Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kraćenje klipa?  (Posjeta: 4487 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kraćenje klipa?
« Odgovori #20 : 17 Prosinac, 2008, 07:16:11 »
http://img180.imagevenue.com/img.php?image=49968_retghj_122_351lo.JPG

Gledam malo ovaj lijevi klip... Pa kaj je to stvarno tak iznad gornje karike uništeno (risevi...)? Ja to nebi nikad više stavio u motor.

Ovak je kod mene izgledalo kad sam mijenjal karike zadnji put a imal je podosta kilometara:
http://www.imagesforme.com/out.php/i173028_DSC00161.JPG
http://www.imagesforme.com/out.php/i173037_DSC00162.JPG
http://www.imagesforme.com/out.php/i173038_DSC00163.JPG
http://www.imagesforme.com/out.php/i173039_DSC00164.JPG

BTW. ak ti se da onda reži klip, ali nađi negdje tko je to već radio da nebudeš na slijepo nekaj krivo odrezal  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Kraćenje klipa?
« Odgovori #21 : 17 Prosinac, 2008, 07:45:42 »
Kracanje klipa je u nekim slucajevima moguce ,a u nekima skroz besmislemno i neucinkovito ... Kracenjem klipa moras paziti da ne zeznes otvaranje tj zatvaranje kanala jer onda postoji sansa da umjesto bolje ,skuter ne ide sa mjesta ...

Ono sto je netko vec napisao da se malo kod bolcne "skrati" to je da ne dolazi do zacvikavanja kod jako malih tolerancija jer se na tim mjestima najcesce cilindar i klip spoje i ostete.

Kracenjem klipa smanjuje se tezina klipa sto ima utjecaj na performanse , pozitivan na snagu negativan na okretni moment (al to je mala kubikaza tako da su okretaji bitniji...)

Problem kod kracenja klipa je disbalans klipa ,tj klip nece biti uravnotezen pa ce jace strugati na jednu stranu tj suprotnu stranu od strane koju skidas ,sto ce ti uzrokovati ubrzano i nepravilno  trosenje klipa ,a nakon nekog vremena osteceni klip ce ti shebat cilindar. (uzrokovat ce ovalnost u slucaju ako bude sve super(stelanje) )

Jos imas jednu opasnost ,a to je da ces narusiti strukturu klipa mehanickim obradama ili smanjiti mu cvrstocu.


 

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kraćenje klipa?
« Odgovori #22 : 17 Prosinac, 2008, 08:49:50 »
Kracanje klipa je u nekim slucajevima moguce ,a u nekima skroz besmislemno i neucinkovito ... Kracenjem klipa moras paziti da ne zeznes otvaranje tj zatvaranje kanala jer onda postoji sansa da umjesto bolje ,skuter ne ide sa mjesta ...

Ono sto je netko vec napisao da se malo kod bolcne "skrati" to je da ne dolazi do zacvikavanja kod jako malih tolerancija jer se na tim mjestima najcesce cilindar i klip spoje i ostete.

Kracenjem klipa smanjuje se tezina klipa sto ima utjecaj na performanse , pozitivan na snagu negativan na okretni moment (al to je mala kubikaza tako da su okretaji bitniji...)

Problem kod kracenja klipa je disbalans klipa ,tj klip nece biti uravnotezen pa ce jace strugati na jednu stranu tj suprotnu stranu od strane koju skidas ,sto ce ti uzrokovati ubrzano i nepravilno  trosenje klipa ,a nakon nekog vremena osteceni klip ce ti shebat cilindar. (uzrokovat ce ovalnost u slucaju ako bude sve super(stelanje) )

Jos imas jednu opasnost ,a to je da ces narusiti strukturu klipa mehanickim obradama ili smanjiti mu cvrstocu.


 

 :notworthy: :notworthy:

Svaka cast na komentaru.Nadam se da se opametio nakon sta je ovo procitao i shvatio da rezanje i unistavanje klipa nema smisla.  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kraćenje klipa?
« Odgovori #23 : 17 Prosinac, 2008, 13:37:13 »
jedino na tomosu se krati klip 3 mm i to na usisnom kanalu zato da se poveća faza usisa.. ali tada klip nije uravnotežen pa dolazi do nepravilnog trošenja i/ili zacvikavanja..
na skuteru sa lamelarnim usisom to nema smisla

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Kraćenje klipa?
« Odgovori #24 : 17 Prosinac, 2008, 14:37:43 »
Kracanje klipa je u nekim slucajevima moguce ,a u nekima skroz besmislemno i neucinkovito ... Kracenjem klipa moras paziti da ne zeznes otvaranje tj zatvaranje kanala jer onda postoji sansa da umjesto bolje ,skuter ne ide sa mjesta ...

Ono sto je netko vec napisao da se malo kod bolcne "skrati" to je da ne dolazi do zacvikavanja kod jako malih tolerancija jer se na tim mjestima najcesce cilindar i klip spoje i ostete.

Kracenjem klipa smanjuje se tezina klipa sto ima utjecaj na performanse , pozitivan na snagu negativan na okretni moment (al to je mala kubikaza tako da su okretaji bitniji...)

Problem kod kracenja klipa je disbalans klipa ,tj klip nece biti uravnotezen pa ce jace strugati na jednu stranu tj suprotnu stranu od strane koju skidas ,sto ce ti uzrokovati ubrzano i nepravilno  trosenje klipa ,a nakon nekog vremena osteceni klip ce ti shebat cilindar. (uzrokovat ce ovalnost u slucaju ako bude sve super(stelanje) )

Jos imas jednu opasnost ,a to je da ces narusiti strukturu klipa mehanickim obradama ili smanjiti mu cvrstocu.


 

 :notworthy: :notworthy:

Svaka cast na komentaru.Nadam se da se opametio nakon sta je ovo procitao i shvatio da rezanje i unistavanje klipa nema smisla.  :icon_thumright:
fino čovjek objasnio, al već sam naveo da to nebi radio osim ako nebi imo kit viška, a da hoću to radit tražio bi po forumima dal je netko već radio i proučio malo kako bi radio klip u gornjoj, doljnjoj točki... nisam nikad tomosa imo nit rasklapo samo znam kaki su im klipovi...
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije