Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Majesty curi ulje  (Posjeta: 2592 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Majesty curi ulje
« Odgovori #20 : 20 Kolovoz, 2024, 20:18:10 »
mozes dizati na ovaj sajt slike , pa stavis link na forum..

https://imgbb.com/upload

jesi primjetio mozda povecanu potrosnju? pucanje iz auspuha?

Offline faster

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: solin
  • Moj Skuter: Majesty 400
Odg: Yamaha Majesty curi ulje
« Odgovori #21 : 20 Kolovoz, 2024, 20:33:56 »
ma ništa, skuter ide ko lud,radi ko urica... potrošnju pratim redovno. 4,3 litre. sutra idem do meštra pa kad skine deklo vidit ćemo. samo mi je čudno da je ovo već 3 put u 2 godine. prvi put je navodno bio semering radilice, drugi put semering prijenosa, neznam sta sad može biti. picajzla  sam sto se tiče održavanja, sutra rastavlja ispred mene. koliko je multivar uopće štetan za motor jer nije da ga ne gazim. primjetio sam da možda više kapa kad ga vozim po otvorenoj cesti žešćim tempom nego kroz grad
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2024, 20:45:23 faster »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Majesty curi ulje
« Odgovori #22 : 21 Kolovoz, 2024, 19:44:24 »
sa multivarom ce drzati vise okretaje kroz ubrzanje, i tokom voznje kad odvrnes gas, brze ce dizati okretaje i ubrzavati..

ako ces ga drzati stalno pun gas, generalno vise ces opteretiti masinu nego sto je sa serijskim variomatom.. serijski variomat je radjen da kad sjedne netko tko nema mjere, i srafi samo pun gas, da motor sto duze traje... ti malossi mozes koristiti kad ti zatreba snage (tipa preticanje), a dalje se voziti na cetvrt gasa i da ide kao sa serijskim na pola ili vise gasa..

takodjer stalno gasiranje ce smanjiti trajnost samog remena, jer taj vario agresivnije dize okretaje..

Preporuka, kontrolirati filter prijenosa da se prijenos optimalno hladi, svako tolko otvorit prijenos i sve pocistiti.. ja na svojim skuterima skidam deklo bar na 500km i sve perem..