Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem sa karbom?  (Posjeta: 934 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
problem sa karbom?
« : 17 Lipanj, 2009, 23:58:30 »
imam problem sa  karburatorom 19 phbg do neki dan sam imo 17,5 phva ts (malossi pakiranje) i sad sam kupio 19 i stavio sam je sve prikopco ide bolje ponasa se  bolje agresivni je na gasu al nikako da nastelam nesto kad polazim dam full gas i on napravio samo ovo buffff zagusi se i koda ce se ugasit i samo nastavi ko lud  i to mi nije samo kad je hladan motor nego uvijek kad polazim a kad je pod cokom (rucni cok mi je) to se nedogada ide extra al na 40 krepa to mi izgleda kao da vuce fals zrak al nije pregledo air box sve stego stavio selu na spoj iz air boxa u karb sve stegnuto nista nepusta prirubnica ok nigdje pukla nepusta nista lamelice isto ako netko zna tocno sta mu je bio bih jako zahvalan ili ako netko zna kako da ga nastelam gl dizna mi je 70 a iglla je na 2 zazoru odozgor (probo sam razne kombinacije sa njom) eto to me jebe strasno  :help:?

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: problem sa karbom?
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2009, 00:55:55 »
Zvuci mi kao presiromasna smjesa na ler gasu. Zavrni onaj serafic zraka do kraja, pa otvori za 1 krug. Sarafic od ler gasa namjesti da prede u leru kako ti pase. Polako odvrci zrak za cetvrtinu kruga i promatraj kako reagira na davanje ful gasa (ako se zagusi, pa onda krene, premalo zraka), i vracanje okretaja nazad u ler (ako ih dugo ne vraca u ler, pretjerao si sa zrakom).

Ovo je iz mog iskustva, i ovako uspijem fino nastelat.

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: problem sa karbom?
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2009, 01:08:36 »
e to bas to dugo mu treba da okretaje vrati u ler gas i zagusi se pa kreta a to kad se zagusi imam osjecaj da ce se ugasit
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2009, 01:11:32 tomof10 »

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: problem sa karbom?
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2009, 01:18:12 »
Zavrci saraf zraka i promatraj stanje, kad okretaji padnu u ler nakon 1-2 sec , onda je dosta zavrtanja.  :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: problem sa karbom?
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2009, 03:47:33 »
Zavrci saraf zraka...

Nema on taj seraf. Ima seraf smjese, a njega treba suprotno vrtiti - u smjeru kazaljke na satu

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: problem sa karbom?
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2009, 09:25:28 »
Nema on taj seraf. Ima seraf smjese, a njega treba suprotno vrtiti - u smjeru kazaljke na satu

Ups, moj bed.

Al sta nije da ga mora vrtit suprotno smjeru kazaljke na satu, ako hoce povecat udio benze?  :icon_scratch:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem sa karbom?
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2009, 09:52:06 »
da, ulijevo se pojačava smjesa..
probaj ga odpuštat da dobiješ više benge u startu, ali ako se odmah uguši onda je to žešći falš...

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: problem sa karbom?
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2009, 23:28:59 »
zagusi se i ondan krene ko lud neznam gdje bi mogo vise vuc fals sve sam pregledo