Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Trokira  (Posjeta: 5634 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Trokira
« Odgovori #20 : 03 Listopad, 2009, 01:18:05 »
evo alfa ti je sv objasnio kada radi buuu i gubi snagu znaci gusi se, oce se ugasiti, kada trokira onda ima previse goriva i znaci treba iglicu spustiti nize u karb ili smanjiti diznu...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Trokira
« Odgovori #21 : 03 Listopad, 2009, 01:23:27 »
evo alfa ti je sv objasnio kada radi buuu i gubi snagu znaci gusi se, oce se ugasiti, kada trokira onda ima previse goriva i znaci treba iglicu spustiti nize u karb ili smanjiti diznu...

e to sam cekao.... negusi se... problem je sto je iglica spustena skroz dolje,na skroz gornjem zubu je onaj klinac,znaci da moram uzet manju diznu....

Nisam ni skuzio da je alfa editirao svoje postove...  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2009, 01:26:32 djsmola »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Trokira
« Odgovori #22 : 03 Listopad, 2009, 01:29:18 »
to i mene zeza jer ne gledam a neki znaju editirati... hehe
uglavnom pokusaj sa 2 broja manjom diznom, jer nije to velika razlika ili ako ti je onaj limic jos na karbu zlatni skini ga pa onda vidi, koliko vidim, na servisu to ne skidaju, ni kada je serijala ni kada je rezo spuh i kit montiran na skut...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Trokira
« Odgovori #23 : 03 Listopad, 2009, 01:32:34 »
to i mene zeza jer ne gledam a neki znaju editirati... hehe
uglavnom pokusaj sa 2 broja manjom diznom, jer nije to velika razlika ili ako ti je onaj limic jos na karbu zlatni skini ga pa onda vidi, koliko vidim, na servisu to ne skidaju, ni kada je serijala ni kada je rezo spuh i kit montiran na skut...

Skinuo sam limic s karburatora kad sam mijenjao airbox....probat cu s manjom diznom 2-4 broja ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trokira
« Odgovori #24 : 03 Listopad, 2009, 01:34:33 »
Meni je cudno da trokira, jer s tim airboxom u 99,9% slucajeva bude bas suprotno - na naglo davanje gasa se malo zagusi skut

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Trokira
« Odgovori #25 : 03 Listopad, 2009, 01:37:18 »
pa da i meni, jer trebao bi biti propsniji ovaj, nego mozda je do ovoga, jesi prije na airboxu imao red sponge sada ne, jer si jos i skinuo limic, znaci jos je povecan ulaz zraka nego prije.. vjerojatno je do red spongea...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trokira
« Odgovori #26 : 03 Listopad, 2009, 01:43:21 »
Piaggio serijala sa ZX-om na tom karbu i airboxu sa red spongeom sa diznom 64 bi morala radit odlicno.


Svakako nek proba sa diznom 60, a ako se stanje pogorsa, onda sa 68.




Da li je taj airbox preradjivan? Ako je skroz serijski, probaj prvo samo izvadit lulicu pa vozit. Taj airbox u poklopcu ima 2 rupe koje limitiraju ulaz zraka u karb kao jedna rupa od nekih 16-17mm pa nije bitno sto bi rupa nakon vadjenja lulice bila 23-24mm
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2009, 01:45:03 3alfa3 »

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Trokira
« Odgovori #27 : 03 Listopad, 2009, 11:46:13 »
Probao sam snimit neki video,samo da ga uploadam

Airbox je kupljen polovni,skinut s runnera seriale... nisam probao s original filterom.... kad sam ga kupio odmah sam stavio redsponge i diznu 64

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Trokira
« Odgovori #28 : 03 Listopad, 2009, 12:15:49 »
Na 23-24 sekundi se najbolje cuje.... Cuje se da na naglo davanje prestaje a na lagano ne


Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: Trokira
« Odgovori #29 : 03 Listopad, 2009, 12:52:50 »
dečki..ovo kaj je drnda reko ..sad kad je hladnije on bi baš trebal prestat trokirat  a ne još jače...inače ak troksa manja dizna...a ak sad još jače...tu je reko jurča oko svječice...a daj mi reci ovaj video to uvijek tak krečeš da ga zagrijavaš 2 i pol sekunde i odma gas ili inače čekaš bar 2 minute u tvom slučaju....jel kao što si i sam rekao da ti kasnije ne trokira kad se zgrije....
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Trokira
« Odgovori #30 : 03 Listopad, 2009, 13:21:21 »
da to je trokiranje, ako ti to prestaje kada se zagrije onda ja nebih dirao nista, evo prijatelju mi, ensiferum sa foruma, u njega je runner sa multivarom i mhr replica spuhom, znaci lagano na mjestu zagrijava dok ne dodje do 2 ili 3 crtice, i onda laganim gasom do 8 t okretaja dok mu ne pokaze 4 crtice, jer mu od 8 trokirira dok se ne ugrije, cim dodje na 4 crtice saceka istim gasom jos 20 sec i onda samo full gas jer prestane trokirati i ide kao lud.. moze ti i on potvrditi.. znaci prvo na radnu temp ga digni i ako ne trokira onda je ok, ipak je to 2t motor...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Ensiferum

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner SP
  • Moja Kaciga: Klapalossi Šljem
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Malossi Mhr Replica
Odg: Trokira
« Odgovori #31 : 03 Listopad, 2009, 13:40:14 »
da to je trokiranje, ako ti to prestaje kada se zagrije onda ja nebih dirao nista, evo prijatelju mi, ensiferum sa foruma, u njega je runner sa multivarom i mhr replica spuhom, znaci lagano na mjestu zagrijava dok ne dodje do 2 ili 3 crtice, i onda laganim gasom do 8 t okretaja dok mu ne pokaze 4 crtice, jer mu od 8 trokirira dok se ne ugrije, cim dodje na 4 crtice saceka istim gasom jos 20 sec i onda samo full gas jer prestane trokirati i ide kao lud.. moze ti i on potvrditi.. znaci prvo na radnu temp ga digni i ako ne trokira onda je ok, ipak je to 2t motor...

yup  :icon_thumright:

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Trokira
« Odgovori #32 : 03 Listopad, 2009, 14:12:22 »
a daj mi reci ovaj video to uvijek tak krečeš da ga zagrijavaš 2 i pol sekunde i odma gas ili inače čekaš bar 2 minute u tvom slučaju....jel kao što si i sam rekao da ti kasnije ne trokira kad se zgrije....

Tu je motor bio na radnoj temp jer sam ga vec vozio,ovo sam samo ugasio dok sam stavljao na mobu da snima vido... Motor nikad ne vozi dok nedodje na radnu temp,onda ga polako vozim 2-3 min i onda gas....

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Trokira
« Odgovori #33 : 03 Listopad, 2009, 14:33:32 »
znaci prvo na radnu temp ga digni i ako ne trokira onda je ok, ipak je to 2t motor...

Vidi se na videu da mi stoji na 3 crtice,to je radna temperatura....ne pricam ja da trokira dok je hladan... on trokira kad se zagrije

Nezzz di sam ja to napisao da prestane trokirat kad se zagrije...  :icon_biggrin:

I da, svijecica je Champion RN3C,ta mi pise u manual da nju stavljam
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2009, 14:35:41 djsmola »

Offline sp...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 248
  • Spol: Muški
  • sami gasss
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip SP 00'
  • MojSetup: ubojica
Odg: Trokira
« Odgovori #34 : 03 Listopad, 2009, 20:57:46 »
imam i isti problem na zipu...kad je hladan leti i u startu i u krajnjoj...........al kad se zgrije na kreće...al kasnije leti..slušaj meni se zip pregrijava i mislim da je zbog toga .....ali usput meni cilindar baš nije bajan...pa mislim da gubi kompru malo u startu....ali očito je tebi ko i meni kad se zgrije trokira...znači da ti se motor pregrijava...kao i meni...i to je to...
Pravi savjet zlata vredi , drkaj k**ra* lovu štedi
Bez gasa nema spasa !!!