pisat 5kw a to je zapravo 5 konja (3kw ja mislim) jer je greškom upisano, tako da nemojte uzimat zdravo za gotovo.

Po meni koliko sam uspio vidjet najjače mašine danas su piaggio, jer dok se vozim kroz grad sa skuterom serijski piaggio bez blokada mi djeluje jači i brže me stigne od minarelija bez blokada. Moje mišljenje a mislim da će se i drugi složit.
Nebi reko jer oni stariji imaju ''kiflu'' od polutke,al ostalo je 5 +  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: snaga motora
« Odgovori #25 : 20 Prosinac, 2009, 21:25:27 »
nrg mc2 97-00 su bili najbrzi serijski skuteri..SF 04. sa zx-om i nekim variomatom i nrg serijala 97..nrg ga pere samo tako

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: snaga motora
« Odgovori #26 : 20 Prosinac, 2009, 21:33:57 »
Ovako, da vas malo spustimo na zemlju. Snaga na radilici je snaga s kojom si možete obrisati guzicu (oprostite na izrazu)  :drunken_smilie:

Ovo za podatke u knjižici vozila... kak se kaže: "Piše i na plotu!"  :toothy11:


Dakle, prava snaga je mjerena na većini brzinskih motora, odnosno motora sa mehaničkim mjenjačom. Tako recimo Aprillia MX 50 ima na kotaču 4,4 kW pri 7250 okretaja (cca 6 KS) i jača je od svakog 50 ccm serijskog skutera. Meni je u papirima od Roxa (Manualu, ne u knjžici vozila :nono:) pisalo 4,6 kW odnosno blizu 6.5 konja i bili smo tu negdje, osim na startu gdje me dobio jer je bio lakši. I često smo se vozili i uvijek smo bili tu negdje. Jedino na krajnjoj sam ga oprao i to dosta  :laughing7:

Tko god je vozio mog roxa i zna kako je išao dok je bio skroz serijala reko je da je to najjači 50ccm skuter kojeg su vozili dotad. Mene nikakva gilera runner nije imala osim par njih i to samo na krajnjoj 2-3 km/h  :headbang: Danas se takvi skuteri više ne proizvode. I sa skinutim blokadama i sa odblokiranim CDI-jevima nema šanse ni da prismrde skuterima iz onog vremena. A to kaj pišu na benzhou-ove, Špidije i Baotijanere da imaju 3 kW, to je samo varka za zavaravanje kupaca jer ionako nemiju mjerit snagu dok je bez blokada, a svi znaju kakvu snagu imaju skuteri sa blokadama  :icon_thumright:

Drugim rječima, hoću reć da nijedan skuter danas više nema preko 5 konja na kotaču, i ti sa 5 koji imaju su također rijetki  :headbang: Žalosno je to kaj živimo u vrijeme laži i prevara, a najbolji pokazatelj su kilometar satovi. Na većini auta a pogotovo skutera, oni lažu da je to nekaj strašno! Srećom pa su izumili GPS koji nas sve spusti malo na zemlju.
:toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: snaga motora
« Odgovori #27 : 20 Prosinac, 2009, 22:01:29 »
meni u knjizici pise da moj ice ima 3kw
kolega ima sr ditech 2004 i njemu pise 6kw a ja ga ostavljam 150-200m  (okej imam zxa al kad ga nisam imao opet sam za duzinu motora bio brzi)
kolega ima neku pedu 2t i njemu pise 5kw dok jos jedan koolega ima nekog kineza 4t i pise mu 4kw
mislim da su to pisali kak se kom dalo i prdnulo!
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: snaga motora
« Odgovori #28 : 20 Prosinac, 2009, 22:11:01 »
opce poznato da pisu sta oce..nekima u papirima od skutera pise da imaju gusjenice i kuku  :toothy12:

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: snaga motora
« Odgovori #29 : 20 Prosinac, 2009, 22:14:01 »
ja sam imao fiata punta kojemu je masa praznog vozila pisala 5300 kg
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: snaga motora
« Odgovori #30 : 21 Prosinac, 2009, 00:49:30 »
u noviji skutera je to snaga s blokadama... slažem se da je piagio najjači seriski skuter ikada
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: snaga motora
« Odgovori #31 : 21 Prosinac, 2009, 08:51:03 »
I da, primjetio sam da je novi Aerox slabiji od novog Runnera  :icon_thumright: Možda ne na startu, ali u ostalim režimima je  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: snaga motora
« Odgovori #32 : 21 Prosinac, 2009, 08:55:14 »
novi aerox je oduvjek bio slabiji od novog runnera i tako je bilo i bice... :happy8:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: snaga motora
« Odgovori #33 : 21 Prosinac, 2009, 09:55:54 »
novi aerox je oduvjek bio slabiji od novog runnera i tako je bilo i bice... :happy8:

Aerox007 stavio ZX-a na njegovog roxa 2007., uštelao ga i ide ko moj kad sam mu skinuo blokade  :dontknow:

Sad sa DR-om i 17.5 frgom ide malo jače nego moja serijala sa ZX-om. Doduše, na krajnjoj bi bil brži dosta.  :happy8:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: snaga motora
« Odgovori #34 : 21 Prosinac, 2009, 22:34:53 »
Zasto je onda matin f15 brzi od kresinog nrg-a '98 :icon_scratch:
Nrg ima za dlaku vecu krajnju, al ubrjeg je f15 jaci...

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: snaga motora
« Odgovori #35 : 21 Prosinac, 2009, 23:00:19 »
Zasto je onda matin f15 brzi od kresinog nrg-a '98 :icon_scratch:
Nrg ima za dlaku vecu krajnju, al ubrjeg je f15 jaci...
stvar prijenosa ocito