Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kvar na stalkeru HITNA pomoc  (Posjeta: 1477 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bale7

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: serijala
kvar na stalkeru HITNA pomoc
« : 30 Srpanj, 2009, 20:18:24 »
E ovako stvari stoje....imam Gileru Stalker serijala.... motor  ima cca 7000km...i problem je sljedeci: vozim se bez problema ali kad stanem i ugasim ga zna mi se dogodit da nece upalit jedno vrijeme.....gledal sam na svijecicu jel baca iskru i neki put baci neki put je nema uopce..... :icon_scratch: :icon_scratch:ajd ako je ko imal ovakav problem  nek napise kak ga je rijesil ...... :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #1 : 30 Srpanj, 2009, 20:34:52 »
prije bi rekao da te muci cok...ak imas elektricni mozda je riknuo pa nema dobru smjesu za paljenje.

A to kaj si gledao iskru vjeorjanto si izvadio svjecicu i verglao prislonjeno na masu..pa si mozda odvojio malo ili nes pa ti nije bacilo iskru.


Ali ak je stvanro problem u struji onda spojevi neki ili mozda namotaji su problem..bobina sumnjam kadm otor upali i onda radi i vozis se.makar i na struju sumnjam onda da je problem..prije neki spoj.
Under construction...

Offline bale7

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: serijala
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #2 : 30 Srpanj, 2009, 22:01:23 »
ne to s iskrom nije mi se odvojil sigurno nego je ono baci iskru pa onda nekih 7-8 puta nista pa onda baci i tak....a neznam sada ti spojevi nije nigdje da su žice  oguljene il nkj...cok je elektricni al neznam to bi trebal drugog stavit onda?  :sad1:
 
Neznam jel to moztda ima veze s tim al kad sam ga kupil imal je nekih 250 km i imal je ˝kvar˝ crkaval je u voznji te je nakon nekolko min zapalil a to je prestalo na nekih 900 km.... :dontknow:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #3 : 30 Srpanj, 2009, 22:51:11 »
neznam onda ocito nes do struije...ili namotaji ili bobina...probaj od nekog posuditi bobinu pa probaj s njom..to je lako zamjeniti ak ne onda probaj namotaje.

Ali prije svega probaj promjeniti svjecicu kabel i lulicu da tam ne dolazi do prekida negdje.
Under construction...

Offline bale7

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: serijala
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #4 : 31 Srpanj, 2009, 10:54:37 »
svjecica nije....kabel budem probal....eh imal je frend stalkera  al se ne vozi jel je kupio ktm-a....al njega isto paljenje hebe mislim da mu nece uopce....nezz dal da ga furam u servis ili ne star reko da ce ga u servis odpeljat....probat cu s namotajima....

Offline MotoManijak

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belovar
  • Moj Skuter: ko god treba prijevoz
  • MojSetup: o velika
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #5 : 31 Srpanj, 2009, 16:00:29 »
bobina li cdi rikno
Pali gume ne dusu

Offline bale7

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: serijala
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #6 : 31 Srpanj, 2009, 18:35:26 »
ovak gledal sam namotaje  jel to normalno da su neki namotaji svjetlije boje a drugi tamnije.....i mjeril sam na jednom na kojem sam uspio ocitat bilo je 12.5 a na ostalima nista....

MotoManijak...kaj je cdi, kaj nije to u sklopu bobine? :icon_scratch:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #7 : 02 Kolovoz, 2009, 02:27:42 »
ovak gledal sam namotaje  jel to normalno da su neki namotaji svjetlije boje a drugi tamnije.....i mjeril sam na jednom na kojem sam uspio ocitat bilo je 12.5 a na ostalima nista....

MotoManijak...kaj je cdi, kaj nije to u sklopu bobine? :icon_scratch:

Na piaggu da..zajendo su...na minereliu ili pezou  su odvojeni cdi i bobina...

Moguce da su razlicite boje..jel seneki vise grije neki manje...ovisno o opterecenju..pa lak zastitni malo izgori i bakar potamni...ovisno je..a moze bit da je i izgorio..

Izmjeri otpore na svim namotajima  pa ces vidjeti da mozda neki nije u prekidu ili da je izolacija izgorila pa se kratkospojio negdje.
Under construction...

Offline bale7

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: serijala
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #8 : 02 Kolovoz, 2009, 16:05:12 »
ovako...probal sam izmjerit...i jedino di sam uspio ocitat je kak su namotaji  onda na jednoj žutoj žici koja je zalemljena tamo al na ovim ostalima ništa....

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #9 : 02 Kolovoz, 2009, 16:14:00 »
eh ovako..ja sam isti problem imo vozam se sa drustvom stanemo negdje ponekad nece da upali ma isto sve....konto chok..ajde uzmem manualni ...nista ...mislio svjecica uzmem drugu nista ....sve probo nista...na kraju sve cesce i cesce nije htio upalit ..uglavnom kad je hladan upali od prve ali ovako poslije voznje i ponovo paljenje nece....i na kraju skontam bonbina ili cdi ..posto je u jednom uglavnom malo radi ,malo ne radi...ona kad upali jednom skut radi extra....ali ono prvo paljenje kad treba dat iskru nece,tj nekad da nekad neda..ili baci par iskri i stane ....vidi i ti da ti nije do bonbine /cdia jer sam opprilicno siguran da je to jer si siam napiso da ponekad nema iskre...a to su isti simptomi kao kod mene bili na runneru..
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2009, 16:16:30 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline bale7

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: serijala
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #10 : 03 Kolovoz, 2009, 00:34:11 »
rossi hvala :hello: :notworthy: ....znaci 99% da je cdi i bobina....onda namotaje nemoram pregledavat....e ajd mi reci kolko je otprilike bobina i cdi....neznam kak je na runneru al meni je ona ducatieva....

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #11 : 03 Kolovoz, 2009, 01:00:24 »
novo ti je skupo to...kontaktiraj clana foruma Zipst evo ti link od profila njegovog :http://www.mojskuter.com/forum/index.php?action=profile;u=2654 , on ti ima bonbinu trazi oko 200 kn ja mislim...uzeo sam ja bas od njega prije neki dan jer sam imo isti problem i poslo mi je Mitsuba bonbinu za piaggio ...sve super radi savrseno...ne mora bit Ducati jer one su nove preskupe ...u principu ti odgovara bilo koja bonbina od piaggio masine ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline bale7

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: serijala
Odg: kvar na stalkeru HITNA pomoc
« Odgovori #12 : 03 Kolovoz, 2009, 13:10:00 »
aha....a jbga....ok vidjet cu mozda ima neko od frendova..ak ne onda cu kontaktirat zipst-a
ajd hvala na informacijama  :notworthy: :icon_thumright: :headbang: