Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zvuk midrace setupa na leru??  (Posjeta: 1173 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Zvuk midrace setupa na leru??
« : 24 Srpanj, 2009, 23:08:23 »
Imam jedno pitanje o zvuku midrace setupa na leru.Slozio sam u zadnjih par sedmica jedno 4-5 skutera sa midrace radilicama i tu i tamo midrace i base kitovima i svi bas svi skuteri kad rade na leru nesto zvone i zveckaju kao da im klipovi ne valjaju a sve je novo kod svih,najvise se cuje moj SF sa DR evolution kitom i carenzi radilicom a najmanje jedan ludix sa dopler endurance radilicom i polini evolution kitom al svi se ipak cuju.

Posto je ovo meni bio prvi kontakt sa trkacim radilicama molio bi nekog sa vise iskustva da me prosvjetli.Po mom misljenju radilice za velike obrtaje bi trebale da imaju nekog malo fabrickog lufta da ne bi zaribale na tim viskokim obrtajima,pa da odtud dolazi to zveckanje.

Moze li iko ko ima neku trkacu radilicu da mi kaze kako mu zvuci skuter kad radi na leru.Dal je sve normala kao i na serijali ili ima nekih zveckanja.
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2009, 19:22:55 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Zvuk midrace setupa na leru??
« Odgovori #1 : 25 Srpanj, 2009, 20:59:35 »
BUMP
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Zvuk midrace setupa na leru??
« Odgovori #2 : 26 Srpanj, 2009, 15:08:52 »
Imam jedno pitanje o zvuku midrace setupa na leru.Slozio sam u zadnjih par sedmica jedno 4-5 skutera sa midrace radilicama i tu i tamo midrace i base kitovima i svi bas svi skuteri kad rade na leru nesto zvone i zveckaju kao da im klipovi ne valjaju a sve je novo kod svih,najvise se cuje moj SF sa DR evolution kitom i carenzi radilicom a najmanje jedan ludix sa dopler endurance radilicom i polini evolution kitom al svi se ipak cuju.

Posto je ovo meni bio prvi kontakt sa trkacim radilicama molio bi nekog sa vise iskustva da me prosvjetli.Po mom misljenju radilice za velike obrtaje bi trebale da imaju nekog malo fabrickog lufta da ne bi zaribale na tim viskokim obrtajima,pa da odtud dolazi to zveckanje.

Moze li iko ko ima neku trkacu radilicu da mi kaze kako mu zvuci skuter kad radi na leru.Dal je sve normala kao i na serijali ili ima nekih zveckanja.
:

 :laughing9: :laughing9: :laughing9: sigurno će midrace radilice imat lufta na klipnjači :toothy10: :toothy10: j#bote u današnje vrijeme su svi mehaničari...prvo nauči nešto o motorima a onda ih popravljaj :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Zvuk midrace setupa na leru??
« Odgovori #3 : 26 Srpanj, 2009, 17:32:55 »
Znaci po tebi 4 nove radilice koje sam ja drzao u rukama nisu u redu.

Bas ova dopplerova radilica je deklarisana na 18000 rpm i ima najvise lufta od svih,al vjerovatno kad se zavrti i postigne radnu temperaturu taj luft iscezne. Bas kao sto je situacija i sa C3,C4 lezajevima.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Bata_Ns

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Peugeot Ludix Blaster RCup
  • Moja Kaciga: AGV GP1
  • MojSetup: fabricki
  • MojSpuh: fabricki
Odg: Zvuk midrace setupa na leru??
« Odgovori #4 : 26 Srpanj, 2009, 18:11:49 »
Nove radilice ne smeju imati radijalnog lufta ni najmanje..... Kod promene radilice pozeljno je staviti nove lezajeve metodom grejanja bloka, hladjenja lezaja (ili ko zna za neku drugu) ali da se lezajevi ne nabijaju u blok.....
Tri najlepše stvari na svetu su piće pre i cigareta posle :)
Ko drugom jamu kopa... trecom asvalt guzva!
Nista nije sveto, sve je bruto i neto - sve je zabava :)

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Zvuk midrace setupa na leru??
« Odgovori #5 : 26 Srpanj, 2009, 22:39:48 »
nesmije bit nimalo lufta na radilici!!!!ni na ležajevima!!ni na igličastom.....zamisli vrtnju radilice na 13000 okretaja sa luftom na igličastom?nebi taj dugo radio :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Zvuk midrace setupa na leru??
« Odgovori #6 : 26 Srpanj, 2009, 22:59:31 »
luft klipnjace lijevo desno je u redu i mora ga biti.
Gore dolje (u smjeru gibanja) ga ne smije biti.

Svaki ostali luft nije zbog radilice nego njenih lagera u bloku kojoeg se zapravo nebi smjelo osjetit, ali ako ga ima u naznakama, nije kraj svijeta.
Ako ga ima previse, to se itekako osjeti (i cuje).
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2009, 23:01:08 3alfa3 »