Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: GILERA RUNER 50 problem  (Posjeta: 3799 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #20 : 12 Prosinac, 2008, 13:23:21 »
ta šajba pomiće cjeli variomat uljievo da remen bude u ravnini sa zadnjim polutkama a sa multivarom bi motor trebo ić ok sa 7,2 rolicama koje si dobio
ja nisam stavio nikakvu sajbicu sa multivarom i 7,2g rolicama pa je isao kak treba i vise neg sta treba .........hehehe

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #21 : 12 Prosinac, 2008, 13:29:36 »
j#bote ja sam bio uvjeren da ja imam tu sajbu izmedju variomata i mikroremena ali nemam nista.variomat mi je odma na mikroremenu.I kaj sam s tim na kraju dobio ili izgubio  :icon_scratch:

Ako vario nije paralelan sa zadnjim polutkama, onda remen puca jer se uvija

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #22 : 12 Prosinac, 2008, 13:29:46 »
ti si ostavio serijsku šajbicu koja je tanja 1 mm

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #23 : 12 Prosinac, 2008, 13:30:56 »
ti si ostavio serijsku šajbicu koja je tanja 1 mm

Na piaggiu je serijska tanja za 0,50mm

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #24 : 12 Prosinac, 2008, 13:33:25 »
aha a jesi probo jel se osjeti kakva razlika il je to samo radi toga da remen bude u ravnini

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #25 : 12 Prosinac, 2008, 13:33:51 »
j#bote ja sam bio uvjeren da ja imam tu sajbu izmedju variomata i mikroremena ali nemam nista.variomat mi je odma na mikroremenu.I kaj sam s tim na kraju dobio ili izgubio  :icon_scratch:

Ako vario nije paralelan sa zadnjim polutkama, onda remen puca jer se uvija

nemam pojma ali mislim da je kod mene sve ok jer remen je skroz normalan i ne vidi se da je spigan ili potrosen nepravilno.  :dontknow:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #26 : 12 Prosinac, 2008, 13:41:47 »
j#bote ja sam bio uvjeren da ja imam tu sajbu izmedju variomata i mikroremena ali nemam nista.variomat mi je odma na mikroremenu.I kaj sam s tim na kraju dobio ili izgubio  :icon_scratch:

Ako vario nije paralelan sa zadnjim polutkama, onda remen puca jer se uvija

nemam pojma ali mislim da je kod mene sve ok jer remen je skroz normalan i ne vidi se da je spigan ili potrosen nepravilno.  :dontknow:
tako i kod mene dottore  :toothy3: :headbang:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #27 : 12 Prosinac, 2008, 14:13:44 »
pa stavio si blokadu  :toothy9:

edit : makni onu crnu podlosku sto si stavio na bolcnu variomata

Pa čovjek je reko da je stavio šajbicu IZA variomata. To je ona šajbica koja na Piaggio mašinama mora bit.

BTW. nadam se da ti se između dviju polutki variomata nalazi samo bolcna i remen. Jer ako si stavio onu crnu plastiku koja dolazi sa Multivarom i dođe na bolcnu, to je blokada! To izvadi.

I još nešto...

Ako motor nejde preko 65 sa cijelim tim setupom onda radije nek prvo proba složit da motor ide s tim setupom kak se spada, odnosno da otkrije u čemu je problem nego da stavlja spuh i razočara se opet  :icon_thumright:


nemam pojma ali mislim da je kod mene sve ok jer remen je skroz normalan i ne vidi se da je spigan ili potrosen nepravilno.  :dontknow:

Ti možda imaš neki drukčiji variomat! Jer si vidio da je deblji s one strane prema mikroremenu. Možda tebi zato ni ne treba ta šajbica  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 12 Prosinac, 2008, 14:16:14 dhorvat2 »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Gilera2003

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihać
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: Polini sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #28 : 13 Prosinac, 2008, 01:06:09 »
nema nista na bolcni izmedju polutki variomata samo remen i jos da pitam dobio sam centralnu oprugu veliku uz variomat malossi bijela jel bi trebao nju staviti ili je to samo kad se stavi kit ne znam jeli pretvrda za 50cc


hvala decki na objasnjenjim sve cu pokusati jos bi bio fazon kad kupim auspuh da mi motor ide 50kmh
kao sto neki majstori (nazovi majstori) kod nas kazu pa sta ti ocekivas od 50 kubika da ide 100 kmh   ;D

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #29 : 13 Prosinac, 2008, 02:30:40 »
ta bijela opruga ti je meksa od seriske...

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #30 : 13 Prosinac, 2008, 09:51:46 »
ej koliko sto ja znam ove 2 sto su ti oelezane na slika ti ne trebaju pitaj i neki drugi ljudi i ni ce ti reci


Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #31 : 13 Prosinac, 2008, 10:04:37 »
nema nista na bolcni izmedju polutki variomata samo remen i jos da pitam dobio sam centralnu oprugu veliku uz variomat malossi bijela jel bi trebao nju staviti ili je to samo kad se stavi kit ne znam jeli pretvrda za 50cc
hvala decki na objasnjenjim sve cu pokusati jos bi bio fazon kad kupim auspuh da mi motor ide 50kmh
kao sto neki majstori (nazovi majstori) kod nas kazu pa sta ti ocekivas od 50 kubika da ide 100 kmh   ;D
ta bijela opruga ti je meksa od seriske...
:icon_thumright:
Da, bijela je mekša od serijske, ja sam sa multivarom i spuhom stavio bijelu oprugu pa sam imao rupu nešto iznad 60km/h :icon_thumright:


Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #32 : 13 Prosinac, 2008, 10:17:56 »
pa ako imas samo multivar na skut ne teba da menjas cenrtalna opruga ( ostavi serisku ) mozda ako hoces da imas bolji start da stavis malo tvrdij oprugice na kvaclo ( da recimo oko +15% tvrdi )

Offline Gilera2003

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihać
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: Polini sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: GILERA RUNER 50 problem
« Odgovori #33 : 13 Prosinac, 2008, 19:11:53 »
skineš variomat i onu podlošku što ide prva na radilicu, do zubčanika od mikroremena. staviš podlošku koju si dobio s mulitvarom, staviš varioma gore, na bolcnu od variomata ne stavljaš onu plastiku koju si dobio, staviš remen i normalno ventilator. ako je to tako složeno onda nije problem u tome nego u nećem drugom.

tako je slozeno variomat.Da mozda je problem u rolnicama mozda su preteske jer nemam turaze motora dostigne neke obrtaje i tu stane osjetim na njemu da moze jos ali kao da ga nesto zaustavlja i kad je na nogarama isto dostigne takve obrtaje i zasztane tu  mozda bude u tim obrtajima 4-5 sekundi i onda kao da se nesto otkaci dobije i dobije straha velike obritaje ono do kraja hoce da poleti dok u voznji ne mogu nabiti te visoke obrtaje obrtaje
servisiran je sve je novo (lezaji,karike,klip itd) do sad sam presao na njemu 3000km od servisa i opet sam stavio remen nov