Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prijenosi  (Posjeta: 1193 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zek@n

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LeoVince
Prijenosi
« : 06 Rujan, 2009, 21:31:04 »
Prvo, pozdrav svim clanovima foruma  :headbang:
Prica je ovakva:
 - imam Derbi GP1 50 Racing
 - 2007 godiste
 - posto Racing ima lancani prijenos, razmisljao sam da stavim drukciji prijenos
 - zivim u okolici Rijeke, tj. na Hreljinu gdje je sve puno uzbrdica
 - pobrojao sam zube na prednjem i straznjem lancaniku (19-45)
 - stavio bi prednji prijenos dva zuba manji da dobijem snagu za brdo
 - dali ima za kupit prijenos i dali uopce postoji (pasu li prijenosi od nekih drugih motora i koliko otprilike kosta)
 - ako stavim prijenos dali ce mi utjecat na variomat i kvacilo?

Hvala na pomoci i molim vas mi nemojte govorit da stavim kit jer je nemi cilj napravit 50 ccm da leti  :glasses9:
Znam da zvuci malo glupo....  :toothy12:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Prijenosi
« Odgovori #1 : 06 Rujan, 2009, 21:33:44 »
zadnji lancanik veci 2 zuba

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Prijenosi
« Odgovori #2 : 06 Rujan, 2009, 21:35:21 »
Neka me netko ispravi, ali kako ce ista dobiti na srednjem rezimu rada variomata mjenjanjem zubaca na prjenosu :dontknow:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Prijenosi
« Odgovori #3 : 06 Rujan, 2009, 21:39:56 »
sa vise zubaca na zadnjem lancaniku skracuje prijenos..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prijenosi
« Odgovori #4 : 06 Rujan, 2009, 21:43:15 »
Neka me netko ispravi, ali kako ce ista dobiti na srednjem rezimu rada variomata mjenjanjem zubaca na prjenosu :dontknow:

Dobro si primjetio - nikako nece niti dobiti niti izgubiti na dijelu gdje je radno podrucje varioamta. Jedino ce na samom startu dobiti, a na krajnjoj vjerojatno izgubiti, ali dok radi variomat sve bude isto

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Prijenosi
« Odgovori #5 : 06 Rujan, 2009, 22:06:48 »
pa ja bas i nebi rekao..vise zubi, lakse se vrti, manji otpor.. :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prijenosi
« Odgovori #6 : 06 Rujan, 2009, 22:46:47 »
pa ja bas i nebi rekao..vise zubi, lakse se vrti, manji otpor.. :dontknow:

Kao i kod promjene getribe skutera - variomat kompenzira razliku. Tek kad prestane radit brzina moze biti veca ili manja ovisno da li je getriba kraca ili dulja.
I start je bolji jer krace proklizuje kuplung. Ali medjuubrzanja - ista.

Offline Zek@n

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LeoVince
Odg: Prijenosi
« Odgovori #7 : 07 Rujan, 2009, 10:47:34 »
Samo pitam dali bi zadnji lancanik utjecao na kvacilo i vario jer mi se neda opet stelat....Isto ko na apn-u: stavite dva zuba vece naprijed i letit ce po ravnom, ja bi na Derbi stavio dva zuba manje da imam snagu za brdo....
Molim vas ako znate za te prijenose ako ih ima za kupit i ako pasu koji od drugih motora?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Prijenosi
« Odgovori #8 : 07 Rujan, 2009, 10:53:19 »
Samo pitam dali bi zadnji lancanik utjecao na kvacilo i vario jer mi se neda opet stelat....Isto ko na apn-u: stavite dva zuba vece naprijed i letit ce po ravnom, ja bi na Derbi stavio dva zuba manje da imam snagu za brdo....
Molim vas ako znate za te prijenose ako ih ima za kupit i ako pasu koji od drugih motora?

Dobit ces samo bolji start u brjegu, max brzina uz neki jaci brjeg ce 100% biti ista...
Apn nema variomat, on vrti kao auto, manji zubcanik naprjed ili veci nazad kao manja brzina...
Skuter s variomatom vrti kroz ubrzanje na istim okretajima, skracivanjem prjenosa osjetno ces izgubit na krajnjoj...
Ako zelis da ti jac ide u brjeg, stavi lakse rolice da ti skuter kroz ubrzanje vrti na otprilike onoliko oketaja gdje je max snaga :hello:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Prijenosi
« Odgovori #9 : 07 Rujan, 2009, 11:34:37 »
apn ima fiksne prijenose (4 ili 5 - ovisno koliko brzina ima) i njihovom promjenom ih mijenjas. Na skuteru imas i variomat koji nije fiksan nego promijenjiv prijenos i tu to ne igra. Odnosno igra samo u fiksnom prijenosu koji je na skuteru samo u 2 slucaja - na startu i na kraju kad variomat bude u max omjeru pa preko toga samo okretajima ubrzavas

Offline Zek@n

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LeoVince
Odg: Prijenosi
« Odgovori #10 : 07 Rujan, 2009, 15:49:03 »
Dobit ces samo bolji start u brjegu, max brzina uz neki jaci brjeg ce 100% biti ista...
Apn nema variomat, on vrti kao auto, manji zubcanik naprjed ili veci nazad kao manja brzina...
Skuter s variomatom vrti kroz ubrzanje na istim okretajima, skracivanjem prjenosa osjetno ces izgubit na krajnjoj...
Ako zelis da ti jac ide u brjeg, stavi lakse rolice da ti skuter kroz ubrzanje vrti na otprilike onoliko oketaja gdje je max snaga :hello:

Skuter je ustelan maksimalno sto se tice rolina, sustica i susta....sve sam probivao i najbolje mi ide pod 5.5 rolinama, bijelom sustom i bijelim susticama.....
Dali mi ima smisla stavljati malossi kvacilo, bi dobio sta?

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Prijenosi
« Odgovori #11 : 07 Rujan, 2009, 16:16:14 »
Na serijalu nema potrebe stavljati malossi kvačilo, ostavi serijsko :icon_thumright: