Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa elektronskom blokadom Gillera Runner  (Posjeta: 1042 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Problem sa elektronskom blokadom Gillera Runner
« : 25 Studeni, 2009, 21:06:42 »
Danas sam montirao elektronsku blokadu na Gilleru Runner koja nije serijska,ima gore radilicu,klip i cilindar od Top Perfomance neznam točno koji ali to je prijašni vlasnik stavio kada mu je zaribao.Skuter sam kupio sa tim kitom i ostalo je sve bilo orginal,u međuvremenu sam na njega stavio auspuh Malosi replica(o tome sam već pisao)nakon stavljanja auspuha skuter ide ko blesav,puno bolje nego prije sa orginal auspuhom.E sada poštom imam tehnički u ponedjeljak i neda mi se više stavljat prsten na variomat a i policija sve više kontrolira odlučio sam stavit elektronsku blokadu.Blokadu sam kupio od člana foruma(Slow Rider),i njemu svaka čast više nego korektno sa njegove strane ali kada sam montirao blokadu i išao ju testirat dešava se sljedeće.
Blokada ima 4 stupnja i potenciometar,jedino u jednom stupnju radi donekle dobro ali nakon 10sekundi na ful gasu skuter počne trokirat,puca iz auspuha baca vatru,lete iskre a grana dole na ispuhu se užari kao da ju grijem brenerom sa autogenim aparatom i da ga držim još malo tako rastalila bi se sigurno.
Eto ima ko kakvu ideju kako to riješit ili da pokušam sam izradit neku blokadu kojih ima pun net ali eto namjerno sam uzeo tu jer sam čuo da su neki imali loših iskustva sa tim elektronskim blokadama.
Post je malo duži ali neznam šta dalje a neda mi se svaki put ugrađivat prsten na variomat.
Pozdrav svima.
Marino

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Problem sa elektronskom blokadom Gillera Runner
« Odgovori #1 : 25 Studeni, 2009, 22:00:02 »
blokada ti jako grije spuh i nije poželjna za duzu voznju, uglavnom imao sam takav problem, problem je u kondenzatoru, probaj stavit ili vecu ili manju vrijednost, koliko je mikro farada ?

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Problem sa elektronskom blokadom Gillera Runner
« Odgovori #2 : 25 Studeni, 2009, 22:02:39 »
Nemam pojima to je sve zaljeveno to sam tako kupio tako da neznam šta je ispod.Nije to za vožnju sam za tehnički bi služila ali ne radi kako treba.
Marino

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Problem sa elektronskom blokadom Gillera Runner
« Odgovori #3 : 26 Studeni, 2009, 00:21:12 »
imam i ja el. blokadu i sa sportskim auspuhom mi puca iz auspuha ali sa serijskim ne. probaj stavit serijski auspuh pa probaj testirat...
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Problem sa elektronskom blokadom Gillera Runner
« Odgovori #4 : 26 Studeni, 2009, 00:25:55 »
Cekaj da se izjasni Slow,mislim da će on najbolje reci,puca jer je mala iskra na svijecici a to znaci sto puca to je smjesa koja nije sagorila pa puca kroz spuh

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa elektronskom blokadom Gillera Runner
« Odgovori #5 : 26 Studeni, 2009, 01:30:25 »
Mhr replica spuh koji radi na nizim okretajima i trophy bi morao raditi bez problema, jedino ako je due+ (cilindar je svijetlo plave boje) onda sigurno nece raditi. Osobno sam se uvjerio u setup runnera koji je bio mhr replica kit, mhr replica auspuh, 19 karburator... radilo je bez ikakvih problema i nepravilnosti u radu. Ali cinjenica je da blokada posustaje sa radom, sto je setup skutera jaci.

Uvijek postoje iznimke, a zanimljivo, noviji piaggio agregati, tamo negdje od 2003 rade losije sa el. blokadom, naspram starih modela koji rade besprijekorno, kada mi dodje serijski skuter, u 70% slucajeva ja moram podesavati karburator, jer serviseri samo izvade blokade, a skuter je odblokiran... Karburator i njegova ustelanost mogu jako utjecati na rad sa blokadom.

Kada kupcima osobno predajem blokade u ruke, uvijek prezentiram na svom skuteru koji ima sport setup, znaci puno toga je izmjenjeno, blokada radi tako da je nemoguce otkiriti i najmanji problem u radu, a prolazio sam vec nekoliko god. tehnicki pregled, i jednom sam isao na izvanredni kada me policajac uputio i on isto nije mogao naci prekidac niti naci nekakvu smjernicu koja bi upucivala da je skuter odblokiran...


S obzirom da je problem jako izrazen, a ne isplati se stavljati neke druge dijelove, jer cilj el. blokade je da su svi dijelovi gore, i da se skuter limitira pomocu prekidaca, ona vjerojatno nece proraditi.

Ja mogu ponuditi povrat novca, sto mi je najmanji problem, a mogu i pomoci oko spajanja za neki drugi skuter, da se vidi kako stvar radi. :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 26 Studeni, 2009, 01:38:11 SlowRider »