Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Desktop->Laptop  (Posjeta: 1173 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Desktop->Laptop
« : 29 Kolovoz, 2009, 22:29:36 »
Ok , odavno sam izašo iz te computing manie pa pitanje za one koji su obavljali neke testove =). Znači imam tu sad classic comp confa : AMD sempron 64 socket 754, Ati radeon 9600xt 256, seagate hard, 1024 rama XP pro . I laptop intel pentium core duo 1600x1600 ,ati radeon x1100 256,giga rama, xp pro. E sad evo kaj meni nije jasno. To kaj je laptop jači skoro za duplo od kompa a radi slabije. Odnosno recimo cod4 jedva radi na najslabijoj grafici. Dok na onoj konfi bez beda do pola grafike ide... Jel moguče da se oni malo igraju sa brojkama kad pišu setup laptopa na naljepnicu ? Jednostavno mi nejde u glavu kako ta konfa nemože vrtit cod4 normalno , ako ništa drugo na najslabijoj grafici... Windowse sam danas friško reinstalo na laptopu... Tak da nije ni do toga... I još nešto , u laptopu je jedna pločica od gigu rama ali u windosima prepoznaje samo  768mb . Ideje ?
Potpis

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Desktop->Laptop
« Odgovori #1 : 29 Kolovoz, 2009, 22:41:32 »
ak je to onaj laptop po kojem ti se prosuo sok il caj il neznam tocno koja tekucina onda nis cudno...dobro da radi i tak kak radi.....  :u_plac:

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Desktop->Laptop
« Odgovori #2 : 29 Kolovoz, 2009, 22:45:32 »
Nije to taj, onaj je moro u mirovinu  :toothy12: 
Potpis

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Desktop->Laptop
« Odgovori #3 : 29 Kolovoz, 2009, 22:47:52 »
jbg onda neznam.....najbolje da ga se rjesis jer izgleda da te nevoli.....  ;D

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Desktop->Laptop
« Odgovori #4 : 29 Kolovoz, 2009, 23:05:11 »
koji win ti je na laptopu
taj sam

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Desktop->Laptop
« Odgovori #5 : 30 Kolovoz, 2009, 01:40:05 »
bio xp home, danas sam stavio pro sp2
Potpis

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Desktop->Laptop
« Odgovori #6 : 30 Kolovoz, 2009, 10:13:56 »
Pa ova grafička kartica nije neš bog-zna-kaj. A 9600XT sam ja imo i to je odlična grafička za ono vrijeme bila. Na laptopima ti postoji power saving mode koji ti smanjuje frekvenciju procesora i svega ostalog kako bi čim više baterije uštedio. Najbolje da staviš opciju da je sve na 100% kad je spojen na AC adapter i onda ćeš imati puni potencijal laptopa.

S druge strane, vrlo vjerojatno ti integrirana grafička kartica "ždere" 256 MB RAM-a za sebe i onda ga imaš toliko manje za iskoristiti u Windowsima  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Desktop->Laptop
« Odgovori #7 : 30 Kolovoz, 2009, 11:59:29 »
Ono sve kaj sejva power sam stavio na 100 % . Ovo za grafičku istina  :icon_thumright: . Igro sma se malo u ccc (catalyst control center) i mogu birat buffer size grafe i kad stavim recimo 128 onda mi u system propreties piše 800 i nešto , kad stavim 256 onda je 768... A ja se tu hebo sa ram slotovima cjeli dan vadio pločicu mislio da je izgorio slot možda  :toothy12:  :toothy12:
Potpis

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Desktop->Laptop
« Odgovori #8 : 30 Kolovoz, 2009, 12:30:41 »
Ono sve kaj sejva power sam stavio na 100 % . Ovo za grafičku istina  :icon_thumright: . Igro sma se malo u ccc (catalyst control center) i mogu birat buffer size grafe i kad stavim recimo 128 onda mi u system propreties piše 800 i nešto , kad stavim 256 onda je 768... A ja se tu hebo sa ram slotovima cjeli dan vadio pločicu mislio da je izgorio slot možda  :toothy12:  :toothy12:

Pa notebook prvotno ni nije namijenjen za igranje igrica, pogotovo ova velika većina koji imaju integrirane grafičke kartice. Dok recimo ovi noviji i skuplji imaju PCI-express port za notebooke i u nju upiknute grafičke kartice koje imaju svoj VRAM i ne uzimaju niti kilobajt sistemskom RAM-u. U zadnje vrijeme je popularna ATI 3650 i moram priznati da vrti sve ove nove igrice bez prevelikog napora.

Ti notebook-ovi se malo jače zagrijavaju i više baterije troše dok su pod velikim opterećenjem (igre...)  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: