Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Delta,Runner?Update  (Posjeta: 2264 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Delta,Runner?Update
« : 02 Ožujak, 2009, 18:50:59 »
Ovako zanima me sljedece...na delti imaju utezi oni i imaju 3 polozaja da se postave a isto tako i oprugice...sad mene zanima....kad pomjerim utege npr u najnizi polozaj sta ja tim dobijam a sta kad postavim u najdalji polozaj...jel motor starta na vecim obratjima ili na manjim kako to vec funkcionise...za opruge vise manje kontam...mogu se ostavit da su normalno opustene i mogu se nategnut malo...uglavnom da mi neko objasni princip delte pa kad budem stelovo sebi da znam ako ne bude ok sta trebam radit...
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2009, 23:29:39 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Delta,Runner?
« Odgovori #1 : 02 Ožujak, 2009, 18:56:12 »
Sto je uteg blizi vrhu pakne (udaljeniji od rupe kroz koju ide osovina na koju je pakna postavljena) to je pakna teza i kuplung hvata na manjim okretajima i djeluje jacom silom (manje proklizavanje).
Tako se stela ako zelis sto jaci start sa sto manje proklizavanja kuplunga (drag)
Ako je potreba sto bolji izlazak iz jako sporih zavoja, onda se stela tako da kuplung bude lakse podesen. Najcesce se za normalnu voznju koristi prva metoda ili srednji polozaj.

Meni je bitno da je start sa sto manje proklizavanja pa je uteg u najtezem polozaju.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Delta,Runner?
« Odgovori #2 : 02 Ožujak, 2009, 23:12:29 »
hvala alfa ,to mi je trebalo :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #3 : 07 Ožujak, 2009, 23:35:16 »
Nema veze sa deltom ali da ne otvaram novu temu:
1.ovako danas sam sklapo karb ...auspuh sastavljo ,uglavnom malo radio na motoru ..dok mi frend selene ne upresuje u blok....eh sta sam primjetio je sljedece ...postavio sam iglu i sajlu i sve ok u karb...kad dam gas klipic se digne ali sajla ostane dole ...jel to tako treba ili sam ja sebi umislio da se i igla treba dizat gore ?? evo slika kako je kad je gas do daske :
http://img6.imageshack.us/my.php?image=07032009792.jpg

2.onda jos jedno pitanje..posto sam skino el chok i uzeo manualni sebi...onaj flip up choke...sta da uradim sa starim kablom od choka...da ga samo izolujem ...ili ?? i jos nesto kad postavim chok sve je ok i nema lufta...medjutim kad ga stegnem sarafima sa strane ..ima onaj kao polukrug metalni koji ide okolo choka i onda dva sarafa na krajeve ...kad stegnem dobije mi chok lufta ...evo pogledajte na video kako to izgleda....jel to ok tako tj smijel biti tog lufta....cim odvrnem sarafe tj malo popustim nema tog lufta....inace normalno ga upalim,ugasim tj dignem,spustim...sve ok ...


3.kako se skida na runneru lulica ona ....uzeo sam sebi NGK i kad gledam nju vidim da ima unutra kao da se zavrne ono kablo..probam onu serijsku piaggio lulicu okretat nebil se uvrnula nista....probam tamo sa bobine okretat kabal nebil se odvrno nista...mozel mi neko objasnit kako skinut lulicu ili kablo sa bobine i jel moguce ??
« Zadnja izmjena: 08 Ožujak, 2009, 00:02:47 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Delta,Runner?
« Odgovori #4 : 07 Ožujak, 2009, 23:58:58 »
Sto je uteg blizi vrhu pakne (udaljeniji od rupe kroz koju ide osovina na koju je pakna postavljena) to je pakna teza i kuplung hvata na manjim okretajima i djeluje jacom silom (manje proklizavanje).
Tako se stela ako zelis sto jaci start sa sto manje proklizavanja kuplunga (drag)

Ako je potreba sto bolji izlazak iz jako sporih zavoja, onda se stela tako da kuplung bude lakse podesen. Najcesce se za normalnu voznju koristi prva metoda ili srednji polozaj.

Meni je bitno da je start sa sto manje proklizavanja pa je uteg u najtezem polozaju.
e alfa, daj mi malo objasni delta kvačilo. nikad ga  nisam rastaavljao a uskoro ću ga morat rastaviti. želim što bolji i jači start. imam crvene i bjele opruge kvačila na raspolaganju. ako imaš kakvih slika to bi mi najbolje pomoglo.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #5 : 08 Ožujak, 2009, 10:10:32 »
Nema veze sa deltom ali da ne otvaram novu temu:
1.ovako danas sam sklapo karb ...auspuh sastavljo ,uglavnom malo radio na motoru ..dok mi frend selene ne upresuje u blok....eh sta sam primjetio je sljedece ...postavio sam iglu i sajlu i sve ok u karb...kad dam gas klipic se digne ali sajla ostane dole ...jel to tako treba ili sam ja sebi umislio da se i igla treba dizat gore ?? evo slika kako je kad je gas do daske :
http://img6.imageshack.us/my.php?image=07032009792.jpg


To nije sajla, to je igla. Normalno je da bude tako  :icon_thumright:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #6 : 08 Ožujak, 2009, 12:27:26 »
To nije sajla, to je igla. Normalno je da bude tako  :icon_thumright:
sorry mislio sam igla a napiso sajla ..jer sam se namucio sa sajlom pa mi ostala u glavi...
Ajde ako neko moze odgovorit na ostala ova dva pitanja ....
« Zadnja izmjena: 08 Ožujak, 2009, 12:29:05 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #7 : 08 Ožujak, 2009, 23:47:54 »
Igla dobro izgleda.
Cok mora imat lufta jer onda znas da nije napet (aktiviran). Bitno je da osjetis otpor kada ga aktiviras.
Kabel se serafi u bobinu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #8 : 08 Ožujak, 2009, 23:50:07 »
Igla dobro izgleda.
Cok mora imat lufta jer onda znas da nije napet (aktiviran). Bitno je da osjetis otpor kada ga aktiviras.
Kabel se serafi u bobinu.
aha thx...a ja sam uzeo sa SA ngk lulicu ...i vidim da se ovdje na njoj sarafi kabal..ima lijepo vidi se unutra dio boje bakra i okolo navoj ....kako bi mogo iskombinirat da stavim ovu ngk lulicu  ??imal ko kavih ideja...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Delta,Runner?
« Odgovori #9 : 08 Ožujak, 2009, 23:53:23 »
e alfa, daj mi malo objasni delta kvačilo. nikad ga  nisam rastaavljao a uskoro ću ga morat rastaviti. želim što bolji i jači start. imam crvene i bjele opruge kvačila na raspolaganju. ako imaš kakvih slika to bi mi najbolje pomoglo.

Skines 3 osiguraca (zapamti u kojem su polozaju jer trebaju biti okomito na centar kuplunga)
Skines prsten kojeg oni drze.
Imbusom odserafis sva 3 serafa koji drze natezace federa.
Skines natezace i rastavis kompletno kuplung.
Natezaci imaju 3 polozaja kao i utezi ispod pakne u koje userafljujes serafe na tezaca.
Sto su utezi blizi vrhu pakne (sto dalje od osovine na kojoj je pakna) to su u tezem polozaju i kuplung jace djeluje na zvono kod spajanja - krace proklizavanje i "brutalniji" start.
Natezac stavi u poloaj da feder bude najopusteniji, a uteg u najtezi polozaj. Dobro zategni imbus. Tako napravi sa sve 3 pakne.
Stavi pakne na njihovo mjesto i stavi crvene federe na kuplung.
Stavi veliki prsten na kuplung i potom osigurace. Osiguraci moraju sjesti u polozaj kako su bili kad si ih skidao.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Delta,Runner?
« Odgovori #10 : 09 Ožujak, 2009, 00:02:12 »
Skines 3 osiguraca (zapamti u kojem su polozaju jer trebaju biti okomito na centar kuplunga)
Skines prsten kojeg oni drze.
Imbusom odserafis sva 3 serafa koji drze natezace federa.
Skines natezace i rastavis kompletno kuplung.
Natezaci imaju 3 polozaja kao i utezi ispod pakne u koje userafljujes serafe na tezaca.
Sto su utezi blizi vrhu pakne (sto dalje od osovine na kojoj je pakna) to su u tezem polozaju i kuplung jace djeluje na zvono kod spajanja - krace proklizavanje i "brutalniji" start.
Natezac stavi u poloaj da feder bude najopusteniji, a uteg u najtezi polozaj. Dobro zategni imbus. Tako napravi sa sve 3 pakne.
Stavi pakne na njihovo mjesto i stavi crvene federe na kuplung.
Stavi veliki prsten na kuplung i potom osigurace. Osiguraci moraju sjesti u polozaj kako su bili kad si ih skidao.
sad si mene malo zabrinuo....jel se mozda sjecas ili imas sliku kako su osiguraci bili....posto znam kad sam ih vraco...da mi je izgledalo kao da nisu ulegli do kraja .... evo jel ovako trebaju osiguraci da budu postavljeni...znaci kako ima onaj dio okrugli gdje idu.....uglavnom ovako kao na slici ...???
http://img27.imageshack.us/my.php?image=slika.png
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #11 : 09 Ožujak, 2009, 00:09:43 »
Ovako treba postavit osigurace:


Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #12 : 09 Ožujak, 2009, 00:23:33 »
Ako su osigurači dobro sjeli u utor, nema šanse da ispadnu zbog centrifugalne sile. Prije će se nešto drugo razletit nego će ti segeri ispasti s mjesta zbog centrifugalne sile (osim ako ne postoji još neki razlog zašto ih okrenuti prema van?)

Iako po slici mi se čini da je to jedini položaj kako ih je moguće okrenuti!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #13 : 09 Ožujak, 2009, 00:27:03 »
Moguce ihj je rotirati oko osi osovine i ako ih okrenes za 90 stupnjeva drugacije od ovog sa slike, mogu uslijed centrifugalne sile ispast.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #14 : 09 Ožujak, 2009, 00:50:49 »
neki su i varili gore te osigurace jer su imali problema s ispadanjem

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #15 : 09 Ožujak, 2009, 00:53:02 »
Nema veze sa deltom ali da ne otvaram novu temu:
1.ovako danas sam sklapo karb ...auspuh sastavljo ,uglavnom malo radio na motoru ..dok mi frend selene ne upresuje u blok....eh sta sam primjetio je sljedece ...postavio sam iglu i sajlu i sve ok u karb...kad dam gas klipic se digne ali sajla ostane dole ...jel to tako treba ili sam ja sebi umislio da se i igla treba dizat gore ?? evo slika kako je kad je gas do daske :
http://img6.imageshack.us/my.php?image=07032009792.jpg

2.onda jos jedno pitanje..posto sam skino el chok i uzeo manualni sebi...onaj flip up choke...sta da uradim sa starim kablom od choka...da ga samo izolujem ...ili ?? i jos nesto kad postavim chok sve je ok i nema lufta...medjutim kad ga stegnem sarafima sa strane ..ima onaj kao polukrug metalni koji ide okolo choka i onda dva sarafa na krajeve ...kad stegnem dobije mi chok lufta ...evo pogledajte na video kako to izgleda....jel to ok tako tj smijel biti tog lufta....cim odvrnem sarafe tj malo popustim nema tog lufta....inace normalno ga upalim,ugasim tj dignem,spustim...sve ok ...


3.kako se skida na runneru lulica ona ....uzeo sam sebi NGK i kad gledam nju vidim da ima unutra kao da se zavrne ono kablo..probam onu serijsku piaggio lulicu okretat nebil se uvrnula nista....probam tamo sa bobine okretat kabal nebil se odvrno nista...mozel mi neko objasnit kako skinut lulicu ili kablo sa bobine i jel moguce ??


sto se tice coka mora imat lufta i ja imam isti i ima lufta ...nebrini to je tako samo dobro zasarafi taj cok da dihta i ostavi tako kako je . :icon_thumright:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Delta,Runner?Update
« Odgovori #16 : 10 Ožujak, 2009, 01:28:43 »
thx na odgovorima :)
Valentino Rossi 46!!!!!