Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Puknuo mi remen..-ima štete..Pomoć  (Posjeta: 1124 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Puknuo mi remen..-ima štete..Pomoć
« : 24 Srpanj, 2009, 23:46:55 »
Dakle na Kymco Agility-ju  mi večeras puknuo remen....5-6 000 vozio sam s tim, kračim, remenom od Vespe ET4 125...jer je nosio određena poboljšanja u krajnjoj
Proces pucanja - najprije izgubio brzinu...zatim osjetio miris gorenja...vozio 100 m do kuće...tu potpuno stao...dogurao ga u dvorište
Skinuo deklo: remen potpuno prekinut , uvijen i zarotiran...kvačilo, variomat užareni...mislim da su bili prevruči bar 20 minuta na opip
ŠTETA, osim remana, na prvi pogled - 1. polutka kvačila bliže zvonu okreće se ekscentrično ( mislim da je centralni feder - malossi bijeli deformirao tzv. torque drive ) 2. VENTILATOR VARIOMATA otpao, mislim , jer je vručina otopila 3 točke gdje ga brtva šarafa variomata drži....pa je skliznuo

Sad, pretpostavljam da osim remena moram mijenjati i polutku kvačila ( torque drive ) i centalni feder..malossi bijeli.....znam da je zvono promjera 107
-paše li kvačilo od baotiana...devetke....dvanaestice....?
-paše li kvačilo od drugih skutera ?
- ima li itko takvo kvačilo + malossi bijeli za prodat ?
- mogu li očekivat još kakvu štetu...?

EDIT: skuter odmah ( 25.07. ) popravljen- prekratak remen pojeo remenicu...sve zamijenjeno drugim kvačilom
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2009, 15:04:17 Agil »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Puknuo mi remen..-ima štete..Pomoć
« Odgovori #1 : 25 Srpanj, 2009, 00:10:53 »
ak nije spigana polutka smirgl u ruke..ak nije jako i skidaj kaj je ostetilo..i vario pogledaj ak je zguljen isto napravi...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Puknuo mi remen..-ima štete..Pomoć
« Odgovori #2 : 25 Srpanj, 2009, 21:49:37 »
Ako je pomicna polutka (torq) ostecena, odnosno savijena, i ako je remen "pojeo" remenicu, kako je onda samo kvacilo moglo rijesiti problem  ???

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Puknuo mi remen..-ima štete..Pomoć
« Odgovori #3 : 26 Srpanj, 2009, 13:29:57 »
polutke se užarile...znači nekih 750+ stupnjeva :toothy12:
i ovako i onako se nakon normalne vožnje na normalnom skuteru nemogu rukama ni vario ni zadnje polutke dirat bar 10 min jer su vruući :laughing1:

mašina je skroz ista ko i na svakom bautijanu 4t 50 kubika...i sve paše...sve
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453