Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Mazda 4 rotor wankel  (Posjeta: 7077 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #20 : 29 Svibanj, 2009, 18:39:10 »
i supra nije stock nego ima 400ks a stock ima oko 330ks... :icon_thumright:

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #21 : 29 Svibanj, 2009, 18:41:52 »
ma amer dugo vremena nije znao za zavoje a masine koncept-izvuci snagu samo iz kubikaze,al ova nova corvette je navodno sve promijenila. btw kaj nije supra stock 276hp?

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #22 : 29 Svibanj, 2009, 18:50:55 »
nova corvete nesto je bolja nego prijasnji auti al opet kaska za japancima....

imas razlicite snage motora supre za razlicita trzista...npr u japanu smije razviti 276 il 286 ks pa je prigusena snaga i ne preko 180kmh po zakonu dok tu kod nas u europi su "blokade" poskidate i razvija kolko moze ks tak da imja negdje oko 300-330ks stock...nissan 300zx isto tako oko 300-320ks ko i mitsubishi 3000gt-takvog je moj stari imao 4godine pa znam nesto o tome, tocnije imao je dodge stealth 3.0 twin turbo 4wd..stealth nastao u koperaciji sa mitsubishijem pa su im izgledi mitsubishiju 3000gt i dodge stealthu skoro indenticni.... od staroga auto je razvijao po knjizici vozila 215kw-negdje 300ks :icon_thumright:

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #23 : 29 Svibanj, 2009, 18:57:25 »
da,zato sam napisao 276hp,mislio sam da je tolko stock svugdje u svijetu,moj bed,mitsubishi 3000gt? pa to je zvijer od auta,respect  :headbang: dosta rijedak za nase podneblje

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #24 : 29 Svibanj, 2009, 19:10:36 »
da, je rjedak skroz al zato djelove mos nabaviti tek iz japana il amerike, kod nas nula bodova :(

bio nam je riknuo kompjuter, narucili bili kod mitsubishi pupeka kompjuter kojeg je bilo moguce naruciti samo iz japana pa u austriju i tamo isli po to...a da ti nepricam da nema djelova tipa getriba, motor, itd...

al zato je trgao cestu i sve ove neke A.K.A  Golf gti, calibra turbo r, lancia delta itd nisu mu nista mogli mit u startu nit u krajnjoj, el. blokada je bila skinuta u servisu kod frendova i auto je NAJISKRENIJE  isao oko 270-280kmh, svi su se starom bili napikavali i popusili sam tak :laughing7:   jedino je nsx bila brza tu iz zg. kod svetica, bjela. puno laksa pa je odlazila laganini...jako puno dozivljaja smo stari i ja imali s tim dodge stealthom,  :icon_thumright:

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #25 : 29 Svibanj, 2009, 20:52:53 »
da,jbt to cudo se prodavalo pod imenom dodge stealth a kad ono japanac u dusi,to je twin turbo s 300ks jelda?

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #26 : 29 Svibanj, 2009, 22:49:26 »
V8 i redni 4 nemozes nikako u niti jendnom pogledu usporedivati....

A niti amere i japance...

Ameri rade teske masive aute..dok japanci rade lagane limenke...v8 treba puno duze da se razvrti a i na visokim okretajima nema snage...4 redni puno manje trenja za prebroditi + turbo  ima puno brze ubrzanje...

Sve ovisi kak je slozen motor...taj civic se bu raspao recimo nakon 40 000km jel je slozen do bola..dok bu se ovaj s V8 vozio jos 10g kansije bez generalke..

Redni 4 turbak naturpijan i nebi izdzao napore 24h trke najvjeorjantije,dok V8 bi....

Volim obadva motora i svaki ima svoje prednosti i nedostatke ovisno sve kak je slozeno turbo non turbo high low rev itd...osobno imao limenku malo turbaka 4cil i znam koja zna to bit zajebancija...

Imao sma priliku voziti s novom corrvetom auto je brutala cista...cisti SS auto...drzi cestu do bola..teziste skroz nisko..hrpu fenci stvarcica ima...i auto je skoro pa every day car ima samo par stvari kaj ga ometaju u tome...i trosi puno manje nego naturpijani 4 cil.

...vozio se s njom nisam mogo vjerovat....vetta 100kmh...1100okr...6L potrosnja...beat that...trosi manje nego corsa 1.2 od moje mame....

I V8 ima neopisivi zvuk koji je neusporediv....ali ima i ljepih 4cil zvukova...makar su mi 5cil turbo jos drazi...tipa Volvo,ford....ali nije niti subaru los...
Under construction...

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #27 : 29 Svibanj, 2009, 22:52:54 »
Koliko sam čuo na mazdi rx8 generalka odprilike treba u većini slučajeva na 100000 km al imaju i koji su prešli do 200000km bez generalke, troše ulja dosta koliko se sjećam 1l na 4000km, problem kod takvi motora je brtvljenje jer klip je trokut oblika,vibracija od mašine gotovo da nema... inače vrlo zanimljiva mašina s jako finim zvukom i obrtajim

gledal sam neke stvari po netu za te motore i pisalo je da oni zahtjevaju posebno održavanje, da ak se ne održava kak treba zna riknut nakon 20-30 tkm..

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #28 : 29 Svibanj, 2009, 22:53:44 »
V8 i redni 4 nemozes nikako u niti jendnom pogledu usporedivati....

A niti amere i japance...

Ameri rade teske masive aute..dok japanci rade lagane limenke...v8 treba puno duze da se razvrti a i na visokim okretajima nema snage...4 redni puno manje trenja za prebroditi + turbo  ima puno brze ubrzanje...

Sve ovisi kak je slozen motor...taj civic se bu raspao recimo nakon 40 000km jel je slozen do bola..dok bu se ovaj s V8 vozio jos 10g kansije bez generalke..

Redni 4 turbak naturpijan i nebi izdzao napore 24h trke najvjeorjantije,dok V8 bi....

Volim obadva motora i svaki ima svoje prednosti i nedostatke ovisno sve kak je slozeno turbo non turbo high low rev itd...osobno imao limenku malo turbaka 4cil i znam koja zna to bit zajebancija...

Imao sma priliku voziti s novom corrvetom auto je brutala cista...cisti SS auto...drzi cestu do bola..teziste skroz nisko..hrpu fenci stvarcica ima...i auto je skoro pa every day car ima samo par stvari kaj ga ometaju u tome...i trosi puno manje nego naturpijani 4 cil.

...vozio se s njom nisam mogo vjerovat....vetta 100kmh...1100okr...6L potrosnja...beat that...trosi manje nego corsa 1.2 od moje mame....

I V8 ima neopisivi zvuk koji je neusporediv....ali ima i ljepih 4cil zvukova...makar su mi 5cil turbo jos drazi...tipa Volvo,ford....ali nije niti subaru los...

a bilo je na tv-u da te corvete imaju neko jebeno hlađenje i da jako, jako, jako malo troše!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #29 : 29 Svibanj, 2009, 23:01:51 »
Suhi karter imaju..jel je taj auto u stanju  izdrzati i u mogucnosti izvest velike G sile...pa da motor ne strada ima uljnu pumpu koja podmaziva motor koja je negdje iza u boku ak sam dobro zapamtio...jel u zavojima se ulje "zaljepi " za stjenke kartera inace i pumpa nebi mogla potengut..poslejdica zacvikao bi..pa su rijesili na taj nacin..a tu tehnologiju koriste cisti SS auti inace...i nema puno cestovnih auta taj sistem...samo za trke itd...

Getriba 6 brzina...okretnog momenta do bola ..mos komotno u 6 krenuti...dokazano bilo na tvu..ja sam vozio nazalost automatika...ali je i to opasna stvar..nije onaj automatik kaj treba 6 dana da presalta...sam klizu brzine bez cukanja neosjetiso opce proces saltanja ..sam cujes po zvuku i vidis po okretajima..

Naranvo kad ga teras da trosi..na diplayu se trenutna potrosnja digne sam na 99....ali ak se mos kontrolirati mos jako jefitno proc s tim autom...

Mi smo isli u bjelovar nazad...i jos neke okolne voznje..na 200km prosjecna potrosnja je bila 13L...ali je bilo tu i stiskanja i normalne voznje...kombinirano ...sta je za takav auto i motor predobar rezultat...400ks pak 8 cilindra i puno ccm...

Ja sam se skroz iznenadio dok sam se vozio s tim...mislio sam ono ah amer sigurno trosi ko brod fenci to voziti malo sim tam..ali nikako za svaki dan..nakraju sma ostao paff kad sam vidio rezultate koji su se ispisali...

Sad imam skroz drugo misljenje o otm autu i da imam lovu definitivno bi ga kupi...
Under construction...

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #30 : 30 Svibanj, 2009, 00:23:25 »
potpis , imaju i ameri prednosti.Volim ja i  v8 jako... Al sam alergičan na europljane i gotovo  ;D
Potpis

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #31 : 30 Svibanj, 2009, 01:12:14 »
ja volim samo europske aute. pogotovo njemački "clean look"

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Mazda 4 rotor wankel
« Odgovori #32 : 30 Svibanj, 2009, 01:27:00 »
da sf2, twin turbo oko 320ks  :icon_thumright: