Tehnički kutak > Garaža

Gilera Runner VXR 180/200 2002 by Challenbeen

(1/12) > >>

challenbeen:
Gilera Runner VXR 180
Uzeo sam ga iz više razloga, prije svega, jer sam ja ofarbao opijeskarenu ramu, reparirao i pofarbao vilice, također i felge, i gledao mašinu prije nego što je kupljena (sa VXR200 - stanje). Plastike nisu najbajnije, ali su okej. Ja ih nisam farbao jer nisam imao vremena za njih.
Skuter je farban prošle godine, plastike u ožujku, a sve sklopljeno i upaljeno u veljači. Vozio sam ga više puta i dobro ide. Koliko sam upoznat ima karb od 250cc. Plan sa njime je družiti se neko vrijeme, riješiti tekuće probleme, upoznati se sa starim modelima VXR i prodati dalje bolji primjerak nego što je sada.

Za sad ću nastojati naći odgovarajuće dijelove i plastike koje falu - cijeli prednji blatobran, poklopac akumulatora, zadnji rep sa nosačem za tablicu, žmigavce, sajlu brzinometra, žarulje u farovima, desni retrovizor (imam ga u šteku), ispolirati veliki prednji vizir (nije na fotkama), i eventualno prefarbati plastike ako stignem. Gume su Pirelli Diablo Rosso u 12" dimenzijama. Sve ću detaljno provjeriti, a bez obzira što je složen nedavno, promijeniti ću ulje, filter ulja, filter zraka, svjećicu, ulje u prijenosu i vidit kakvi je remen i ublaživač udaraca remena, pregledati pločice i zamijeniti ulje u kočnicama.












challenbeen:
























challenbeen:

















Dođem doma sa posla, idem se provozati, i naravno neće preko 103 gps... gledam sad što je... vraćam se doma, ali ono skužim da ne vuče dobro. Skidam poklopac u kadi i ... da ne psujem sad.
Znači oni su doslovno samo prebacili mašinu sa karbom nit su išta dalje gledali i tako se vozili. Legendarno.
Nadam se da falš zrak nije ništa ubija, iskreno se nadam da kad mi stignu novi friški OEM dijelovi od selen blok (malossi), čoka, prirubnice, kolina airboxa, filtera zraka, membrane da će raditi normalno i da će ići kako treba. Do tad plan je promijeniti sva crijeva i proučiti VXR i vidit gdje mu je ulaz za čok i zašto nije spojen senzor (temperature pretpostavljam) na instalaciju.
Za sad sam očistio karburator i složio ga nazad do dolaska dijelova.

challenbeen:
Idemo dalje. Danas je bio dan za pregledavanje svega i rad sa onime što imam na lageru! Otvorio sam deklo, ispustio sam ulje prijenosa i ulje mašine, antifriz (tj. voda iz slavine), filter ulja skinuo, skinuo dole zadnju čeljust, komplet arm support i felgu, izbio ležajeve, pregledavao sve zapravo. Imao sam i što vidit. Koliko sam upoznao situaciju i poslije kontaktirao dečka koji je slagao, znači dečko je kupio mašinu od frenda, rečeno mu je da je sve servisirano i on bio sretan, zakeljio mašinu, i to je to, vozio se. Nema veze što nije išao "brzo". Naime, u karbu je falilo šarafa, bio je cijeli prljav, remen je bio debel 20,62mm (ne znam koliko nov mora biti), rolice su začudo nove, nisam mjerio težinu, ja sam mijenjao ležaj dekla kad sam mu ofarbao, i naravno ovaj se sad raspao :D nisu stavili podlošku iz vana prije matice. Nije bila podloška ni prije matrice na radilici (variomat).
Isprao sam prijenos sa benzinom, ostavio 1h da ishlapi sve, te nalio Mannol 75w140 ulje, jednu crticu ispod maksimuma. Filter ulja sam vratio, kao i grubi filter ulja koji sam isprao brejk klinerom. Ostavio sam čak da se i iscijedi ulje komplet van i naginjao skuter.
A mislim ono, ne znam. Mašina mi se čini ok, samo sam sebe sam svjesno zeznio jer sam znao od koga kupujem, samo što sam očekivao više. Možda nisam toliko fuša očekivao, eto to je sve što bi moga za reći... hehe









challenbeen:














Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju