Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight,lezajevi na radilici  (Posjeta: 3330 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Speedfight,lezajevi na radilici
« : 24 Svibanj, 2009, 23:27:38 »
Pozdrav.

Imam SF tuniranog al sa mnogo dijelova koji nisu orginal,radilica je serijska,kit je DR sa klipom 48,5 od tomosovog čamca malo preuredjen turpijom,karb je delorto 19,auspuh je LV ZX,struja je stavljena od Kymco super 9 i da ne nabrajam dalje,uglavnom fight ide ko lud, 110km/h mjereno gps-om jer sat ne moze da pokaze toliko ali u posijednje vrijeme je poceo da ispuste neke cudne zvukove iz prostora radilice i ja sam odmah poletio i zamjenio lezajeve radilice. izvadio sam neke ne znam tacno broj ali su sa 8 vecih kuglica sa plasticnim kavezom i imaju malo lufta onako novi i ubacio sam orginalne po katalogu SKF "BB1 3055 b" koji imaju 10 manjih kuglica i zeljezni kavez koji drzi kuglice. medjutim  problem nije nestao jer uopste nije bilo do lezajeva nego je radilica odradila svoje i ima malkice lufta u klipnjaci.

E sad ja sam narucio novu radilicu

http://www.easyparts.nl/showarticles_info/0118090937A/0-968-1681-1994-893-2387/Krukas-Carenzi-Peugeot-Speedfight-Buxy.html

i pitanje je koje sad lezajeve staviti sa novom radilicom.I ti stari koje sam izvadio su presli izuzetno malo i moze se reci da si u i oni novi.

Znaci da li 10 malih kuglica i celicni kavez(vijenac)bez lufta ili 8 vecih kuglica i plasticni vijenac sa malo lufta.

I pod pitanje za radilicu,da li je iko probao ovu radu jer je bas prejeftina a izgleda moćno,polirana klipnjaca,zaliveni tegovi......mislim ipak sam vozio na serijsku radilicu 4 godine i presao oko 30k km sa tomosovim klipovima koji su dosta tezi od orginalnih klipova iz kita pa i ova bi rada trebala dosta da izdrzi.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speedfight,lezajevi na radilici
« Odgovori #1 : 25 Svibanj, 2009, 06:51:12 »
nemoj vraćati stare ležaje, uzmi opet nove, preporučam opet sa 8 kuglica i poliamid kavezom..
radilica nebi trebala biti loša...

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Speedfight,lezajevi na radilici
« Odgovori #2 : 25 Svibanj, 2009, 20:12:09 »
Zasto opet nove lezajeve? Sa onim sa sa 8 kuglica i polamidom sam presao 2000km i skinuo ih potpuno ispravne a sa ovim drugim nisam presao ni 200km,i ugradnja i skidanje je odradjeno profesionalno bez uptrebe čekića :icon_biggrin:
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Speedfight,lezajevi na radilici
« Odgovori #3 : 25 Svibanj, 2009, 21:56:21 »
Ovisi o nacinu stavljanja i skidanja lagera da li mozes koristiti iste. Ako je upotrebljavana sila za montazu ili demontazu onda niti ne pomisljaj na vracanje starih lagera.

Ja osobno nebi riskirao vrijeme i novac stavljajuci stare lagere nego uvijek nove.
Stavi ove sa 8 kuglica jer u slucaju da se razlete nece napravit vecu havariju na mashini. Obavezno ih okreni tako da je otvoreniji dio (gdje vidis kuglice) okrenut uljnim kanalima (ako ih tvoj skut ima), a ne prema radilici. Tek ako nemas uljne kanale u bloku, onda ih okreni prema radilici (ali mislim da ih imas iako nikad nisam vidio otvorene peugeot blokove)

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Speedfight,lezajevi na radilici
« Odgovori #4 : 25 Svibanj, 2009, 22:06:40 »
Ubacivanje lagera u blokove radim lagano rukom u industrijskim fenom zagrijane blokove a onda radilicu u lezaj uvlacim sa rucno napravljenim pripremkom sa navojnom sipkom i osloncem na blok,a rastavljanje blokova radim opet rucno pravljenim radapcigerima i lagere istisnem presom.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Speedfight,lezajevi na radilici
« Odgovori #5 : 25 Svibanj, 2009, 22:50:57 »
Ubacivanje lagera u blokove radim lagano rukom u industrijskim fenom zagrijane blokove a onda radilicu u lezaj uvlacim sa rucno napravljenim pripremkom sa navojnom sipkom i osloncem na blok,a rastavljanje blokova radim opet rucno pravljenim radapcigerima i lagere istisnem presom.

Sve u redu, ali kod vadjenja lagera je isto potrebno zagrijati blok sa kontra strane kako bi se rasirio (siri se jace od celika od kojeg je lager) i lager lakse izasao.
Ako sve to radis kod montaze/demontaze, onda bi lageri i mogli unutra/van.

Ali razmisli, ako dodje do sranja, taman da i ne bude druge stete, samo si si napravio (nepotreban) posao i gubljenje vremena riskirajuci ustedu ispod 200 kuna

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Speedfight,lezajevi na radilici
« Odgovori #6 : 25 Svibanj, 2009, 22:54:09 »
ima pezo uljne kanale :icon_thumright:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Speedfight,lezajevi na radilici
« Odgovori #7 : 26 Svibanj, 2009, 20:35:04 »
Sve u redu, ali kod vadjenja lagera je isto potrebno zagrijati blok sa kontra strane kako bi se rasirio (siri se jace od celika od kojeg je lager) i lager lakse izasao.
Ako sve to radis kod montaze/demontaze, onda bi lageri i mogli unutra/van.

Ali razmisli, ako dodje do sranja, taman da i ne bude druge stete, samo si si napravio (nepotreban) posao i gubljenje vremena riskirajuci ustedu ispod 200 kuna

OK,slomili ste me,ipak cu kupiti nove lezajeve mada su ovi sa polamidom i 8 kuglica 35 eura za par al necu da me glava boli,a ove sto imam cu vec ugraditi nekome na stariji serijski skuter.BTW odgovaraju i na piaggio masine.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Speedfight,lezajevi na radilici
« Odgovori #8 : 28 Svibanj, 2009, 17:49:03 »
Imam jedno pitanje al da ne otvaram sad novi topic pitacu ovdje,zna li neko da li se moze postaviti cilindar i klip od speedfighta AC na hondu X8R-X, masine su onako skoro pa iste struja 100% ista prednji variomat isti cini mi se cak da je i radilica ista. Ako je neko vec probao nek javi.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Speedfight,lezajevi na radilici
« Odgovori #9 : 28 Svibanj, 2009, 22:23:36 »
iste su masine