Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ugasi se-vibracije  (Posjeta: 2218 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
ugasi se-vibracije
« : 26 Srpanj, 2009, 18:00:51 »
evo danas isao s prijateljem napravit dir,i skut mi se ugasio na nizbrdici od (malo grezijeg) makadama...
skut je radio normalno i odjednom "baaaaaaa" i ugasi se,malo teze ga upalim i polako se vratim doma i nakon toga opet valja.skut mi se zadnji put pokvario na ISTOM mjestu i nije htio upalit nikako  i nisam ga vozio jedno 15dana nisam znao sto mu je...onda sam skinuo i nakon 2 dana vratio paljenje i skut je radio,tj radi i sad ali se ugasi kad idem niz tu nizbrdicu....po asfaltu ide nizbrdo,uzbrdo bilo kako i radi odlicno...  :dontknow:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #1 : 26 Srpanj, 2009, 18:12:53 »
ili negdje izgubi kontakt sa strujom ili taj makadam jebe benzin pa ga nemoze povuc dovoljno...

Offline Bata_Ns

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Peugeot Ludix Blaster RCup
  • Moja Kaciga: AGV GP1
  • MojSetup: fabricki
  • MojSpuh: fabricki
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #2 : 26 Srpanj, 2009, 18:15:06 »
Jesi pogledao svecicu? Mozda ju je zamastio.... Skines- ocistis - vratis, zatim skines airbox i zacepis prirubnicu rukom i zaverglas, kad krene da pali (ako krene) polako oslobadjas prirubnicu do potpunog otvaranja i vratis filter vazduha.... U slucaju da ne pomogne - struja ili nesto trece....
Tri najlepše stvari na svetu su piće pre i cigareta posle :)
Ko drugom jamu kopa... trecom asvalt guzva!
Nista nije sveto, sve je bruto i neto - sve je zabava :)

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #3 : 26 Srpanj, 2009, 23:54:16 »
ili negdje izgubi kontakt sa strujom ili taj makadam jebe benzin pa ga nemoze povuc dovoljno...

to lako moze bit...jer kad sam skinuo i vratio paljenje (nakon prvog ''gasenja'' na makadamu)u redu je bilo...
a za karb,i to moze bit samo neznam kako da to provjerim?

 
Jesi pogledao svecicu? Mozda ju je zamastio.... Skines- ocistis - vratis, zatim skines airbox i zacepis prirubnicu rukom i zaverglas, kad krene da pali (ako krene) polako oslobadjas prirubnicu do potpunog otvaranja i vratis filter vazduha.... U slucaju da ne pomogne - struja ili nesto trece....

svjecica je da nemoze bit bolja...bijela kava,a sam radim mjesavinu(trenutno 3% dok se kit ne razradi jer sam s kitom presao malo vise od 100km)
i btw. imam rucni cok(saug) pa ne trebam dizat airbox i stavljat ruku na karb(barem tako mislim)


i sto sam htio rec,ja se sad sa skutom normalno vozam i sve...prelazim preko rupa,grubog puta i normalno ide...a kad dodem na taj makadam od cca 200m on se kao ugusi i izgasi(nema odaziva na gas,samo se cuje ''baaaaa'' dok se potpuno ne ugasi)....  :dontknow:
 

Offline Bata_Ns

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Peugeot Ludix Blaster RCup
  • Moja Kaciga: AGV GP1
  • MojSetup: fabricki
  • MojSpuh: fabricki
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #4 : 27 Srpanj, 2009, 09:45:40 »
Bez obzira na rucni saug, zatvaranjem prirubnice stvorice se vakum koji ce brze povuci benzin....ne kosta te nista da probas a mozda resi problem ;) Jel ima varnicu?
Tri najlepše stvari na svetu su piće pre i cigareta posle :)
Ko drugom jamu kopa... trecom asvalt guzva!
Nista nije sveto, sve je bruto i neto - sve je zabava :)

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #5 : 27 Srpanj, 2009, 11:21:06 »
Bez obzira na rucni saug, zatvaranjem prirubnice stvorice se vakum koji ce brze povuci benzin....ne kosta te nista da probas a mozda resi problem ;) Jel ima varnicu?

varnica je iskra?  ako je,ima iskre i dobra je...a ono kad mi skut nije valjo bila je jako slaba,mijenjao sam bobinu ali nije do nje,i onda kad sam skino paljenje i vratio ga na nakon par dana iskra je bila jaca...i skut radio
a na dzeku od paljenja ima mala izgorena rupica sto je od nekog kratkog spoja,vjerojatno je otislio po dzeku kad sam ispusto vodu iako sam pazio da ne ode...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #6 : 27 Srpanj, 2009, 11:56:33 »
meni je po rupama znao zacukivat skut, jer je valjda plovak skakutao pa nije dobro regulirao protok benzina..

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #7 : 27 Srpanj, 2009, 12:04:51 »
meni je po rupama znao zacukivat skut, jer je valjda plovak skakutao pa nije dobro regulirao protok benzina..

kako mogu provjeriti jeli do plovka? u zadnjih mj dana sam sigurno 100 puta rastavio karb...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #8 : 27 Srpanj, 2009, 12:26:31 »
a nemožeš to znati, znam par dečki kojima se skut čak skoro ugasi kad udare u rupu.. to je do frgazera..

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #9 : 28 Srpanj, 2009, 12:46:13 »
evo maloprije kad sam iso parkirat motor ugasio sam ga u voznji,skut se na isti nacin ugasio kao na makadamu..  :dontknow:

Offline trucker tga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kraljevec na Sutli
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 50
  • Moja Kaciga: IXS storm
  • MojSetup: Ništa
  • MojSpuh: Tp nardo
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #10 : 28 Srpanj, 2009, 17:42:27 »
To ti je sigurno nešto sa strujom

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: ugasi se-vibracije
« Odgovori #11 : 30 Srpanj, 2009, 12:06:24 »
evo sad sam i ja siguran da je nesto sa strujom,samo neznam kako da provjerim sto??