Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Neravnomjerno trosenje diska - moguci razlozi?  (Posjeta: 3903 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Neravnomjerno trosenje diska - moguci razlozi?
« Odgovori #20 : 12 Prosinac, 2009, 22:31:10 »
:o :o :o :o Kako se nisam i ja toga sjetio  :toothy11: Pa zato ja nikad nisam imal problema sa zaustavljanjem  :drunken_smilie:

sad kad u oglasniku niknu oglasi sa prodajom extra sporcki nazubljenih potrošenih diskova koji koče ko zmaj...ova tema će dobit već polako epski nastavak na ulicama jer će sad netko pročitat da sjeban disk bolje koči pa će bit skutera po podu kad se krenu isprobavat činjenice u praksi  :toothy12: :toothy12:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Neravnomjerno trosenje diska - moguci razlozi?
« Odgovori #21 : 13 Prosinac, 2009, 17:20:27 »
Zanima me koji su moguci razlozi da se disk neravnomjerno trosi? Kada predjem prstom pun je neravnina, a ima oko 10 000km sto je malo km za tako lose stanje, a njegova debljina je jos dosta iznad propisanog minimuma. I kada se stave nove plocice na takav disk, to uopce ne koci (razumijem potrebnu razradu), dosta vremena i km koci sa 20-30% povrsine plocica. Nisam htio mjenjati, iako imam nov disk sa strane, pa sam nekoliko puta prilagodjavao plocice prema disku, ali to je na kraju ispao fus odnosno ne daje prave rezultate i prednja guma je "jaca" nego kocnica, tako da nema sanse da zablokira kotac ili da proklize guma na dobroj podlozi.

Rubovi diska su manje potroseni nego sredina  ???

Loše pločice pojebale disk i sad nema pomoči osim tokarenja da se poravna ili kupovanja novog diska i novih pločica.
Ne isplati se NIKAD štediti na kočnicama i gumama. Odavno sam to naučio i držim se toga ko pijan plota.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"