Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Linux vs Windows  (Posjeta: 7300 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #20 : 15 Prosinac, 2009, 22:44:13 »
kompajliranje ovisi o programskom jeziku u kojem je pisan program.
ako je program pisan u c++ kod se jednostavno prekompajlira u linuxima jer je programski jezik isti
samo ga kompajler prevodi u različiti strojni jezik ovisno o sustavu na kojem radi.
nije problem samo programiranje već je problem mali broj korisnika koji koristi linuxe,
pa je ne isplativo raditi programe ili igre za tu platformu.


To je i glavna obrambena strategija Linuxa pred napadima. I dok god bude tako, bit ce siguran sistem. Zanima me samo da li na to blagonaklono gledaju i oni koji razvijaju software za Linux...

Se sjecas Firefoxa (dok jos nije bio Mozilla, a cak i poslije toga)... Glavna "vijest" - siguran od napada. E pa povecanjem broja korisnika je sigurnost naglo pala



al da je Linux romantican sistem - je.
« Zadnja izmjena: 15 Prosinac, 2009, 22:46:57 3alfa3 »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #21 : 15 Prosinac, 2009, 22:49:13 »
Jel imas objasnjenje zasto je to tako?
Mene tek treba uvjerit da je to zbog dizajna sistema, a ne nezainteresiranosti hakera da se bave marginalnom (nazalost) kolicinom umrezenih korisnika interneta

prva i osnovna stvar sigurnosti na koju ja mislim je havarija sistema:
-tu mislim na BSODove jer win sustavi boluju od velikog problema s kontrolom rada procesa , i za sve je rjesenje restart, dok kod linuxa je dovoljan restart odredjene aplikacije , pa ako treba i cijeli GUI , a da sve i dalje uredno radi..
-tu mislim na ntfs koji je banana
-da , tu mislim i na viruse, i sl.. koji prakticki skoro da ne postoje na linuxu , ali vise mislim na kontrolu sustava , recimo linux ostavlja mogucnosti da se dobro zastitis, sve je skoro full podesivo, dok u win sustavu o tome uglavnom sanjas
-posto na server trzistu linux rula , sigurno uistinu ima nesto i u dizajnu sistema slozit ces se  :icon_biggrin:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #22 : 15 Prosinac, 2009, 22:50:35 »
pa naravno da je tomu tako,virusi se rade s razlogom a ne zato što je nekome dosadno kod kuće,nema šta radit
pa ide pisat viruse.to se dešava samo u američkim filmovima.
razlog linuxove sigurnosti leži u nezainteresiranosti za tom platformom pa stoga ima mali broj virusa.
nema tog sistema koji je siguran od napada.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #23 : 15 Prosinac, 2009, 22:51:47 »
prva i osnovna stvar sigurnosti na koju ja mislim je havarija sistema:
-tu mislim na BSODove jer win sustavi boluju od...


Istina, ali da me ubijes, ne znam kad sam ga vidio za XPu zadnji put.
Za razliku od win98 i starijih kod kojih je to bio "feature, a ne bug"


-posto na server trzistu linux rula , sigurno uistinu ima nesto i u dizajnu sistema slozit ces se  :icon_biggrin:

Svakako, ali mislis da cijena nema nista s time? Mislis da Microsoft nema sposoban sistem za tu svrhu?
Unix je imao mogucnost umrezavanja dok Microsoft jos nije niti ukrao DOS  ;D
« Zadnja izmjena: 15 Prosinac, 2009, 22:55:14 3alfa3 »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #24 : 15 Prosinac, 2009, 22:54:20 »
ja smatram da možda u godinu dana rada s linuxom bi pohvatao sve konce i produktivnost na linux based pc-u bi bila jednaka ako ne i veća od windows računala.

Što želim reć, danas kad ljudi kupe računalo ili laptop dobiju ili DOS ili LINUX. Čim vide linux odmah ga hoće maknut, hoće windowse itd itd, ja mislim da je jako veliki problem straha od nečega šta nije "windows", jer na windowse su svi nekako navikli, a već par zemalja u svijetu prelazi na opensource, tipa svoje office sustave zamjenjuju openoffice-om i slično...Linuxu fali popularnost i dobar marketing. Stavi prije dnevnika reklamu kako je linux kul i 2-3 isječka sa KDE sučeljem ljudi po pomahnitali za njim, još kad kažeš da je džabe...e vidio bi veselja  :headbang: :headbang:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #25 : 15 Prosinac, 2009, 22:54:35 »
prva i osnovna stvar sigurnosti na koju ja mislim je havarija sistema:
-tu mislim na BSODove jer win sustavi boluju od velikog problema s kontrolom rada procesa , i za sve je rjesenje restart, dok kod linuxa je dovoljan restart odredjene aplikacije , pa ako treba i cijeli GUI , a da sve i dalje uredno radi..
-tu mislim na ntfs koji je banana
-da , tu mislim i na viruse, i sl.. koji prakticki skoro da ne postoje na linuxu , ali vise mislim na kontrolu sustava , recimo linux ostavlja mogucnosti da se dobro zastitis, sve je skoro full podesivo, dok u win sustavu o tome uglavnom sanjas
-posto na server trzistu linux rula , sigurno uistinu ima nesto i u dizajnu sistema slozit ces se  :icon_biggrin:

što se tiče stabilnosti same linuxa,za razliku od windowsa linux ima odvojen kernel od garfičkog sustava tako da bsodovi i slični cirkusi tipa zamrzavanja su bolje riješeni jer se procesi mogu učinkovito ubiti,a o trošenju resursa da i ne pričam.windows jede ram ko rms rolice. :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #26 : 15 Prosinac, 2009, 22:56:53 »
ja smatram da možda u godinu dana rada s linuxom bi pohvatao sve konce i produktivnost na linux based pc-u bi bila jednaka ako ne i veća od windows računala.

Što želim reć, danas kad ljudi kupe računalo ili laptop dobiju ili DOS ili LINUX. Čim vide linux odmah ga hoće maknut, hoće windowse itd itd, ja mislim da je jako veliki problem straha od nečega šta nije "windows", jer na windowse su svi nekako navikli, a već par zemalja u svijetu prelazi na opensource, tipa svoje office sustave zamjenjuju openoffice-om i slično...Linuxu fali popularnost i dobar marketing. Stavi prije dnevnika reklamu kako je linux kul i 2-3 isječka sa KDE sučeljem ljudi po pomahnitali za njim, još kad kažeš da je džabe...e vidio bi veselja  :headbang: :headbang:

Al to kosta vremena. A vrijeme je novac. Pogotovo ako krenes sa tvog polazista - produktivnost rada na linux based kompom.


windows jede ram ko rms rolice. :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Problem kojeg je pojela povijest - ram je jeftin i dostupan

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #27 : 15 Prosinac, 2009, 22:58:39 »
Al to kosta vremena. A vrijeme je novac. Pogotovo ako krenes sa tvog polazista - produktivnost rada na linux based kompom.


Problem kojeg je pojela povijest - ram je jeftin i dostupan

vrati se natrag u vrijeme kad si počeo koristit windows i zamisli da si krenuo s linuxom  :headbang:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #28 : 15 Prosinac, 2009, 22:59:35 »
kompajliranje ovisi o programskom jeziku u kojem je pisan program.
ako je program pisan u c++ kod se jednostavno prekompajlira u linuxima jer je programski jezik isti
samo ga kompajler prevodi u različiti strojni jezik ovisno o sustavu na kojem radi.
nije problem samo programiranje već je problem mali broj korisnika koji koristi linuxe,
pa je ne isplativo raditi programe ili igre za tu platformu.

po toj analogiji nista nema smisla pa ni linux  :icon_biggrin:
naravno da je isplativo, ali stvar nije toliko jednostavna,

linux zajednica bi se morala potruditi i malo popratiti sta to sve ATI/NVIDIA rade ,
te u suradnji s njima pripremiti openGL koji bi pratio sve potrebne trendove (directX je MSov pa neznam da li se nesto da uciniti da radi i na linuxu)
trebali bi popratiti vise velikih proizvodjaca enginea , biti involvirani u neke velike igracke projekte , i malo suradjivati vise sa svima njima..

da bi se sve to "prekompajliralo" treba malo vise toga kao sto vidis, ali ja sam iskoristio tu rijec da malo olaksam diskusiju..

