Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Mala pomoć članova - mjere auspuha  (Posjeta: 1980 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Mala pomoć članova - mjere auspuha
« : 23 Listopad, 2009, 00:49:19 »
Nešto kalkuliram i zapravo me zanimaju određeni odnosi veličina na auspuhu a radi se točnije o duljini srednjeg dijela auspuha pa ako vam nije teško malo da premjerite auspuh koji imate u tom srednjem dijelu i da napišete o kojem se auspuhu radi. Eto, to je sve.

Hvala puno!
« Zadnja izmjena: 26 Listopad, 2009, 22:53:35 Benjamin »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Mala pomoč članova
« Odgovori #1 : 23 Listopad, 2009, 01:22:52 »
mozes konkretizirat za sta ti to treba.. pa cu ti pokusat objasnit neke stvari !

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Mala pomoč članova
« Odgovori #2 : 23 Listopad, 2009, 09:08:35 »
Rezonancija je uvjetovana tim srednjim dijelom pa me samo zanimaju odnosi duljina tj. kako utječu na frekvenciju.

Moram skratiti svoj spuh i dignuti rezu jer mi je podosta prenisko naspram onoga što termogrupa traži pa čisto da vidim u kojem omjeru se mjenja.
Naravno, prije ikakvog rezanja ču raditi baš proračun no ovo mi je čisto da steknem dojam dali se tu radi o 5mm, 7mm ili se radi o preko centimetra za recimo 1k rpm.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Mala pomoć članova
« Odgovori #3 : 23 Listopad, 2009, 09:46:27 »
Nadam se da će ti ovo makar malo pomoći u razumjevanju!

Exhaust calculator 2
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2009, 09:59:13 Area51 »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Mala pomoć članova
« Odgovori #4 : 23 Listopad, 2009, 11:01:51 »
Igrao sam se s programčićem i on je ok za vidjeti te neke odnose no ti odnosi previše ovise o vremenu otvorenosti ispušnog porta i promjera grane pa bi htio uključiti u to i kalkulaciju.

Negdje je na forumu bio thread sa dimenzijama LeoZXa i ostalih auspuha pa bi mi i to dobro došlo no ni to nemogu nači.  :toothy3:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skinuo sam Tecnigasa i premjerio kuteve, duljine i sve to ubacio u calculator. Ispalo je da mu je početak rezonancije na 7100 okretaja i efektivna je do cca 8200 rpm! Točno kako se meni skuter i ponaša ako uzmem u obzir da gledam naspram aftermarket turnića. Kod Pia motora sam primjetio da cajger voli odletiti čak skoro 2k rpm više nego što zapravo jesu okretaji.
Što niže spustim okretaje to bolje skut vuče ali to opet nije povoljno područje za kit i onda imam konstantno probleme.

Ako je istina da su YasuniR i Tecnigas RSII 70 isti, onda znači da oboje daju max snagu na oko 8000 okretaja, u ovisnosti o termogrupi, naravno. I ti podaci mi se poklapaju točno sa mojim iskustvima. Minimalna odstupanja su dopuštena, tipa rezonancija +/- 100 okretaja. Daklem, kratim spuh za 1.5cm da bi podigao početak rezonancije na 8000 što rezultira max snagom na oko 9000 okretaja a to mi paše za moj kit koji je alu sa jednom karikom.

Niš, fleksa u ruke i idem se primiti posla pa ču opet do frenda na kočnicu provjeriti rezultate.
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2009, 11:48:09 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mala pomoć članova
« Odgovori #5 : 23 Listopad, 2009, 11:40:46 »
:happy3: :hello:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Mala pomoć članova
« Odgovori #6 : 23 Listopad, 2009, 11:54:57 »
Da, točno kako sam i mislio kad ubacim LeoZXa u kalkulator.
Kalkulator pokaže početak rezonancije na oko 6400rpm a max snaga dolazi nešto gore više na oko 7000rpm.

Daklem, kalkulator se poklapa sa real time ponašanjem i po tome Tecnigas nije pogodan za alu kiteve sa 1 karikom jer prenisko rezonira. Fleksa če odraditi svoje....  ;D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Mala pomoć članova
« Odgovori #7 : 23 Listopad, 2009, 12:13:59 »
Kako  ubacis podatke o spuhu u kalkulator :icon_scratch:

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Mala pomoć članova
« Odgovori #8 : 23 Listopad, 2009, 12:30:08 »
ja ti imam spuh koji je bas radjen za taj kit pa mogu sutra izmjerit duzinu konusa i debljinu na pocetnom, srednjem i najdebljem dijelu...al taj spuh je skroz cudan, vrlo je kratak i dosta je deblji od ostalih spulja pa ne znam ak ce ti se onda dimenzije poklapat i dal ce to radit kak spada jer mi je grana od cilindra do konusa dosta debela, a ne znam kak je to na tvom RS II... :drunken_smilie:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Mala pomoć članova
« Odgovori #9 : 23 Listopad, 2009, 12:35:21 »
2 Luna500rr: Promjenjive su ti vrijednosti samo ih moraš podosta pripasati po kutevima. Kad to napraviš onda se slagalica samo odjednom sama složi. Malo vremena ti treba al radi. Počni pripasivati kuteve prema duljinama. Ono što je bitno su te duljine, one moraju štimati dok su kutovi manje bitni tj ako je stupanj/dva odstupanje to ne radi preveliku razliku u rezonanciji ali radi razliku u efikasnosti punjenja.

2 Ghoul: RS je dugačak spuh koji ne rezonira tako visoko več "puni" na oko 7000-8200 rpm dok to tvoje čudo koje je krače i deblje radi na višim okretajima i to se slaže sa logikom.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"