Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sprint Falcon-problemi  (Posjeta: 3751 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline didi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Sprint Falcon-problemi
« : 16 Kolovoz, 2009, 21:06:10 »
falcona sam uzeo novog 2007.Posle samo godinu dana ,u garantnom roku sjebu mi se karike i sjebu stublinu.Ja doplatim nešto malo razlike i oni mi ubace kit od ~72cmm.Rolnice fabričke su bile 8gr ,a oni mi ubace od 6gr.NIšta drugo na njemu nije dirano,a da to ja znam.Skuter je išao kao lud ,između 70-80km/h,u zavisnosti od uslova i ko ga vozi.Problemi nastaju na sledeći način:Upalim ga bez problema i krenem u vožnju.On lepo prima gas do jedno 20-22km/ha.Kada dostigne tu brzinu niti više prima gas ,niti može da ubrza.Ako probam da mu dam jači gas on se malo guši.Tako da teram nekih 300-400m i on počne sam da polako ubrzava.Na nogaram prima gas kao lud i nema nikakvih problema.Još sam primetio da se dekla gde je kaiš i variomat jako ugreje tj. mnogo više nego pre.Krajnju brzinu (koja je bila)ne može da postigne ni kad se živ sa njim navozam.Mada posle bolje vuče uvek tu negde na 20-22km/h se oseti kao neki blagi zastoj i kao da nešto probije i onda opet ide kao lud.
Večeras smo skinuli variomat i rolnice su jako pojedene pod jednu stranu.Kao da ih je neko otsekao testerom.Može li to biti razlog tome ili šta već?


Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Sprint Falcon-problemi
« Odgovori #1 : 16 Kolovoz, 2009, 21:10:21 »
nove rolice, novi remen po mogucnosti kevlar..bijeli centralni feder kvacila i izbusit rupe na deklu da se remen i ostale stvari u bloku ne griju..motor kad upalis pusti par minuta da se zagrije i onda kreni vozit..

Offline didi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sprint Falcon-problemi
« Odgovori #2 : 16 Kolovoz, 2009, 21:14:21 »
Koje rolnice da kupim tj. od koliko grama bi bilo dobro da budu?I na koji feder mislite,na onaj kod kvačila?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Sprint Falcon-problemi
« Odgovori #3 : 16 Kolovoz, 2009, 21:55:02 »
a za rolice neznam..najbolje je uzet set pa isprobavat dok se ne pogodi idealna gramaza..a za feder - da mislim na onaj na kvacilu..

Offline didi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sprint Falcon-problemi
« Odgovori #4 : 17 Kolovoz, 2009, 08:23:52 »
kao na Falconu da zna, bar otprilike koji feder da uzmem uz koje rolnice?Dali se tu ide na neki odnos.Naprimer jača lakše rolnice ili obrnuto.I kako ide jačina opruge na kvačilu-po boji,nekom broju?