Uglavnom nije slucajno da MS toliko forsira directX , i gejming, i td.. Itekako oni znaju sta moraju pod svaku cijenu zadrzati..
Pa evo cak su iz MSa otisli toliko daleko da sad cim pripreme novi directX , odmah izbacuju novi OS jer ga tako jedino s nekom sigurnoscu u neki uspijeh mogu progurati ..
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #29 : 15 Prosinac, 2009, 23:00:57 »
vrati se natrag u vrijeme kad si počeo koristit windows i zamisli da si krenuo s linuxom  :headbang:

Nisam ja krenuo sa Windowsima nego oni samnom  ;D

Kuzim kaj hoces rec, al sad su i vremena malo dimnamicnija - ko si u poslovnom svijetu moze priustiti ucenje novog sistema koji se ne oslanja na opceprihvaceni?
govorim o masi zaposlenika, ne o jednoj osobi...


Pa evo cak su iz MSa otisli toliko daleko da sad cim pripreme novi directX , odmah izbacuju novi OS jer ga tako jedino s nekom sigurnoscu u neki uspijeh mogu progurati ..

Samo mijena stalna jest...

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #30 : 15 Prosinac, 2009, 23:02:16 »
@alfa:ako govorimo u kontekstu PC ali za servere i velike sustave to i nije nevažna činjenica.
@iwo:a ko bi platio reklamu za opensource,ipak se prvo radi o profitu.
teško je parirati jednom divu ko microsoft koji je postao stereotip na tom području a za sve je zaslužan dobar maekting.
uzmi si za primjer apple koji ima jedan od najboljih marketinga,posluje trenutno najbolje u povijesti i ima jedan od najboljih i najatraktivnijih
os-a pa koji udio ima na tržištu.oko 5 % možda i manje.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #31 : 15 Prosinac, 2009, 23:06:06 »
kako ne,pa koliko sam skužio canonical koji drži ubuntu ima para dosta, mislim šalju cd-e po svijetu, imaju sponzore i to sve...
glavni problem apple-a je cijena, ja bi isto htio macbook 13" ali svoj laptop sam platio 400€ polovan, a šta misliš koliko košta polovan macbook?
Ista stvar sa stolnim računalima...njih cijena ubija,od mobitela uzmi za primjer iPhone...jedan od najskupljih touch mobitela...
« Zadnja izmjena: 15 Prosinac, 2009, 23:09:00 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #32 : 15 Prosinac, 2009, 23:11:41 »
mac os nebi imao ni toliko da se ameri ne furaju na njega u skolama i sl. pa ga dosta ljudi kuzi , a tamo je to i stvar imagea  :icon_biggrin:


MS je praktican , i to zanemarujete ljudi moji,
pa stavi windowse, i deri, sta treba drugo nekom covjeku?, zasto bi trebao preci na "tamo neki linux" , uglavnom ga svi znaju, a oni koji i neznaju lako nauce od svog klinca koji ide u vrtic  :icon_biggrin:

linux je serverski orjentiran, ali i vec neko vrijeme i opensource orjentiran , ali u zadnje vrijeme je i poprilicno user friendly sto je jakoo bitno..
Ono sto bih ja htjeo da se "ubace" u gejming scenu, jer bi tu u vrlo kratkom vremenu gotovo sam siguran dobili velikiii broj korisnika  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #33 : 15 Prosinac, 2009, 23:21:36 »
ma niko ne priča da windows nije praktičan i ja ni u jednom postu nisam pljuvo po windowsima jer ih koristi već nekih 10 godina,
pa koliko programera dobro plaćenih radi na njemu mora bit dobar a uz to radi na bezbroj konfiguracija što se često previđa kao nebitno.
samo sam htio dati usporedbu između ta dva os-a i reći da je linux zanemaren s obzirom koliko je i on praktičan.
gledaj lako je pričat da je bolje imat windowse ali reci mi koliki ih je broj kupljenih.
stoga je linux kao besplatan os i više nego zadovoljavajući.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #34 : 15 Prosinac, 2009, 23:23:53 »
mislim da cijena OSa u ovom slucaju i nije toliko bitna  :toothy11:

Cak bi se usudio reci da je neki win server jeftinije imat nego linux! , sta mislis zasto to mislim?  :icon_biggrin:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #35 : 15 Prosinac, 2009, 23:31:18 »
ja sam mislio na PC korisnike ne servere jer je tu druga priča. :laughing7:
ma ko bi zno šta ti misliš. :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #36 : 15 Prosinac, 2009, 23:45:26 »
mac os nebi imao ni toliko da se ameri ne furaju na njega u skolama i sl. pa ga dosta ljudi kuzi , a tamo je to i stvar imagea  :icon_biggrin:


MS je praktican , i to zanemarujete ljudi moji,
pa stavi windowse, i deri, sta treba drugo nekom covjeku?, zasto bi trebao preci na "tamo neki linux" , uglavnom ga svi znaju, a oni koji i neznaju lako nauce od svog klinca koji ide u vrtic  :icon_biggrin:

linux je serverski orjentiran, ali i vec neko vrijeme i opensource orjentiran , ali u zadnje vrijeme je i poprilicno user friendly sto je jakoo bitno..
Ono sto bih ja htjeo da se "ubace" u gejming scenu, jer bi tu u vrlo kratkom vremenu gotovo sam siguran dobili velikiii broj korisnika  :redface:

Ovo je bila istina prije možda 5-8 godina al više i ne.

Mac OS se sve više koristi otkad su u Macovima počeli kucat Intelovi procesori, a i vamo je to stvar imagea! Zaboravio si napisat koliko se koriste u profesionalnom okruženju (video, audio, ... obrada)


Windows os je najpraktičniji, driveri se redovito ažuriraju, podržan je u startu od gotovo svih uređaja i programa ali isto tako ljudi imaju naviku na windowse jer ih većina koristi stalno i jedino njih.

Linux je opensource i to je njegova prednost, popularan je na serverima jer je gotovo besplatan za razliku od windowsa koji naplaćuju po korisniku i to masno. A ono najvažnije, da su serveraši sve napredni korisnici koji hoće izvući maksimum iz svog računala/servera, tj. da će ako treba izbrisat iz OS-a svaku nepotrebnu liniju koda da izvuče maksimum te imat potpunu kontrolu nad OS-om što WinServer nedopušta.

I da, na linuxu se može igrat, i prije a pogotovo danas!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #37 : 16 Prosinac, 2009, 02:13:13 »
to je teska zabluda da je linux "jeftin" jer je "besplatan" , "licenca" je tu "najmanji" trosak...

odrzavanje linux servera kosta itekako , cesto se trazi ne samo jedan, nego tim strucnjaka koji radi na monitoringu i rjesavanju razno raznih problema..
kod winservera je tu automatic updejt , tako da ne trazi "tu razinu strucnjaka" koji su poprilicno skupi, a i microsoft tu nudi uistinu jaku podrsku svojom masinerijom , sto dodatno smanjuje troskove u smislu da ne trebas imati velike vlastite snage , tako da opcija da je linux jeftiniji pada u vodu  :redface:

tko god govori o linux serverima nije svjestan koliko kosta samo jedan IT strucnjak koji bi se bavio tim serverom 40sati na tjedan
win serveri su daleko jeftiniji u tom pogledu i to je jako bitno..
u mnogim firmama su se pokazali kao idealni i bas zbog toga sto su automatizirani ( MS se brine da funkcioniraju sto sigurnije i bolje kroz vrlo dobar i jeftin automatic updejt )
cudno zvuci, ali razmislite malo i vidjet cete da za takvim serverima ima itekako potrebe (nisu svi serveri hosting serveri, svaka veca firma, a mnoge srednje i male firme imaju potrebe bas za takvim jednostavnim i ucinkovitim a ipak jeftinim rjesenjima zbog pojednostavljenog odrzavanja)


PS
na linuxu se mozes igrat NE , i nemoj mi sad tu spominjat neke pojedinacne naslove, jer globalno je stvar svima ovdje jasna  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2009, 02:15:58 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #38 : 16 Prosinac, 2009, 02:21:52 »
ja sam mislio na PC korisnike ne servere jer je tu druga priča. :laughing7:
ma ko bi zno šta ti misliš. :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:

koliko kosta prosjecnog hrvata win?
300kn da mu student instalira sustav + nesto programa (ono przilica, dvd player, mp3 , chat xD )+ nesto filmova + neke igre , i to drzi vodu nekih godinu dana  :icon_biggrin:

koliko kosta prosjecnog hrvata linux?
puno zivaca da se uopce snadje u tom sustavu kojeg prvi put vidi jer nezna ama bas nista o njemu + 300 kn da mu ipak dodje neki student instalirati win.....  :laughing7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Linux vs Windows
« Odgovori #39 : 16 Prosinac, 2009, 08:59:16 »
Pravi Unixaši gejmeri koriste VMware  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: