Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG Power-problem-paljenje  (Posjeta: 1611 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bose1990

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • MojSetup: serijala
NRG Power-problem-paljenje
« : 27 Studeni, 2008, 01:02:05 »
imam problem sa paljenjem! Svako jutro idem normalno sist na motor, dam kontakt i idem upaliti i nece i kako držin anaser tako cujem po zvuku da lagano gubi struju, i samo u jednom momentu se sva izgubi, upali mi se cijela instrument tabla, poništi mi se sat i nece, onda idem na kurblu i nakon kakvih pola minute kurblanja upali, kad odem di triban ugasin motor, dođem kasnije pali normalno na anaser ko da nista nije. Razumijem da je ledeno i sve to ali nije mi tako bilo nikad dosad. Ako neko može pomoc bija bi mu zahvalan!
?OVJEK JE JEDNA JEBENA STVAR.... POGOTOVO AKO JE ŽENA ------ko rano rani,il je pekar il je lud...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG Power-problem-paljenje
« Odgovori #1 : 27 Studeni, 2008, 01:06:46 »
kako držin anaser tako cujem po zvuku da lagano gubi struju

Akumulator ti je na samrti. Nakon sto skuter odstoji 10+ sati, izmjeri napon akumulatora. Trebao bi biti 12.65V ako je aku potpuno ispravan i pun. ako pokazuje 12.24V, onda mu je kapacitet na 50%, a ako pokazuje 12.06V onda je na samo 25%.
Puni ga sa strujom od 0,5A i 14V nekih 10tak sati pa ga ostavi opet 10 sati da stoji. Nakon 10 sati sto odstoji, ispravan mora pokazivati 12.65V

Kazes da je bolje nakon sto skuter radi - to znaci da ga regler puni, ali svejedno izmjeri. To napravi tako da pri okretajima od nekih 3000-4000 mjeris napon na akumulatoru i on bi trebao biti 14-14.5V
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2008, 01:09:54 3alfa3 »

Offline Bose1990

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • MojSetup: serijala
Odg: NRG Power-problem-paljenje
« Odgovori #2 : 27 Studeni, 2008, 01:34:59 »
uh pa dok ja to provjerim nema oko 2 dana vožnje lol al neka bolje
?OVJEK JE JEDNA JEBENA STVAR.... POGOTOVO AKO JE ŽENA ------ko rano rani,il je pekar il je lud...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: NRG Power-problem-paljenje
« Odgovori #3 : 28 Studeni, 2008, 01:00:24 »
kako držin anaser tako cujem po zvuku da lagano gubi struju

Akumulator ti je na samrti. Nakon sto skuter odstoji 10+ sati, izmjeri napon akumulatora. Trebao bi biti 12.65V ako je aku potpuno ispravan i pun. ako pokazuje 12.24V, onda mu je kapacitet na 50%, a ako pokazuje 12.06V onda je na samo 25%.
Puni ga sa strujom od 0,5A i 14V nekih 10tak sati pa ga ostavi opet 10 sati da stoji. Nakon 10 sati sto odstoji, ispravan mora pokazivati 12.65V

Kazes da je bolje nakon sto skuter radi - to znaci da ga regler puni, ali svejedno izmjeri. To napravi tako da pri okretajima od nekih 3000-4000 mjeris napon na akumulatoru i on bi trebao biti 14-14.5V

Moj akumulator je već 3 godine na samrti...  :icon_scratch:

Kad god dođe zima anlaser zavrti 3 puta i to je to... Na kurblu upali na zub! A po ljeti kad se akumulator nafila, pali i ujutro i uvijek na anlaser.

E, sad. Moje pitanje je dal je to štetno za struju, žice ili bilo kaj drugo kaj imam takav akumulator? Imam li razloga za zabrinutost pa da konačno kupim novi akumulator? BTW. kojeg preporučujete za Aeroxa?

Tnx  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG Power-problem-paljenje
« Odgovori #4 : 28 Studeni, 2008, 01:16:55 »
Moje pitanje je dal je to štetno za struju, žice ili bilo kaj drugo kaj imam takav akumulator?

Nije.
Odnosno, tek kad bi aku bio totalno u banani moglo bi doci problema (polaritet se okrene), ali onda on ionako vise nema snage za nesto unistiti.
Svakako ga zamijeni ako nema snage zavrtit anlaser vise od 10-tak sekundi, a napunjen je.

Preporuka?
Ja sam kupio skupi (200tinjak kuna) Beren koji nema odusak jer je zatvorenog tipa pa nema niti teoretske mogucnosti da procuri. Malo je visi od originalnog pa sam morao preurediti kuciste u kojem se nalazi, a i kapacitet mu je za 1A veci od originalnog.
Sada ima oko godinu i pol i kao nov je.
« Zadnja izmjena: 28 Studeni, 2008, 01:21:45 3alfa3 »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: NRG Power-problem-paljenje
« Odgovori #5 : 28 Studeni, 2008, 10:34:21 »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG Power-problem-paljenje
« Odgovori #6 : 28 Studeni, 2008, 12:55:17 »
Jel netko ima iskustva s ovim akumulatorom:

http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=4&url=http%3A%2F%2Fshop.motormania.hr%2Fcategory%2F10300000000%2Fvehicle%2F19174%2Farticle%2F270398&ei=XbovSenlL4y00gX6wenACw&usg=AFQjCNF0AIQzbhxLO1wPerf7DTgFIS5U0w&sig2=dza4g3_WLlRETWARRK04AA

To bi kupio i dal se isplati... Čujem da postoje neki koji se ne trebaju održavat... Jel to takav?

Kupi taj. To je bez odrzavanja kao i moj s tim da je ovaj i originalnih dimenzija (ali ima i 1A manje od mog). Pripazi samo kod kupnje da su mu kleme + i - na pravim mjestima kako bi bio isti kao i tvoj.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: NRG Power-problem-paljenje
« Odgovori #7 : 28 Studeni, 2008, 14:23:31 »
Jel netko ima iskustva s ovim akumulatorom:

http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=4&url=http%3A%2F%2Fshop.motormania.hr%2Fcategory%2F10300000000%2Fvehicle%2F19174%2Farticle%2F270398&ei=XbovSenlL4y00gX6wenACw&usg=AFQjCNF0AIQzbhxLO1wPerf7DTgFIS5U0w&sig2=dza4g3_WLlRETWARRK04AA

To bi kupio i dal se isplati... Čujem da postoje neki koji se ne trebaju održavat... Jel to takav?

Kupi taj. To je bez odrzavanja kao i moj s tim da je ovaj i originalnih dimenzija (ali ima i 1A manje od mog). Pripazi samo kod kupnje da su mu kleme + i - na pravim mjestima kako bi bio isti kao i tvoj.

Znam, prije nešto više od godinu dana sam kupovao akumulator za auto i imal sam taj problem, naopačke su kleme bile okrenute... Pa sam ga vratit moral  :'(

Sve u svemu tnx!  :icon_thumright:

Pišem si u podsjetnik, možda ga čak ubodem i prije proljeća
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: