Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: baca gorivo  (Posjeta: 6697 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: baca gorivo
« Odgovori #20 : 14 Siječanj, 2010, 03:31:42 »
Ako procuri slavina treba je mijenjat i gotovo. Neke procure na vakumu neke samo cure na crijevu od goriva gdje i treba ali konstantno. Moguce je da povecava potrosnju jer sa ispravnom slavinom karb uzima gorivo kad mu je potrebno dok ovako konstantno curi. Ako je losiji karb curit ce van gorivo na odusak i bot ce slinav ali ne nuzno,ovisno o karbu
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baca gorivo
« Odgovori #21 : 14 Siječanj, 2010, 09:29:09 »
Ako procuri slavina treba je mijenjat i gotovo. Neke procure na vakumu neke samo cure na crijevu od goriva gdje i treba ali konstantno. Moguce je da povecava potrosnju jer sa ispravnom slavinom karb uzima gorivo kad mu je potrebno dok ovako konstantno curi. Ako je losiji karb curit ce van gorivo na odusak i bot ce slinav ali ne nuzno,ovisno o karbu
karb je 17.5 s pia. liberty, 2004.g, ...mislim da su to dosta dobri karburatori,ali vidim samo ponekad malo masnoće po njemu, ali ne kapa benzin, pa sam zato pito gdje ide taj benzin?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: baca gorivo
« Odgovori #22 : 14 Siječanj, 2010, 18:18:23 »
Ako malo slini,ne znaci da nevalja slavina. Vjerovatno ti oko casice slini,a to ti je do gumice (dihtunga casice). Moze jos i sliniti oko pipe gdje dolazi crijevo goriva ako nije dobra selna gore
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: baca gorivo
« Odgovori #23 : 14 Siječanj, 2010, 19:42:24 »
ako dodu 2-3 kapi na crijevo od vakuma kad se napravi vakup jel to ondan otislo ili ne?

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: baca gorivo
« Odgovori #24 : 14 Siječanj, 2010, 19:46:59 »
ako dodu 2-3 kapi na crijevo od vakuma kad se napravi vakup jel to ondan otislo ili ne?
na crijevo od vakuma nesmije ni kapi goriva biti.... :toothy11:

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: baca gorivo
« Odgovori #25 : 14 Siječanj, 2010, 21:11:49 »
ako dodu 2-3 kapi na crijevo od vakuma kad se napravi vakup jel to ondan otislo ili ne?
ošo vakum

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: baca gorivo
« Odgovori #26 : 14 Siječanj, 2010, 21:55:43 »
Decki...evo vam zlatno pravilo i drzte se njega. Nitko vam nece popravit skuter prek foruma,zato nemojte bit lijeni provjeriti sami. SKINITE CRIJEVA VAKUMA I DOVODA GORIVA,AKO CURI GORIVO STALNO NEVALJA,AKO CURI NA VAKUM NEVALJA,AKO NE CURI KAD POVUCES VAKUM NEVALJA. Drugog nema. Dve tri kapi u crijevu za vakum? Nemora bit da je to benzin uopce i nemora biti da je doslo iz slavine. Skoncentrirajte se i provjerite to
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: baca gorivo
« Odgovori #27 : 14 Siječanj, 2010, 21:57:23 »
Decki...evo vam zlatno pravilo i drzte se njega. Nitko vam nece popravit skuter prek foruma,zato nemojte bit lijeni provjeriti sami. SKINITE CRIJEVA VAKUMA I DOVODA GORIVA,AKO CURI GORIVO STALNO NEVALJA,AKO CURI NA VAKUM NEVALJA,AKO NE CURI KAD POVUCES VAKUM NEVALJA. Drugog nema. Dve tri kapi u crijevu za vakum? Nemora bit da je to benzin uopce i nemora biti da je doslo iz slavine. Skoncentrirajte se i provjerite to
eo cok je dobro rekao.... :icon_thumright:
skini i pregledaj sve...i onda ces se uvjerit 100% sta nevalja...

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: baca gorivo
« Odgovori #28 : 14 Siječanj, 2010, 22:06:51 »
ama kontam ja sve to nego kad skinem crijevo od benge i skinem vakum nekapa nista nego iskapa ono sta ima u crijevu i kad to iskapa pusta mi kap po kap svako 20 minuta ako me kontate

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: baca gorivo
« Odgovori #29 : 14 Siječanj, 2010, 22:11:01 »
ama kontam ja sve to nego kad skinem crijevo od benge i skinem vakum nekapa nista nego iskapa ono sta ima u crijevu i kad to iskapa pusta mi kap po kap svako 20 minuta ako me kontate
kontamo te....
na crijevo od vakuma ne smije kapat gorivo nista....ni kapi....a i ako su skinuta oba crijeva ne smije nista kapat...ni na gorivo ni na vakum
i to sto pusta svakih 20min kap po kap nevalja....dakle nevalja vakum....
ja sam imao takav problem samo meni nije kap po kap vec je jebeno curilo na crijevo od vakuma i kad stanes negdje s motorom ....nacuri goriva u cly i nemoze upalit....nemoze spalit gorivo....i onda kurblaj 100 puta dok to sve istera....
« Zadnja izmjena: 14 Siječanj, 2010, 22:14:50 mario_f15 »

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: baca gorivo
« Odgovori #30 : 14 Siječanj, 2010, 22:12:24 »
Kako mario kaze. Nije jos osla skroz ali je na putu. Sprijeci ili lijeci
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline aleech

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: obicni :D
Odg: baca gorivo
« Odgovori #31 : 15 Siječanj, 2010, 11:52:21 »
e buduci da govorite o vakuum ventilima ili slavinama kako vec.. imam sljedeci problem:
upalim skuter i pratim filter od goriva naime on se nekad isprazni totalno i naravno motor se ugasi. manuelno ubacim gorivo u crijevo prema karb. motor radi a odspojim filter goriva, sa prikopcanim vakuum crijevom gorivo tece iz slavine cim stavim ponovo crijevo za gorivo na slavinu slabije tece tj nekad ne tece nikako? troubleshooting?

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baca gorivo
« Odgovori #32 : 15 Siječanj, 2010, 11:54:23 »
kontamo te....
na crijevo od vakuma ne smije kapat gorivo nista....ni kapi....a i ako su skinuta oba crijeva ne smije nista kapat...ni na gorivo ni na vakum
i to sto pusta svakih 20min kap po kap nevalja....dakle nevalja vakum....
ja sam imao takav problem samo meni nije kap po kap vec je jebeno curilo na crijevo od vakuma i kad stanes negdje s motorom ....nacuri goriva u cly i nemoze upalit....nemoze spalit gorivo....i onda kurblaj 100 puta dok to sve istera....
[/b]
e, događa mi se ista stvar, ali još nešto...često mi neće da primi gas kad je na leru pa hoću krenut...u najviše slučajeva se odmah ugasi i onda treba kurblat 5 min da upali (zvuk se skroz utiša i kao da se uguši).....jeli i to može biti zbog vakuuma?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: baca gorivo
« Odgovori #33 : 15 Siječanj, 2010, 11:59:47 »
e buduci da govorite o vakuum ventilima ili slavinama kako vec.. imam sljedeci problem:
upalim skuter i pratim filter od goriva naime on se nekad isprazni totalno i naravno motor se ugasi. manuelno ubacim gorivo u crijevo prema karb. motor radi a odspojim filter goriva, sa prikopcanim vakuum crijevom gorivo tece iz slavine cim stavim ponovo crijevo za gorivo na slavinu slabije tece tj nekad ne tece nikako? troubleshooting?
imas tu gore u postovima sve pise....
na crijevo od vakuma ne smije nista curiti....

[/b]
e, događa mi se ista stvar, ali još nešto...često mi neće da primi gas kad je na leru pa hoću krenut...u najviše slučajeva se odmah ugasi i onda treba kurblat 5 min da upali (zvuk se skroz utiša i kao da se uguši).....jeli i to može biti zbog vakuuma?
   probaj.......skini crijeva od vakuma i pogledaj dal curi gorivo....i dal otvara vakum...............
« Zadnja izmjena: 15 Siječanj, 2010, 12:01:18 mario_f15 »

Offline aleech

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: obicni :D
Odg: baca gorivo
« Odgovori #34 : 15 Siječanj, 2010, 12:14:35 »
imas tu gore u postovima sve pise....
na crijevo od vakuma ne smije nista curiti....
   probaj.......skini crijeva od vakuma i pogledaj dal curi gorivo....i dal otvara vakum...............

niko nije rekao da mi curi gorivo na vakuum samo kazem da gorivo curi kada u neku posudu hvatam naravno sa crijeva od benzina, a kad spojim filter goriva ne curi ....

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: baca gorivo
« Odgovori #35 : 15 Siječanj, 2010, 14:05:01 »
pa mozes akooces samo komad crjevai saraf unutra da zatvoris vakum da ne vuce zrak i vozi :headbang:


 :nono: :nono:  Ne moze tako. Pokusao sam tako prije cca 57 sati i dobio sam    :duckie:
Isto sam to s ventilom htio napraviti ali ne valja. To mora biti onako kako je smontirano u Italiji. 
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: baca gorivo
« Odgovori #36 : 15 Siječanj, 2010, 14:17:16 »
ako je dobro slozen frgazer i ako plovak  zatvara onda mozes jer jednostavno slozis na pad da je (nemoze s serisk0m vakum pumpom nego onda ko kaj ima tomos) i vakum na frgazeru zatvoris i to ce funkcionuirat ja sma na baontianu kojeg sam imo za cross doma imo tako i uvjek sve uredu ......

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: baca gorivo
« Odgovori #37 : 15 Siječanj, 2010, 14:30:51 »
ako je dobro slozen frgazer i ako plovak  zatvara onda mozes jer jednostavno slozis na pad da je (nemoze s serisk0m vakum pumpom nego onda ko kaj ima tomos) i vakum na frgazeru zatvoris i to ce funkcionuirat ja sma na baontianu kojeg sam imo za cross doma imo tako i uvjek sve uredu ......

Tako da,ali onaj prije slucaj ne moze (to sam spomenuo).  Jucer me Baotian skoro iskipao pred servisom,umro sam od smijeha   :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: baca gorivo
« Odgovori #38 : 17 Siječanj, 2010, 22:16:44 »
da pitam ove koji mozda ovo imaju ili ne znaci radi se o ovome on dode na mijesto vakum slavine znaci iz rezarvara ce samo ici gorivo nije potreban vakum jel jos sta treba raditi kako to funkcionira jel se gorivo samo slijeva radi polozaja rezervara ili nessto drugo o ovome se radi

http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/M6511990B/Fuel+tap+MALOSSI+manual.aspx