Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje  (Posjeta: 1121 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Icek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« : 24 Travanj, 2009, 16:44:18 »
Bok

Da se predstavim, Icek sa motori.hr, neki me znaju možda već od tamo. Inače su mi motori zanimacija. Sad prerađujem Hondu CBR 900 a vozim skuter Aprilia Atlantic 200 koji sam dobio na korištenje od rodice dok je na bolovanju

Pitanje:
Koja godišta točno NRG i SR imaju ubrizgavanje (Ditech i Purejet).

Naime tražim frendu skutić do 1000€ +/- par sto kn. Čisto za grad ,ništa stunt itd.
Znači tražim provjeren i izdržljiv skutić za ljeto i grad.
Dobio sam info da je SR,NRG,Runnner,Aerox,Neos najbolje makine.

Samo da neka godišta SR i NRG jebe  to ubrizgavanje zbog lošeg goriva.
Dajte mi samo recite koja su to godišta da ih znam izbjegavati!

Hvala

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #1 : 24 Travanj, 2009, 16:47:27 »
imaju ti ako se ne varam od 2003 pa nadalje...ali npr imas runnera 2003 godinu purejet i karb...kada ides gledat motor po masini se vidi razlika dali je karb ili purejet...

Offline Icek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #2 : 24 Travanj, 2009, 16:48:33 »
imaju ti ako se ne varam od 2003 pa nadalje...ali npr imas runnera 2003 godinu purejet i karb...kada ides gledat motor po masini se vidi razlika dali je karb ili purejet...

SVE godine od 2003 pa na dalje ?  :icon_scratch:

P.S.

Nije mi jasno ovo NRG mc2 , mc3 ? Od kad do kad je koj, MC3 je noviji, a mc2 dal ima karbić i to.

Gledao sam po tražilici al bi stvaro trebao dugo kopat da saznam

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #3 : 24 Travanj, 2009, 17:24:35 »
nema veze sa godistima. mislim ima, ali ne toliko... npr sr ditech imas sa carbom i sa injection 2003 godina.
ako je skuter injection pisat ce u oglasu, ili ce ti covjek rec, inace skuteri sa ubrizgavanjem nemaju kurblu, kad pogledas na mjesto carba i vidis brizgaljku to ti je injection.  :laughing3:
nije to kao sa beverlyem da na pogled nemozes znat dali je injection ili karb.

za to sto ti trebas, za po gradu bezveze su ti cak bolji purejet i ditech, manje trose solidno idu, sipas u njih euro super 95 koji je ciscij od super98 i nemas beda.

a i dosta su rijetki, nrg purejet gotovo da nisam vidio, tu i tamo runner s injectionom a vecina je sr ditech.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #4 : 24 Travanj, 2009, 18:19:42 »
srke diteč 00-03, poslje sr piaggio pure jet do danas, ali se prestali uvozti kod nas tamo od neke 07  :dontknow:

mada ne kuzim cemu tema, valjda se vidi jel ima kurblu nema kurblu, jel karb ispod sica il nije, jedino ako naletis na nekog kirbajca kao iwo sto je stavio kurblu na diteča  :toothy11:

« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2009, 18:25:10 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Icek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #5 : 24 Travanj, 2009, 18:57:38 »
znači ova injection gamad nema kurblu, fino!

Budem vidio budem budem

Znači ovaj purejet i nije tako loš ?

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #6 : 25 Travanj, 2009, 00:36:42 »
dal nisu toliko losi ce rec netko tko je imao vise iskustva s njima.

no koliko sam se ja susreo s njima i cuo, oni dobro idu, po njihovim satovima navucu 80-85.
znam jednog momka sto vozi runnera purejet s SC08 auspuhom i ljepo ide, mene na mx50 prestigao kao iz sale.

ugl. svi oni dobro idu, no mana im je to prljavo gorivo pa znaju zastekat nekad, ali uz odrzavanje bi valjao.
sad nek netko kaze hoce se dobit ista s onim malim filterom goriva prije injectora, mozda bi to bilo rjesenje?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #7 : 25 Travanj, 2009, 00:53:01 »
ja na runnera pure jet svakih 15 dana novu svijecicu,sve je bilo ok ali je lose isao,bilo predjeno samo 7 000 km...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #8 : 25 Travanj, 2009, 00:59:27 »
srke diteč 00-03, poslje sr piaggio pure jet do danas, ali se prestali uvozti kod nas tamo od neke 07  :dontknow:

mada ne kuzim cemu tema, valjda se vidi jel ima kurblu nema kurblu, jel karb ispod sica il nije, jedino ako naletis na nekog kirbajca kao iwo sto je stavio kurblu na diteča  :toothy11:




ahahha, ja kad budem prodavao to će ić ko ludo, karb koji troši dve litre  :toothy12: :toothy12:

uglavnom da, injectioni nemaju kurblu, sajla gasa im završava na leptiru a ne na karbu i šta bi te još moglo interesirat je da svjećice ne crkavaju baš, meni 6000km vozila platina i evo več 3000 iridij bez greške...nije više čak ni na kakvog naletiš nego je do toga koliko paziš na njega i kako se brineš o ditechu...a samo ću reć da dok sa imao serijskog ditecha sve su pičke htjele moj broj  :toothy11: i bio sam glavni dasa sa serijalom  :toothy3:, i sa 20kn sam se vozio cijeli tjedan, to je 3litre bilo, preko 120km sam prelazio s 3 litre...i još nešto, dizao je na zadnji bez beda i u krajnjoj po ravnici je kazaljka bila na 80, maaalo preko...sve u svemu nemoj kupit injection, kupi karb i poštedi nas pitanja na forumu o svjećicama...i svi sretni... :glasses9: :glasses9:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Icek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #9 : 26 Travanj, 2009, 18:49:20 »

ahahha, ja kad budem prodavao to će ić ko ludo, karb koji troši dve litre  :toothy12: :toothy12:

uglavnom da, injectioni nemaju kurblu, sajla gasa im završava na leptiru a ne na karbu i šta bi te još moglo interesirat je da svjećice ne crkavaju baš, meni 6000km vozila platina i evo več 3000 iridij bez greške...nije više čak ni na kakvog naletiš nego je do toga koliko paziš na njega i kako se brineš o ditechu...a samo ću reć da dok sa imao serijskog ditecha sve su pičke htjele moj broj  :toothy11: i bio sam glavni dasa sa serijalom  :toothy3:, i sa 20kn sam se vozio cijeli tjedan, to je 3litre bilo, preko 120km sam prelazio s 3 litre...i još nešto, dizao je na zadnji bez beda i u krajnjoj po ravnici je kazaljka bila na 80, maaalo preko...sve u svemu nemoj kupit injection, kupi karb i poštedi nas pitanja na forumu o svjećicama...i svi sretni... :glasses9: :glasses9:


Nema problema velika faco  :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Koja godišta NRG i SR imaju ubrizgavanje
« Odgovori #10 : 27 Travanj, 2009, 01:11:17 »
hahaha,sve na bazi sale afkors,al stvarno vjeruj mi nemoj kupovat ditecha jer karb ti je u startu odmah jeftiniji parsto € a kasnije ti ga je lakse i prodat,ditech koliko god da je dobar trazi duplo vise strpljenja i sarafanja nego bilokoji karb 50.Sam odluci sta ces,ovo su ti info iz prve ruke i vise nego dobronamjerni savjeti  :icon_thumright:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka